Will Ferrell (Vánoční skřítek, Mládí v trapu) hraje hlavní roli v uběhané komedii o hypersoutěživém světě ligy malého fotbalu. Phil Weston (Ferrell) je normální, průměrný chlap, který se celý život musí vyrovnávat se svým extrémně soutěživým otcem Buckem (Robert Duvall). Phil se stane trenérem fotbalového týmu, v němž hraje jeho desetiletý syn. Dostane se tak do přímého střetu s otcem, který trénuje svého mladšího syna v nejlepším týmu ligy. Mistrovský pohár může ovšem získat jen jeden z nich! Do hry tak vstupují nevyrovnané účty z minulosti a jak Phil, tak Buck sahají k extrémním prostředkům, jen aby získali vytoužený pohár pro svůj tým! (oficiálny text distribútora)

Desperado

Priemerná komédia, kde niektoré scény sa míňajú komediálnym účinkom a pripadajú mi chaoticky. Taktiež aj forma rozprávania príbehu je veľmi televízna a videnie európskeho futbalu (aj keď odohrávajúca sa medzi deťmi) americkými očami tu skôr slúžilo len ako prostredie na vytvorenie už spomínaných nevydarených či vydarených gagov. O to viac ma prekvapuje účasť áčkových hercov, či už momentálne "in" komika Willa Ferrella alebo charizmatického filmového veterána Roberta Duvalla. Bez nich by táto nevýrazná komédia patriaca skôr pred televízne obrazovky na nedeľné upršané popoludnia bola sotva priemerná. ()

Derek

nie je to spatne, ale v porovnani s inymi ferrellovkama to postrada tu extremnu willovu uletenost (i ked zavyslost na kave a par hlasok je vazne dost vtipnych), takze ide o obycajnu, nenarocnu, prijemnu rodinnu komediu so slusnym humorom. ()

Langy10

vynikajici komedie ! jeste pred par lety jsem ji uplne zboznoval a poustel jsem si ji stand kazdej den, jelikoz jsem fanda fotbalu, tak se to dá očekávat :) a navic to bylo hodne vtipny :D ()

Juto

Je to rodinný film určený pre malé deti a vysiela pozitívne posolstvo, no ako celok film nie je skvelý a nakoniec sa stáva predvídateľným. 5/10 ()

otík

Rodinná komedie bez větších mravně či slušnostně vyčitatelných míst, ačkoliv hlavního hrdinu hraje Will Ferrell. V přiměřeně prožité roli si zahrál trenéra věčně prohrávajícího fotbalového (soccer) týmu, který s pomocí bývalého skvělého hráče amerického fotbalu Mika Ditky dokáže tým zvednout a dovést až do finále proti týmu svého otce. Film je to rodinný, tudíž nechybí humor i poučení a především důraz na rodinu a tým. A to je podáno v přiměřené dávce a stravitelné délce. ()

Hillock

Viděno s českým dabingem a musím říct, že je to sajrajt. Aby dvanáctileté dabovali sedmnáctiletí frajírci, to chce kuráž. Dabingové studio je očividně přesvědčené, že diváci jsou vesměs kokoti. No words. ()

Beky

Laciná komedie, kterou nezachrání ani druhá polovina filmu, kde se Will chová jako magor (...na můj vkus, je to pořád málo ), ani parťák Robert Duvall, který je možná jen zajímavý v této roli, ani několik dětí, které se snaží o komické scény, které jsou ale žalostně nevtipné, jako většina času v této komedii!! Na začátku jsem napsal, laciná komedie, ale rozpočet 45 mil. dolarů mě přivádí na otázku, kam se všechny prachy poděly????!!! Protože tak amatérsky natočené sportovní scény, si Will určitě nazasloužil, další šlápnutí vedle, v tomto roce měl Ferrell asi zatmění mozku, protože natočit tolik přinejlepším průměrného balastu, se jen tak nevidí!!:(!! Jednou větou: Mám rád sportovní komedie, které ale přinesou emoce, kdy z lůzrů se stanou borci a z namachrovaných borců poražení, ale tady se to zoufale nepovedlo!! ()

Brain-D

Velmi slabá komedie s hrou, kterou nesnáším (Fotbal). Takže ani můj oblíbenec Will Ferrel to nevytáhli. navíc Ferrell tu byl moc normální. ()

blackJag

Rodinná taškařice klasického (čti otravného) střihu, ve které prosakuje specifická mimózní komika Willa Ferrella. Prosakuje sice velmi opatrně (spousta pěkného materiálu byla ještě z finální verze vystřižena) a zbytečně na řídko, nicméně díky za ty dary. Bez zmíněné kontaminace by šlo o bezzubou fušeřinu. 50% ()

P1tr

Slabší Ferrellovina, která neměla šanci na komerční úspěch už kvůli svému evropskému tématu. "Soccer" v americe nefrčí jako Americký šišatý fotbal. Ferrell ale snímek zvedá poměrně dost, takže jeho příznivci se budou bavit obstojně. ()

giovanni3

Tak filmy co se ,,točí,, kolem fotbalu hodnotím přísněji (fotbal fakt miluji) a tento ,,film,, mne fakt nenadchl v žádném ohledu.. Ferella moc nemusím a zde ukázal proč. Navíc tým co neumí ani kopnout do balónu po příchodu 2 Italů začne vyhrávat, ale jakmile jsou Italové mimo tak hle nevyužívaný hráč dělá parádičky, miniasiat má najednou sílu dokopnout za hranici 1 metru a vše najednou šlape a hle výhra nad favority.. akce s kávou či vztah otec-syn taky bída... Jako člověk se občas zasmál ne že ne... ale za víc jak 1z5 to fakt není.. ()

sedm.1

Ferrell je skutečně výborný komik,ale jeho čich na dobré filmy je neuvěřitelně špatný.Bez diskuzí,tetno film by bez něj byl neskutečnou limonádou pro děti.Naštěstí jeho osoba a komičnost je natolik výjimečná,že celý film pozvedává a dodává mu alespoň špetku důstojnosti.Jinak jde o neskutečnou moralitku,narvanou až po okraj banálními scénami a ještě banálnějšími promluvami.Sem tam se objeví nějaká perlička(a to samozřejmě vždy jen při scénach ve kterých "řádí" Ferrrell),která vyloudí úsměv na divákově tváři,ale celkově jde fakt o slaboučkou komedii pro dětska.Velmi slabé 3*!!! ()

Firebug

Podle mě se jedná spíše o rodinnou podívanou pro mladší caparty. Tedy rozhodně mladší, než jsem já. Ferrel se pořádně rozjede pouze na jeden nebo dva zápasy (zkrátka na hrozně krátkou dobu), které jsou opravdu zábavné, ale zbytek filmu pokulhává. Z výše zmíněných dvou ulítlých zápasů je navíc vytípána většina vtipných scének do traileru... Trochu škoda. Kdyby byl Ferrel takovej magor i ve zbytku filmu, byla byto mnohem větší bžunda. ()