Dráčik

• Česko Příhody dráčka Soptíka (viac)
Animovaný / Rodinný
Taliansko, 1975, 28x25 min

Réžia:

Toni Pagot

Predloha:

Nino Pagot (komiks)

Kdo by ho neznal. Malý dráček Soptík, který si i přes rozhořčení svého otce vzal do hlavy, že se stane hasičem. Nicméně nejspíš díky nedostatku pracovních míst u požárníků si Soptík nakonec vyzkouší řadu různých povolání, jako vlakvedoucí, tajný agent, astronaut, nebo fyzik. Nic není tomuto malému dráčkovi za těžko a přes to přese všechno stále touží po jediném - stát se hasičem. (Fary)

Danulinda

Velmi miloučký a krásně nakreslený vodu milující dráček (Soptík) v podání perfektního Mirka Vladyky versus nádherně mrzutý vodu nesnášející drak otec (Dejmal) s jako vždy geniálním Jirkou Sovákem. Tato dvojka českých herců dodala těmto dvěma drakům tu pravou šťávu a s dokonalou animací je to jasně na plný počet bodíků. P. S. Také lord v podání "velebnosti" p. Kopřivy (Slunce, seno..) je fantastický. ()

route60

5 hvězdiček za krásnou jednoduchou animaci a český dabing, hlavně pan Vladyka a jeho Soptík v té době chtěl být hasičem asi každý.100% ()

martins

Ano další seriál mého dětství spolu s Čáryfukem, Dva roky prázdnin, Dětmi kapitána Granta a jinými. Malý dráček Soptík, který má jediné přání a to stát se požárníkem, nakonec se mu to podaří, ale nejdříve musí vyzkoušet celou řadu jiných povolání: hlídací pes, námořní kapitán, vynálezce nebo kosmonaut. Boží dialogy mezi Soptíkem a jeho bručivým tátou starým drakem Dejmalem(Vladyka versus Sovák) nepřekonatelné. ()

bystroocko

Díky tomuto seriálu mi naši na narozeninové dorty až do tohoto dospělého věku nechávají dělat dráčka. Já jsem teda jako prcek nebyla přímo Soptík, to ne, to byl Bůh, ale byla jsem dráček Martínek a Soptík byl můj vzor :o) ()

hdriver

Už si opravdu nepamatuji jak to nakonec dopadlo.Tohle se stalo na nějakou dobu mojí modlou,pač jsem si kdysi dávno když jsem byl ještě malej, vydupal že se náš táborový tým bude jmenovat Soptíci... ()

libka.s

4* z nostalgie. Už jsem to dobrých 25 let neviděla, ale vím, že jsem to tenkrát žrala, strašně se mi to líbilo. Škoda, že to ještě nenapadlo žádnou televizi opakovat. Klidně bych se na to znovu podívala, i když už dávno nejsem dítě. ()

malis.uo

Dětství mám spojeno se hromadou krásných animáčů a dráček Soptík patří k těm nejlepším. Vynikající dabing pana Vladyky a Sováka se spoustou dalších hereckých hvězd kvalitu jen podtrhl. ()