Kamarátky Carmen (America Ferrera), Lena (Alexis Bledel), Bridget (Blake Lively) a Tibby (Amber Tamblyn) sú spolu každučkú voľnú minútku odkedy prišli na svet – alebo vlastne ešte dlhšie, pretože sa „zoznámili“ v čase, keď boli v bruškách svojich mamičiek a tie spolu chodili na tehotenské cvičenia! Preto asi veľmi neprekvapuje, že i každé prázdniny dievčatá vždy trávia spolu. Vlastne... Trávievali, až dodnes – pretože tento rok je všetko inak! Tento rok sa ich cesty po prvý raz rozdelia: Carmen strávi svoje letné prázdniny u otca, Lena pôjde spolu so sestrou do Grécka navštíviť starých rodičov, Bridget zase spolu so svojím futbalovým tímom strávi celé leto vo výcvikovom tábore... Len Tibby ostane doma, pretože bude celé prázdniny brigádovať v miestnom supermarkete. Na poslednom stretnutí pred rozlúčkou objavia kamarátky staré džínsy, ktoré na ich veľké prekvapenie, sedia každej z nich – a to napriek tomu, že majú už na prvý pohľad rozdielne konfekčné veľkosti! Založia preto „Sesterstvo putovných nohavíc“ a prisahajú si, že práve tieto zvláštne džínsy ich navždy budú spájať – stanú sa symbolom ich priateľstva a verným spoločníkom temer všetkých ich dobrodružstiev... (TV Markíza)

hlína

Pěkně uslintaná kakanina zacílená asi tak na dívky 13- , měl jsem problém se vůbec soustředit na naprosto stupidní dialogy a ta jedna hvězdička je tak za příjemné pokoukání na pěkný hééérečky... ()

Candid

Sesterstvo putovních kalhot není nic světoborného, ale to po komediích pro teenagery ani nikdo nemůže chtít. Každopádně se jedná o příjemný snímek, který nenudí a dokáže bavit i nevulgárním způsobem, což dnes u filmů podobného typu bývá vzácné. Mužský divák by si v mém hodnocení měl odečíst hvězdičku, jedná se o film zaměřený na dívky. ()

IrisHelenka

Příjemný dívčí film o čtyřech zcela rozdílných holkách, které si půjčují magické Putovní kalhoty... Hezký nápad na knihu i hezké zpracování filmu, přestože se v mnoha věcech dost liší od své předlohy. Příběh Leny je třeba úplně jiný, navíc se mi na ni Alexis Bledel tak docela nehodila a Costas byl také popisován úplně jinak, tady z něj udělali "plážového inženýra"... Každopádně mi právě příběh jak knižní, tak filmové Leny přirostl k srdci ze všeho nejvíce, nejspíš protože se odehrává v mém milovaném Řecku a prostředí ostrova Santorini mu dodává to pravé letní kouzlo. Nejsympatičtější z celé čtveřice je mi však cílevědomá blondýna Bridget. První díl knihy je jednoznačně nejlepší, co se týče filmu mi potom připadá o maličko lepší dvojka. ()

Likan7

Začátky Blake Lively je tou nejzajímavější věcí na celém filmu. Komedii se to nepřibližuje ani trochu a na fungující drama to nemá nosný příběh a už vůbec ne dobrý herečky. Logicky filmu nepřidává i roztříštěnost filmu na 4 střepy, jen aby každá holka měla cca stejný čas pro svůj příběh. Nudilo mě to, Blake nezachrání všechno.. ()

mira.l

Zpočátku se zdálo, že jediným pozitivem bude Blake Lively, poté se to vyvinulo do relativně koukatelné formy, nicméně jednou stačilo. ()

DadysGirl

U tohohle filmu brečím jako želva... Skočila jsem scénáristům na roztomilou umírající holčičku a vždycky se rozbrečím znova... Navíc zmatené, nejisté holky, to je moje parketa... :) No samozřejmě všechno dobře dopadne... Nevěřím jim jediné a to věk... ()

epoh

Byla by chyba odsoudit tenhle film jako pitomoučkou podívanou pro teenagerky, protože nakousává vážná témata, nijak je nezlehčuje, podává je příjemně věcným, ničím nezastírajícím a sympaticky nehollywoodsky patetickým způsobem. Jasně, až na jeden motiv všechny trable hlavních hrdinek dojdou šťastného konce, ale to nic nemění na tom, že kdyby všechny teen filmy byly takhle "ze života" (své na tom určitě bude mít podíl scenáristky Delie Ephron), bylo by to skvělé. ()

Lennie

Sympatický snímek, který vybočuje z řady teenagerských komedií. Řeší se v něm kupodivu i něco jiného, než co si vzít na sebe nebo jak sbalit pana XY. Navíc to má šťávu a závěr je vážně dojemný, což se stává u mála filmů s takovou tématikou. Knižní předloze se to sice nevyrovná, ale není to vůbec špatné :) ()

jafuska

ono to vlastně tak špatný film nebyl, sice slabší průměr, ale ze života čtyř kamarádek které objevily tzv.kouzelné kalhoty a pak se snad když tomu někdo opravdu začne věřit, můžou se dít zázraky, na odpolední film to bylo celkem fajn, Rozhodně žádné zklamání,ale na druhý díl bych se asi už nepodívala, nevěřím tomu, že by ještě něco jiného mohl nabídnout než v tomto prvním díle, ()

zuzzuli

Tento film je takový zvláštní, ale dobrým způsobem. Všechny holky jsou sympatické a každá má svůj příběh. Lena se má ze všech nejlíp to naopak Carmen zjišťuje, že její táta se přestěhoval,nabalil si ženskou a navíc má nevlastní děti a ještě mimochodem se budou, co nejdřívě brát. Musím se přiznat, že některé příběhy mě opravdu dojaly až k slzám takže hlavně proto že to byl milý, dívčí film dávám 4 hvězdy. Myslím, že juknu i na 2.díl. :-) ()

Renie42

Takový americký příběh, který kdyby se odehrával tady, tak by ho určitě napsala Lenka Lanczová. Mě se to líbilo, dalo se na to koukat. Nejvíc se mi asi líbila ta část v Řecku. ()