Dráčik

• Česko Příhody dráčka Soptíka (viac)
Animovaný / Rodinný
Taliansko, 1975, 28x25 min

Réžia:

Toni Pagot

Predloha:

Nino Pagot (komiks)

Kdo by ho neznal. Malý dráček Soptík, který si i přes rozhořčení svého otce vzal do hlavy, že se stane hasičem. Nicméně nejspíš díky nedostatku pracovních míst u požárníků si Soptík nakonec vyzkouší řadu různých povolání, jako vlakvedoucí, tajný agent, astronaut, nebo fyzik. Nic není tomuto malému dráčkovi za těžko a přes to přese všechno stále touží po jediném - stát se hasičem. (Fary)

Šandík

Soptík je skutku jedna z československých animovaných legend osmdesátých let. Jeho úroveň je bohužel poněkud kolísavá a jednotlivé nápady se dost často opakují, což je místy dobrý vtip a místy to trochu nudí. Ba co víc. Tvůrci se dokonce nezdráhali používat jednu a tutéž animaci několikrát a to v různých epizodách. Samozřejmě nemluvě o tom, že i neustále opakované schéma v jehož rámci je Soptík vždy nesmírně šikovný, nakonec se dojme a všechno spálí, podvacáté už trošičku nudí (jistě jsou i takové epizody, kde se věc nakonec odehraje poněkud jinak)... Celkový dojem (vhledem k určitému nadužívání nápadů i animaci): 70% PS: V současné době v češtině dostupné vydání na DVD žel neobsahuje všechny epizody. Z celkových 28 je jich na DVD s českou podporou dosti nepochopitelně pouze 19. ()

Ivoshek

Jeden z důvodů, proč jsem si kolem 16:30 každý čtvrtek pustil na ČST 1 Magion a čekal, kdy konečně Rosák dokecá a pustí Soptíka. Já chci být požárníkem! ()

Rattus Rattus

Klasika, a ten dabing, prostě fantazie. Do vydání DVD byl seriál k dispozici pouze s německým nebo italským dabingem a pouze jeden díl v češtině (Vladyka, Sovák ...), očekávám, že i některá z televizí pro něj snad najde místo ve vysílacím schématu. ()

PKD

Co to je za draka??? Místo aby požáry vyvolával,tak je chce hasiti,hahahahaha!:)))) Nedivím se,že jeho otec z něho nebyl moc odvařený,checht. Těm klukům italským,se zase něco povedlo. A to nepočítám tu genialitu u které jsme se chechtali jak ti blázni celá ta naše obskurní famílie...Co se děje v trávě či tak nějak. ()

gabin(a)

Uživatel bystroocko má naprostou pravdu, až na to že neuměla r a tudíž byla dáček matínek:-) Určitě seriál, kterému jsou zejména maminky, potažmo babičky vděčné, že měly aspoň chvilku pro sebe a mohly v klidu uspokojit základní potřeby, popřípadě se zcivilizovat. Děti čučely přisáté k televizi a nám to nevadilo, protože to byla vždycky jenom chvilka o víkendu ráno nebo Večerníček. Pak už se zase v TV budovalo a nejen plnilo, ale i překračovalo. ()

mirec88

Aj tak raz budem požiarnikom :) Pripájam sa k tejto krásnej a zimomriavky vyvolávajúcej hláške :D Pozrel som si to na DVD po rokoch rokúcich znovu a je to proste nádhera. Dnešné rozprávky sa nedajú ani porovnať so starými dobrými. ()