American Dad!

• Česko Americký táta (viac)
TV spot
USA, (2005–2023), 133 h 46 min (Minutáž: 9–22 min)

Seth MacFarlane, Wendy Schaal, Dee Bradley Baker, Scott Grimes, Rachael MacFarlane, Curtis Armstrong, Mike Barker, Patrick Stewart, Eddie Kaye Thomas (viac)

Další animovaný seriál Setha MacFarlanea, tvůrce kultovního seriálu Family Guy. Opět sledujeme bláznivé osudy americké rodinky, která však v tomto případě není zrovna typická. Hlavou rodiny je Stan Smith, agent CIA, který se má neustále na pozoru a udělá cokoli pro ochranu svých bližních. Kromě něj, manželky Francine a jeho dvou dětí jsou však stálými členy rodiny také mimozemšťan Roger a německy mluvící zlatá rybka Klaus. (oficiálny text distribútora)

t.r.get

American Dad mi sice v posledních sériích přijde více bláznivější a střeštěnější než současné série FG, něco mi tam ale pořád chybí. Je to asi ta podobnost a to, že jsem FG poznal jako první. Celý seriál drží Stan a Roger.... Jenže.... Stan je Joe, který může chodit, Roger je trošku úchylnější Peter z vesmíru(nemluvě o podobě hlasu) a u ostatních mi chybí charakter. Kde je Stewie, Brian, Herbert, Tom Tucker, Olie Wiliams, Tricia Takanawa, Naolejovanej hluchej chlápek a spousta dalších...? Taky se hodně nasměju, ale pořád u mě vede Family Guy.... ()

Psychotic17

Arguably nejdrsnější animovaný seriál. Dělá si dobrý den z pedofilie, týrání dětí, holokaustu, terorizmu, postižených, feministek, rodičů, kteří přišli o děti a mnoha dalších velkých tabu. A protože jsem člověk, který zastává názor, že nic není dost vážné a smutné, aby se z toho nemohla udělat komedie, tento styl mi perfektně sedí. Zatímco na Family Guye se od čtvrté řady dívám tak nějak z povinnosti (stejně jako už pár let na Simpsonovy), tohle má k vychladnutí daleko. 90% ()

DandaPiper

Když pominu Simpsonovi, tak Americký táta je naprostá TOPka kreslených seriálů (převážně) pro dospělé. Family guy je fajn, ale jeho kontroverzní Stewie se mu povedl jen tak z poloviny. Futurama a její Bender mě nikdy až tak moc nechytla. Pak je tu Americký táta a jeho emzák Roger, jehož homosexualita z něj číší každým coulem a naprosto mě dostává. Jeho seriálovej vkus a odkazy na ně - jsou naprosto dokonalý a podle mého gusta (Medium, Ghost Whisperer, Veronica Mars, atp.), jeho převleky k popukání. Hlavně když si jel Roger do Miami, aby provětral svoje nové kratasy:DD https://www.youtube.com/watch?v=QOl56KOTERA Prostě Roger je moje nové "spirit animal" a po Lise Simpsonové hned druhá nejoblíbenější kreslená postava vůbec. Mám sto chutí dát za pět, ale nemůžu, protože je tu také mnoho hluchých míst a někdy i celých epizod. Naštěstí ty lepší epizody převyšují, co se počtu týče. ROGER SMITH FOR PRESIDENT! ()

ellessar01

Ctyri hvezdy za to, ze je to mistama ujete vic jak Family Guy a ta pata za Klause, protoze byvaly vychodonemecky skokan na lyzich v tele ryby ma ty nejlepsi hlasky z celeho serialu... ()

heczot

Po 5 dnech musím uznat že se jedná o stejně dobrý seriál jako Simpsonovi. Český dabing je fakt super, jenom mohli trochu nazpívat česky znělku. Seriál je dostatečně vtipný, hlavně s postavičkou Rogera. Konečně Český dabing a seriál bych doporučil ti co rádi sledují seriály jako tyto: Simpsonovi, Futurama, Cleveland show, Bobovy burgery nebo Griffinovi, vše je podobné, jenom jiná rodinka. ()

Stumbleine

10 let starý seriál a ani jsem neměl tušení, že existuje..Perfektní byl hned první díl s telefonním hovorem mezi Georgem Bushem jr. a Bohem :D :D :D :D Seth si dělá trochu srandičky z neoconů, a jeho humor mám opravdu rád ()

JuveIt

Baví mě to víc než Simpsonovi nebo Griffinovi. Silnou stránkou je, že si střílí hlavně z politických ideologií a tajných vládních služeb. Je to i o něco drsnější a tak nějak jsem doufal, že na konci nebudu muset poslouchat nějaké morální ponaučení. Bohužel se tak nestalo a myslím, že to je slabá stránka všech podobných seriálů. Zejména díky tomu si South Park pojede dál svou vlastní na poli animovaných seriálů. ()

MT_Y

Z těch všech animáků (Simpsonovi, family Guy apod.) mám nejvíc rád Amerického tátu, skvělé příběhy (ač někdy samozřejmě jsou nektere absolutně nudné) jejich furt podstatně méně než u ostatních. Že vsech postav mám NEJRADĚJI Rogera, jeho pomstichtivost je někdy úžasná 😂😊 Francin, Haylei i Stan jsou také super, Stan mě občas štve jak moc sobecky je ale budiž 😂 Jediná postava, kterou fakt nemusím je Steve, dle mě je to na 14ti léteho puberťák strašně ufňukanej a nehorázně rozmazlený spratek, díly ve kterých je on hlavní dějová linka vypínám, fakt je mi absolutně antisympaticky a fakt bych ho akorát propleskal. Steva tak nemám rád že jen díky němu snižuji o jednu hvězdu i ve vyšším počtu procent. A je pravda že postavu kterou ještě nemusím jako vůbec je ten Toshi, nevadí mi co je zač, že mluví cize (ikdyz vtipné to bylo tak max jeden díl) vadí mi jak ze sebe furt dělá jak kdyby byl bůh a nevím co, neumí nést následky, kolikrát partu nechává na ocet, snaží se být strašně rozumný a že nechápe apod. Ale jeho postoj je hrozný. Co dávám ještě do plusu je dabing, mě osobně se líbí, ikdyz v originále Maj skvělé hlasy, tak český dabing se dle mě povedl dobře. Sice 98%, ale jK jsem zmínil Steve a koneckonců i Toshi snižují hvězdu takže hvězdy pouze 4! ()

punkyii

Trošku se liší od Family Guye a Simpsonových. Tentokrát už prostě hlavní hrdina není tlustý flákač a nemá hromadu kamarádů. ()

cubiczech

ano, neodpustím si přirovnání k Family Guy. Tohle nabízí trošku inteligentnější humor a alespoň nějaké zápletky. Nesouhlasím, že je to drsnější, ale je to prostě jiné, což by mělo zavřít ústa všem, kteří si u Family Guye stěžují na chybějící příběh, proč se teda těmhle lidem seriál nelíbí? Těžko říci... Vtipné narážky na politiku, banality rodinného života i trable s homosexuálním alienem Rogerem se nikdy neomrzí. ()

wobufet

Hodnocení po dvou sériích. Zatím nejslabší z trojice Family Guy, Cleveland Show, American Dad. První série byla fajn, druhá působila až na pár vyjímek docela otravně. Postavy mi tu z výše zmíněné trojky lezou na nervy asi nejvíc ()

Delfador

Jako mnoho seriálů: jsou tu špatné díly a některé jsou zase dobré. Jenže u 5. řady jsem už celkem trpěl a 18. díl byl neskutečné utrpení. American Dad! začíná degenerovat. Zná se, že nic si neudrží kvalitu až do konce. Líbí se mi že Stan je CIA, což je rozdíl například oproti Family Guy nebo Simpsonovým, je občas i akční, ale i tak ze všech v seriálu dělají blbce. Stan je nakonec jen posera, a tak i ostatní. Jsou tu i velice vtipné okamžiky a dobré díly, ale mohlo by to být lepší. A taky Roger, kterého někde ve čtvrté (asi) sérii mlátí desetiletý kluk a v posledním díle 5. série nakope i Stanovi. Asi takhle: je to dobré, ale na 5 hvězdiček to u mě už nemá. ()

Emperor1

Slabší verze Family Guy, ve které mě neskutečně irituje ten mimozemšťan (zlatý Brian!), ale jinak pořád zábavné a příjemně trhlé. Chybí mi tam prostřihy typické pro Griffinovy. ()

DISHOA

Jasný rukopis Setha MacFarlana dává dopředu vědět, že se budete bavit ikdyby to mělo být jeho nejhorší dílko. Ne tak geniální a vtipem nabité jako Family Guy ovšem stále dost zábavné a možná někdy i přehlednější díky vynechání referencí na americké celebrity. Velké plus je, že nekopíruje FG jako Cleveland Show, ovšem stále je to Seth a nepřináší nic moc nového. ()