Kamarádi Alexander „Stretch“ Rawland, Ezekiel „Spoon“ Whitmore a zpěvačka Barbara „Cookie“ Cooková oslavují silvestra. Kromě pití si dopřejí i pořádný trip. A najednou si všimnou, že Cookie ztratila vědomí. Nejdříve se ji pokoušejí probudit sami, nakonec ale usoudí, že je třeba ji dopravit do nemocnice. Do čtvrti nechce přijet sanitka, proto kamarádku na urgentní příjem doslova dotáhnou. Povýšená sestra na příjmu požaduje kartu pojištěnce, kterou mladíci nemají, ale vtom se objeví lékař a pozná, že je zle. Cookie je umístěna na lůžko, ale je stále v bezvědomí. Lékař nedává příliš mnoho naděje. Stretch a Spoon pod vlivem této události začínají přemýšlet, že by asi měli s drogami přestat. Ještě jednou si zajdou za svým dealerem, ale začne je pronásledovat elegantní černoch v luxusním autě – D-Reper. Pak se přátelé rozhodnou, že se zapíší do detoxikačního programu. V první léčebně se dozvědí, že se tam léčí už jen alkoholová závislost, nikoli drogová. Zkoušejí to jinde, ale potřebují k tomu dočasné zdravotní karty, které pochopitelně nemají. Aby je získali, museli by pobírat podporu, tu samozřejmě taky nepobírají. Nakonec se nad nimi úředník smiluje a označí jim adresu Medicaidu, sociálního programu pro nejchudší… Zcela vyčerpaní kamarádi si teď ale rozhodně potřebují šlehnout. Zamíří proto k dealerovi, toho ale najdou v jeho bytě v tratolišti krve. Zato tam najdou fet. Je ho sice málo, ale mladíci jsou stále pevně odhodláni začít s odvykáním. Na cestě od dealera je zastaví policisté, jestli prý neslyšeli střelbu. Stretchovi vypadne balíček s drogou a málem je prozradí. Ani při žádosti o dočasnou zdravotní kartu neuspějí a navíc mají opět v patách D-Repera. Ten už je málem dostane, naštěstí se ale na ulici objeví dva policisté, na které se Stretch se Spoonem „nalepí“. Později se v baru dozvědí z televize, že byl zastřelen nejen jejich kamarád dealer, ale také jeho těhotná přítelkyně Cee-Cee. S hrůzou zjišťují, že jsou z těchto vražd podezřelí, protože je odtamtud viděli vycházet dva policisté. Teď se musejí za každou cenu zapsat na detox a na nějakou dobu se tam „zašít“. (oficiálny text distribútora)

Ravi

Film o dvou feťácích, kteří se po kritickém prozření snaží skoncovat fetem, ale nedaří se jim to. Tim Roth předvádí opět naprosto jiný výkon, než kdy jindy, a zase skvěle. Pohodová odlehčená komedie s prvky dramatu vtáhne mezi spodinu a její trable navazovat kontakty s lidmi. Ten konec - výborný. Já myslím, že celkem dobré. 75% = 3/5 ()

BuryGol

Lehce komediální krimi o dvou smažkách (který na to vůbec nevypadaj) a jedný buchtě co trošku nezvládla matroš. Celý je to vo drogách, úřadech (ale ty se jim povedly) a zapalování cigár kdykoli a kdekoli, aby se po dvou tazích zahodily. Tim Roth zapomněl svůj akcent, Thandie Newton byla většinu filmu v komatu a Tupaca snesu ve filmu spíš, než v muzice. Celkově se to dá považovat za průměrnej počin. ()

sedm.1

Pro mě bez přemýšlení parádní kultovka. Žánrově se to pohybuje někde mezi sociálním dramatem a hodně černou komedií, s lehkými náznaky krimi, ovšem já celý tento projekt spíš vnímám především jako satiru americké sociální politiky, respektive byrokracie a vlastně celé (ne)funkčnosti systému státní správy, ovšem je zde i fajn, že se tu tvůrci nesnaží jen o její bezhlavou, zaslepenou kritiku, ale zároveň poukazují i na to, že všichni ti úředníčci to nemají také se vší tou pakáží z ulice zrovna snadné a ani jejich pozici jim nelze příliš závidět. Co se každopádně týče samotné zápletky, ta sice není bůhví jak objevná, nicméně zábavná je neuvěřitelně, má tempo, styl a atmosféru, ovšem klenotem této podívané jsou skvělé dialogy, které jsou opravdu vtipné, majíc šmrnc a koule, ale zároveň v sobě skrývají i spousty pravdy, která se ale ne všem může dvakrát líbit. A třešničkou na dortu je zde pak casting, kde mě totálně do kolen dostával Tim Roth, který tu předváděl doslova famózní výkon, já jsem pozoroval každé jeho gesto, pohled, pohyb, a to je prostě nepopsatelný zážitek, jak tu svou postavu ztvárnil, pro mě prostě naprosto dech beroucí výkon. Já jsem z tohoto snímku zkrátka vážně nadšený, viděl jsem ho už několikrát a jistě ani nyní to nebylo naposledy, a mohu ho jen všem vřele doporučit. ()

Cracker

Teda, ako by to bolo od Coenov! Veľmi som sa pobavil pri tomto filme aj keď to zrovna nieje vyslovená komédia. Nebyť Tupaca a Rotha nebolo by to ani s polky také dobré. Inak pre mňa celkom zaujímavý film, ktorý nenesie len jednu jedinú myšlienku! Vrelo doporučujem hlavne fanúšikom Tupaca, príjemne sa pobavíte a film Vás bude naťahovať(držať v napätí) ako to len pôjde :) ()

dopita

Obstojná a chvílema docela vtipná komedie o dvou fetkách, co se rozhodnou s drogama skoncovat. Tim Roth byl kupodivu dost dobrej, stejně tak Tupac Shakur (škoda ho...). Škoda že Thandie Newtonová téměř celej film proleží v nemocnici, ale aspoň ukázala prsa. ()

sona123

Chyba byla, že jsem si nepřečetla obsah - takhle jsem šla po slibném názvu a Timovi. A ten nezklamal, ale jak ho mám zažitého ve výborných rolích z hlavy Quentina, tady jsem prostě automaticky čekala ostrý vtip a humor a ono ne a ne. Jinak to nebylo zlé, ale jaksi mi unikl smysl toho filmu. ()

Isobell

Obsazeni, se docela povedlo. Herecka dvojice: Spoon (Tupac Shakur v jedne z poslednich roli) a Stretch (Tim Roth). 2Pac: "If they keep shooting, they're going to get lucky!" ...pri tech slovech zamrazi... ()

bobstock

Malý, velký film o hledání ztraceného času na špinavé americké ulici, se vším, co k tomu patří. Plus za trefný narážky na komplikovanej sociální a zdravotnickej systém. Plus za hudební doprovod. 75% ()

panmroz

I přes poměrně závažná témata (narkozávislost, sociální problémy, nedostupnot zdravotní péče,...) jsem film chápal podobně jako ukázkový buddy-movie, ale ne ve stylu Smrtonosné zbraně, tj. typově opační hrdinové k sobě hledají cestu skrz dvouhodinovou minutáž, ale jako prostě...kámošskej film (něco Hledám Amy nebo Clerks Kevina Smithe). Kámoši z kapely (parádní koncertní scény) se jednoho dne rozhodnout otočit svůj život někam jinam, než doposud mířil. A samozřejmě plus nějaká ta zápletka. Vyvrcholení je poměrně slzopudné, ale neohrozí to úsměv, kterej mi po celej film nemizel z tváře. ()

KOZEL84

Vůbec to nebylo zlé.Tim Roth je borec a Tupac asi taky.Jeho hudbu moc neznám ale jako herec by se asi taky uživil. PS:HIT EM UP je nářez.ted sem si to dal:-)).Už se nedivím že ho sejmuli. ()

ink flo

Gangsta buddy komedie o dvou herácích, kterým se na silvestra přestřelí partnerka, se kterou hrajou v jazzové kapele. Takže se během jejího zachraňování snaží utvrdit v tom, že by možná bylo načase přestat.. Většinu filmu pak lítají po různých detoxech, nemocnicích a pracácích a naráží na administrativní překážky, přičemž je u toho honí okradení dealeři. Typicky 90s záležitost s lehkým Tarantino nádechem, kde překvapivě 2Pac i Tim Roth předvádí hodně slušný výkony. ()

helloween93

Již třetí krimi s Tupacem a vždy to stálo za to. Na film jsem narazil v programu AMC a dal jsem mu šanci a nelitoval jsem. Černá komedie o feťacích, co se pohybují v podsvětí, chtějí se dostat do sociálního programu a naráží na nezájem úřadů. Na 2pacovi je vidět, že mu prostředí podsvětí bylo blízké. 4* ()

tranquill

Povedená černá komedie. Jsou různé způsoby, jak se změnit, ale snaha této dvojice o nový začátek je od počátku brzděna tupými úředníky, drogovými dealery i policajty :-) ()

Cruchot

Je to nerovný souboj. Dva feťáci versus hydra jménem Byrokracie. Takový boj se dá jen těžko vyhrát. Zvlášť když máte v patách všehoschopné zločince a policii. Dva sympatičtí darebáčci Strech a Spoon se chlapsky rozhodnou, že seknou s drogama, ale netuší, jak náročná bude jejich cesta za svatým grálem jménem odvykačka. Ústřední duo v podání Tima Rotha a Tupaca Shakuraje je hlavní devizou filmu. Oba herci fungují jako parťáci naprosto přirozeně a jejich postavy jsou výborně napsané. Člověk se pak už jen baví při sledování jejich boje s větrnými mlýny, a jak zabředávají do dalších a dalších problémů, aby z nich pak s překvapivou grácií zase vybruslili. Vzpomínám, jak jsem kdysi naštvaně (protože dlouho) seděl na pohotovosti se zlomeným prstem. Při pohledu na výbornou scénu ve filmové nemocnici s krvavě zraněnými, postřelenými a úpícími pacienty, kteří jen trpně čekají, až je milostivě vyvolá sadistická recepční, jsem se musel jen smát. A paní u nás na sociálce mi už teď taky nepřipadají zas až tak hrozné. ()

arkie

Skutočne podarená komédia, Tim Roth a Tupac Shakur ako feťáci, ktorí sa zapletú do vskutku blbých situácii (so závislosťou na heroíne sa nič iného nedá ani čakať). Priznám sa, že mi obvykle legendy akéhokoľvek druhu lezú na nervy, ale tu som musel uznať, že Tupac mal aspoň herecký talet, ktorý dokázal rozvinúť i vedľa Tima. Oddychovka po náročnom dni, doporučujem. ()