Texaský ranger na stopě obchodníků se zbraněmi... Elegán, gambler a sukničkář Paul Regret (Stuart Whitman) po neúmyslném zabití svého soka v souboji uniká před zákonem. Na luxusní lodi se seznámí s půvabnou Pilar (Ina Balinová), ale jejich vzájemnou náklonost překazí texaský ranger Jake Cutter (John Wayne), jenž přichází Regreta zatknout. Tito dva rozdílní muži společně cestují pustinou, ale Regretovi se po chvilce nepozornosti podaří strážce zákona omráčit a uniknout. Cutter pak na stanici dostane nový úkol, a to vydávat se za Eda McBaina, který měl dovézt zbraně členům comancheros, tedy gaunerům, kteří dodávají zbraně indiánům. Cutter se jako „McBaine“ spojí s Tullym Crowem (Lee Marvin), kterému tyto zbraně má prodat. A tehdy Cutter opět potkává uprchlého Regreta… (Česká televize)

D.Moore

Oddechový a poměrně zábavný western s klasickým Johnem Waynem a řadou zbytečností sloužících pouze k natažení děje, z nichž jednou je bohužel i postava poloskalpovaného Lee Marvina. S originálním zvukem a neořezaným obrazem bych nejspíše přidal jednu hvězdičku, ale kvůli tomu ohavnému televiznímu dabingu (ústřední dvojici mluví Jiří Klem a Jiří Pomeje, zkuste si představit to peklo) a obrazu výš nemůžu. ()

Martin741

Western s Johnom Wayneom /Brannigan 1975, Rio Bravo, Red River/ a Lee Marvinom /Man who shoot Liberty Valance, Canicule, Dirty Dozen/. Slusna dejova linia filmu vladne, perfektne dialogy, take normalne, lebo prevazuju na tejto planete obycajne rozhovory, akcia sa tiez najde, kulisy na urovni, spokojnost . 85 % ()

dopitak

Docela slušný western, nabídnuté srovnání s včera viděným "Maršál"em vyznívá jasně pro Wayna začátku šedesátých let. Ina Balin v roli Pilar je pak další tutovkou, moc pěkně se na ní dívá. Trochu krkolomný dabing (zvuk mám z Novy, ale asi je převzatý, protože majora mluví Jan Zahajský) zase hovoří spíše pro originální zvuk. Vždycky jsem ale měl rád filmy, ve kterých hrdinové dobývají pohodlně zabydlená "hnízdečka" svých nepřátel, a proto hodnotím vysoko. Btw. Marvinův skalp vás bude strašit ještě pěkně dlouho :-) ()

Anderton

Ďalší z rady westernov, kde sú indiáni zobrazení ako bábky na zabíjanie a tí dobrí sú pre istotu prirovnaní k deťom a samozrejme sú alkoholici. Čo je dosť prekvapivé vzhľadom na rok vzniku, podľa toho, čo som videl, by som odhadoval jeho natočenie tak o desať rokov skôr. Inak ide o svižnú zábavu, kde paradoxne najmenej zábavné sú dve akčné scény, ktoré sú ale aspoň vtipné svojou nereálnosťou. Jednoducho sa na to dobre pozerá a pokiaľ nemáte problém s politickou nekorektnosťou, tak sa zabavíte. ()

Mrkvič

Tenhle typ westernů rozhodně nepřežil šedesát let. Dokonce bych si dovolil tvrdit, že ani ne třeba čtyřicet. Možná ještě méně. Jakoby vtipné situace s nadsázkou, přehrávajícími herci a nestydatě až nadpřirozenými hrdiny. Na vychvalované scény s Lee Marvinem jsem se hodně těšil, ale byly to přesně ty okamžiky, kdy jsem si říkal, že tohle fakt ne. ElDorado s Waynem nebo jiné klasiky nestárnou, ale tyhle taškařice zestárly dávno. ()

• Michael Curtiz zemřel krátce po uvedení filmu na rakovinu. (Mol)
  • Michael Curtiz byl během natáčení vážně nemocný. Dny, které nebyl schopen točit, za něj vzal režii John Wayne. Když bylo natáčení u konce, řekl studiu, že nechce žádné zásluhy za režii a trval na tom, aby film nesl jen jméno režiséra Curtize. (Mol)
  • Guinn 'Big Boy' Williams zemřel krátce po natočení filmu. (Mol)