Deti z Dymovej hory

• Česko Děti z Kouřové hory (viac)
všetky plagáty

Příběh odehrávající se na Novém Zélandu na počátku 20. století líčí střet mezi světem Maorů a bílých osadníků. Hlavním motivem je záměr Sira Charlese Pembertona postavit na území Maorů lázeňské sanatorium. Další linií příběhu je postupně vznikající přátelství mezi Sarah Jane (vnučkou Sira Charlese) a Tomem (synem majitele hotelu, kde Sir Charles bydlí). Výraznou postavou je i Doomey Dwyer. Ten se dostává do konfliktu se zákonem díky nelegální výrobě alkoholu, který pak prodává Maorům. Seriál získal ocenění ve třech kategoriích na Feltex Television Awards. (mibara)

vitekpe

Tenhle serial s maorskou tematikou si pamatuju z detstvi. Vim, ze jsme ho meli docela radi. Tak jsem se ted podival znovu a je to porad fajn. Prirozeni detsti herci a herecky, scenar dava smysl, nejsou tam hlucha mista atd. Za me ok, opet potesilo. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...pamatuju si, že v dětství se mi to moc líbilo...ovšem shlédnuto dneska zhruba po 20ti letech - nebavilo mě to ani s přetáčením. Jediný co si pamatuju byl děsivej sůva Duajér a strašidelně pomalovaný maoři. Ani jedno tak na mě už dnes nepůsobí a netuším, co mě v dětství na nich tak fascinovalo...inu dětské strachy... (:o) Naproti tomu třeba Brůna ze Studny na mě působí děsivě i dneska... ()

crozet

Dodnes se mi vybavuje dětská hrůza z maorského kouzelníka, starého polonahého muže s pomalovanou bradou a upřeným pološíleným pohledem, na pozadí bublajícího bláta "kouřové hory" a různých par. Ale protože jsem se právě zasekl na po-, své po-po-myšlenky tentokrát nemohu dokončit ()

Stejšn

Zkouřené děti byly jedním z mých hodně oblíbených seriálů z Magionu, krom děje napínavého tu byl občas i celkem strašidelný prvek (maoři). Kdo ví, jak by se mi to líbilo dnes. ()

route60

Jako dítě jsem to hltal a dnes bych se na to rád kouknul znova jinýma očima, je věčna škoda že se dnes nedělají takové serialy pro mladé jak tehdy 95% ()

gachik

Klasika mého mládí. Kdysi dávno mě seriál fascinoval, pořád jsem si kreslil sopky:-). Když vyšel v roce 2010 na DVD, bál jsem se si ho pustit, abych si nezkazil vzpomínky. Naštěstí jsem se k tomu dokopal a dopadlo to tak, že mě chytil stejně jako kdysi. Posledních sedm dílů jsem dal v kuse až do pozdních nočních hodin... a to musím brzy ráno vstávat do práce. ()

vilicek77

Podívala jsem se na něj, se slovenským dabingem, čistě z nostalgie...tušila jsem, že to nebude ono....a byla jsem příjemně překvapená....bavilo mě to i po letech a možná víc, než tehdy....seriál, v němž zlo je potrestáno, nebo spíš napraveno...možná to v životě tak nechodí, ale ve tvorbě pro děti to není na škodu a někdy i dospělí chtějí vidět věci na růžovo....jen jsem pořád čekala na Sůvu "Duvajéra" a on nikde...vysvětlení bylo prosté - v slovenskom znení Sůva neexistuje,. pouze Doomy....mám ráda nostalgické návraty, zvlášť, když nezklamou.....už se chystám na Dva roky prázdnin a na Tetu:-) ()

zucchini

V dětství jsem tento seriál vnímal jako horor. Vystupovala tam jedna postava domorodce, ze které jsem měl hrozný strach a pronásledovala mě pak i v noci. ()

Aguirre

Ako dieta som sa nevedel dockat vikendu, ked to CSTV vysielala. Dobrodruzne, neznamen, tajomne. Tak to na mma detskymi ocami posobilo. Pozrel by som si to opat rad aj ako dospely. ()