Keď Dany (Vojtěch Kotek) sľúbil Filipovi (Jiří Mádl), že mu pomôže "zbaliť" dievča, tak ešte netušil, koľko prekážok sa im postaví do cesty. Napriek tomu, že sa postupne musia vyrovnať s prítomnosťou Danyho rodičov, malého brata Honzíka, či prísneho inštruktora Bořka (Oldřich Navrátil), objavenie dievčenského vodáckeho kurzu im nakoniec ponúkne mnohé možnosti, ako naplniť Filipovu túžbu. Čo všetko sa dá na vode zažiť? Kúpanie, nudu, únavu, lásku, sklamanie či opitosť. Rafťáci sú komédiou pre mládež, ale nielen pre nich. Na svoje si v nej príde i generácia ich rodičov, ktorým sa po bezstarostnosti prvých lások už iba cnie. (TV Markíza)

mb.hk

Už podle názvu se film snaží navázat na divácky úspěšné Snowboarďáky, což byl svým způsobem film originální. Tím spíš Rafťáci vyznívají jako kopie, v podstatě se opakuje to samé, jen v jiném prostředí s jinými postavami. Takže je film spíš komerční snaha zůročit úspěch původního filmu ještě jednou. Ale na druhou stranu, komu se Snowboarďáci líbili, pravděpodobně se mu budou líbit i Rafťáci, jen nesmí čekat, že budou lepší. ()

Gluminator

Celkem slušná komedie a lehké pokračování předešlých snowboarďáků, nicméně nebylo to už ono. Ale pěkné herečky a celkem slušný humor. 60% ()

knoxwile100

Ale co, na českou komedii průměr. Hlavně že tam jsou holky. Celý film nás provází dost trapasů a vtípků, který se jde smát. No a na konci se můžeme zasmát i scénáři, který stojí za nic, ale alespoň se netočí kolem maturitního večírku, na které jsem už dost alergický. Pohodový filmek na páteční zevl doma. Za mě 45%. Jo a myslím, že tady Matyáš Valenta ukázal, že by nemusel zkysnout v ulici... ()

ohinek

To je přece jasné, že rafťáci musí být větší borci než snowboardďáci...utopených v záplavě nevkusu a kýče, zatímco tady je i Kotek celkem sympaťák o ostatním obsazení nemluvě, holky jsou taky lepší i hezčí a co hlavně, nasmál jsem se více než dost. Ne vážně, u některých scén mi bránice prodělala pár zatěžkávacích zkoušek. Nechápu tak proč se vede taky taková kampaň proti reklamám ve filmu, kdybych si to nepřečet, ani by mě to nenapadlo. Nad spritem jsem se snad ještě pozastavil, ale záběr na Budweiser mi přišel jako trefná prezentace osoby v záběru, raft Gumotex-no bóže no, na něčem snad jezdit musí a pes Seznam mi přišel jako parádní vtip. Pokud je to cena za kvalitní český film když mu peníze od jinud nepřitečou, no tak ať, já tam těch pár log strpím. Tentokráte to Karel Janák zvládl jak se patří. I Dan Bárta se s perfektní hudbou, a hlavním singlem obzvlášť, pochlapil. ()

vassil

Tak rafťáci určitě nejsou špatný film. Jen je to film, který je uplně zbytečné kdy v životě shlédnout, a film, který jako jeden z mnoha říká jak je potřeba si co nejdřív vrznout (co už fakt nudí snad dokonce i ty co s tímto tvrzením souhlasí, natožpak nás ostatní...). Co s tím? Kdysi jsem to označil za odpad, včera to doma někdo zapl a vydržel jsem u toho chrápat celý film, takže * ()

Tumbik

Kotek & Mádl celkem fajnovej výkon. Asi před šesti lety (když mi bylo 10) jsem na tom ujížděl... Ovšem teď už mi to zas tak super nepřijde... Je to typický český průměrný film. EDIT: Po dalším zhlédnutí musím hvězdu přidat. Kéž by se i v této době tvořily takové nenáročné a nekýčovité filmy jenom pro zasmání :) ()

Slida79

Je absurdní že tato dnes už vlastně teenagerská klasika zde má tak málo procent. Přitom je na české prostředí zdařilou komedií s přirozenou a vtipnou hlavní dvojicí. V posouzení s např. novým filmem Špunti na vodě, který zde má přes 70% je zde tento snímek opravdu hodně podhodnocen. Dávám 4* pro navýšení; ) ()

Nataniel73

Výborná česká komédia, v ktorej dvaja hlavní protagonisti Mádl a Kotek odvádzajú veľmi slušný výkon. Nie je to až tak nechutné ako Snowboarďáci, má to väčší spád aj ťah na bránu. O absurdné situácie nie je núdza a taktiež ani o sexi české herečky. Jedna vtipná scéna strieda druhú a naplno sa tu odkrývajú typické charakterové črty dospelých a teenagerov. Moderná bláznivá komédia, ktorá si na nič nehrá a poučiť sa z nej môžu mladí aj dospelí. Taká paródia na život se vším všudy. ()

KuceraJohny

Druhé bláznivé dobrodružství dvojky Kotek a Mádl, tentokrát však na vodě. Vždy mi vrtalo hlavou proč se nejednalo o plnohodnotné pokračování Snowboarďáků, ale o takový samostatným film který v podstatě na snowboarďáky odkazuje. Opět se zde ukázala obrovská chemie mezi Jirkou a Vojtou, kteří stejně jako minule chtějí hlavně zasunout. Rafťáci jsou přesně ten typ teen komedie, které v americe tak frčí. Akorát mi v čr nepotřebujeme střední školu, my máme prázdniny a krásnou přírodu kde se dá zažít mraky skvělých věcí. Rafťáci jsou neskutečně zábavné a i přesto že jsou o něco horší než snowboarďáci, sledování jsem si užíval úplně stejně. Ohromné zábavné scény, dobře vybraný herci, nádherná příroda, záběry přímo volající na to vyjet na vodu a krásné ženy. Co víc si přát. Tenhle film je zkrátka už taková komediální klasika a myslím si že čechy bude bavit ještě hodně dlouho. ()

Janoss98

Zbývalo maličko a snad by tam ten odpad padl. Škoda... film na to měl perfektní předpoklady. Ta jedna hvězda je aspoň za to, že je to trošku koukaténý, ale příběh je tak zbytečný a předvídatelný, že je větší zábava koukat do zdi a bude to určitě vetší zážitek... Takže na zabití času se to dá využít, ale proč. 15% ()

Sa.sa

Normální komedie pro večer a podívání... Nic jiného bych za tím nehledal... Mimochodem krásné holky v plavkách, tak si není na co až tak moc stěžovat... ()

oskiii

Rafťáci mě bavili v době uvedení a baví mě i po patnácti letech. Slušné tempo, vtipné scény a solidní soundtrack. Na české poměry velmi dobrý počin. ()

Jansuper

Raftaci - lidi to si zaslouží více procent, dit je to tak krásna komedie, jestli máte rádi léto si ji moc užijete protože má nádhernou letní atmosféru, pokud máte u komedii rádi ty ztřeštěné příhody si ji tuplem užijete protože těch tam je, humor je taky dobrý smál sem se hodněkrát. Nižší hodnocení je podle mě jen kvůli tomu že je to české. Prci prci prcičky kdyby byly české by taky neměli takové hodnocení. ()

NikiVai

Ale jo, jako na oddych, vypnout hlavu na nic nemyslet a občas se zasmát je to fajn. Jen tím, jak to v telce omílají pořád dokola, tak už to ztrácí tu energii, kterou by to mělo mít. ()

soukyd33

Akční komedie plná pokusů o sex. 👀 Takto by se to dalo shrnout. Možností hodně, ale která je ta pravá? Herecké obsazení super, a holky opravdu dobře vybrané. Šílené scény, super hlášky, skvělé herecké výkony. Poznámka: Tak hyperaktivní dítě, nemá asi nikdo. 😄 Hvězdiček 4 ()

JIP.XF.cz

Nechápu, proč nejkrásnější holku hraje průměrně hezká holka. Po tomto filmu si Sprite už nikdy nedám. Ale i když je tento film zjevně plný reklamy, tak na rozdíl od jiných, ve kterých bylo reklamy méně, jsem se docela dobře bavil. Není to film na přemýšlení, ale chvílemi se u něj člověk baví. ()

Český film v nesnázích?

Český film v nesnázích?

03.03.2007

3. března před desátou večer se filmový rok 2006 pomyslně uzavřel rozdáním výroční ceny Český lev. O těchto oceněních již tradičně rozhoduje Česká filmová a televizní akademie. Celý galavečer zahájil… (viac)

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Před několika dny, 23. března začal režisér Karel Janák točit svůj nový film Ro(c)k podvraťáků. Po veleúspěšných, ale veskrze spíše velice jednoduchých teeny komediích Snowboarďáci a Rafťáci by se… (viac)