Obchodník so smrťou

• Česko Obchodník se smrtí (viac)

Obchodník so zbraňami Yuri Orlov (Nicolas Cage) sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach sveta, hravo prekabáti agenta Interpolu, svojich obchodných konkurentov a dokonca i zákazníkov. Jeho najväčším súperom sa však nakoniec stane jeho vlastné svedomie. Po devätnástich rokov v branži sa spovedá zo všetkého, čo skutočne videl a zažil - predaj vojenských helikoptér, ktoré sa speňažili ako záchranné, priekupníci so zbraňami, ktorí menia registračné údaje svojich lodí priamo na mori,  prepustenie známeho obchodníka z väzby za veľmi podozrivých okolností, fakty o masových krádežiach sovietskeho vojenského arzenálu po páde Sovietskeho zväzu. Všetky príbehy majú reálny základ a vychádzajú zo skutočných udalostí. (TV JOJ)

MapleLoops

Pozoruhodný a skvěle natočený snímek,který už od začátku poukazuje na svojí podstatu kvalitního filmu.Andrew Nicol dokázal že umí natočit kvalitní film a hlavně napsat kvalitní scénář.Nelze nezmínit Nicolase Cage který jako Yuri Orlov vytvořil cynickou atmosféru celého filmu který odkazuje nejen na problém černého trhu se zbraněmi ale také řeší osobní vztahy Yuriho který vede dvojí život.Určitě kvalitní podívaná pro každého,dobrých 90 %. ()

Scaevola

Vypadalo to velkolepě, ale po několika minutách se film zvrhnul do psychoanalitické štvanice na jednu duši, která přece jen prosazuje rovnost šancí. ()

tomino28

Tento film má v sobě prostě náboj. Ano, zní to vtipně, zlvášť, když náboje jsou zde vlastně hlavním tématem. Při sledování si ale pozvolna začnete uvědomovat, jak to ve světě chodí, a jak krutá pravda může být. Netvrdím tady, že 100 procent toho, co vidíte, je pravda, ale i kdyby to bylo jenom 10%, pořád je to děsivě mrazivé.. ()

peaceNwar

Tento film sa jednoducho musí vidieť. Stvárňuje dnešný zbrojný priemysel tak umne, atraktívne, efektne, objektívne i subjektívne zároveň a súčasne tak šokujúco a zo širšieho pohľadu aj celý systém korupcie a násilia páchaného štátom, že to až nie je pekné. Tomuto filmu naozaj nie je čo vytknúť, réžia je obdivuhodná, že vytvorila taký komplexný, zábavný a detailný pohľad na problém, kamera skoro dokonalá, hudba sadla na každú scénu ako zadok na šerbel, scenár je súrodý, premyslený a až tak premakaný, že som nenašiel jedno zbytočné slovíčko či scénu. Všetci hlavní, aj vedľajší herci bravúrne zvládli svoje roly a ja tlieskam hlavne Nicolasovi Cageovi a Ethanovi Hawkovi, ktorý by si zaslúžili zlatého plešúňa. Mňa osobne na tomto filme zaujalo najmä nekonvenčné spracovanie látky, práve oný zatracovaný Juriho vnútorný monológ, ktorý tam perfektne sedel a bez ktorého by príbeh stratil všetok efekt a nadhľad, detailné popísanie celej mašinérie, no najmä presné vystihnutie problému a hlboké, neuveriteľne dôležité posolstvo tohto snímku. Nebudem ho tu rozoberať, ale skúsim Vám dopomôcť citátom z filmu: "Ale nakoniec ma predsa len pustia. Budem prepustený z rovnakého dôvodu, pre ktorý ste ma chceli postaviť pred súd. Potriasol som si ruky s tými najhoršími a najsadistickejšími mužmi, ktorím sa dnes hovorí vodcovia. Ale niektorí z týchto mužov sú nepriatelia vašich nepriateľov. A najväčší obchodník so zbraňami je váš šéf. Prezident Spojených štátov, ktorý za deň dodá viac tovarov ako ja za rok. Niekedy by bolo dosť trápne, keby na zbraniach boli jeho otlačky. Takže niekedy potrebuje obchodníka, ako som ja, čo zásobuje tých, čo nemôže zásobovať sám. Takže, nazývajte ma zlom, ale bohužiaľ pre Vás, som nutným zlom. " ***** Andrew Niccol sa týmto snímkom u mňa zaradil medzi jednoznačnú špičku filmových tvorcov, ktorí nepodliehajú mainstreamu, spracúvajú kontroverzné látky do súrodej podoby a súčasne podávajú tieto témy príťažlivým a umelecky dokonalým štýlom. ()

Ironhead

Nezapomenutelna uvodni titulkova scena "zivot jedne kulky" a taky nasledne celej film, tentokrate opravdu s uzasnym Nocolasem v hlavni roli.... A bohuzel takhle nejak opravdu nas dnesni svet funguje... ***** ()

JackieBliz

Přes ožehavé téma, pořád aktuální, o kterém film vypráví jsem z něj měla příjemný lehký pocit v hrudi. Cage, Hawke, Leto - ti mi k tomu pomohli. Pěkná herecká podívaná. Skvěle natočení a s pasující hudbou. Příběh, scénář - pro mě pěti hvězdičková podívaná. (Ethana mám moc ráda..to jeho charisma) ()

blezg

První půlhodina příšerná, pak to chytne slušný vlákno a odsépá to. Poslední půlhodinu si nechávám ujít, protože to spěje k libovolnému špatnému konci. The man who cross the line... Ještě jedna technická, Cage s trojitou bradou už nepůsobí tak drsně :) ()

DansteR

"The first and most important rule of gun-running is: Never get shot with your own merchandise."...Dokonale natočený film a přiblížení světa tak jak existuje, ale ne všichni ho tak vidí. Skělé od začátku do konce, od počátku jedné kulky až po skutečnou a děsivou pravdu jak onen systém funguje. Trio Cage, Hawke a Leto jsou naprosto perfektní, jeden kontrastuje a doplňuje toho druhého...dva protiklady bratra a navíc agent podle mého gusta. Originální film za 90% ()

Eeve

Akčný príbeh, v ktorom sa tej akcie vlastne ani veľa neudeje, čo vlastne ale nebráni užívaniu si filmu bez prestávky a celá ta minutáž preto ubehne tak rýchlo, že ani neviete, kedy čakať koniec. Naozaj veľmi dobre natočený príbeh, počas ktorého človeku neustále behá po rozume, či sa ideovo prikloniť k Yurimu alebo k Valentineovi. Mne osobne sa paradoxne z celého filmu najviac zaľúbila úvodná pasáž cesty guľky z továrne až k jej výstrelu s nezameniteľnou piesňou (Buffalo Springfield-For What It's Worth). Takisto skvele obsadené role, počínajúc výborným Nicolasom Cageom. Napriek tomu všetkému dávam (len?) 3 hviezdičky, nakoľko tu nie je obsiahnuté nič, čo by ma aspoň na chvíľku zdvihlo zo stoličky, je to ale príjemné pokukáníčko. ()

chinano

Skvělá podívaná od začátku do konce. Jeden z těch filmů, do kterého se člověk ponoří. Vypiplané zpomalovačky ale patří do jiného žánru. /80%/ ()

kacer4

Konečne nejaký slušný Nicolasov film. Teda slušný je slabý výraz. Raz som už začal pozerať tento film a nedopozeral som ho lebo sa mi nepáčil, ale po čase som si ho znovu pozrel a celý. A stál za to. Hoci sa mi zdal niekedy umelo natiahnutý (až nudný), znova ma dostal do napätia. Okrem toho nemám filmu príliš čo vytknúť. Najviac ma teší spomínaná úspešná účasť Cagea, ktorý je strašne dobrý herec, ale v zlých filmoch. ()

vofo

Naprosta pecka. Uz v uvodni titulkove sekvenci na tebe film rve, hej bude to jizda. A je videt, ze to jizda je. Paradni herecky vykon, ano i Cage, paradni vizualni stranka a zaroven hodne pravdivy obsah, jak to dned ve svete funguje. ()

sofixz

Uz zaciatok filmu nam mohol napovedat ze film bude velmi dobre pozeranie.Opis drsnej reality krajin tretieho sveta,ktore USA odignorovali, alebo im poslali peniaze na zakritie oci. Rovnako ako moralna hodnota tohto filmu ,ukazuje tragediu zanedbavanim vlastnej rodiny, rovnako ako ucinky chamtivosti a ziadostivosti. Ak ste urazeni tymto filmom, potom ste urazeni realitou. Odporucam tento film pre kazdeho, pretoze je to dojemny, smutny a inspirativne pozitivne posobi proti tymto krutostiam. ()

wray

prijemny "velky" film. 2hodiny, znami herci, "novy" solidny pribeh, uvidime vela krajin, silna hlavna postava... proste fajn film. Mozno to dostalo aj nejakeho oscara (nepatram) a skutocne sa to dobre pozera, len potom na konci to vo mne nezanechalo az tak vyrazny dojem. Stale vsak objektivne - fajn zalezitost, ak ste nevideli, oplati sa vidiet. Lepsie ako sucasna priemerna produkcia 3* ()

Jack_F.

Tenhle film prostě můžu a zároveň nejlepší film od Niccola(jdoucího ke dnu). Naprosto ryzích pět bez debat a viděl jsem to nejednou. Doporučuju. ()

Santiago.

Po shlédnutí mám velmi rozporuplné pocity. Co se mi vlastně tvůrci snaží sdělit? Má film divákem otřást, přivést ho k zamyšlení, vytrhnout z celospolečenské apatie? Proč to tedy nedělá? Nemyslím si, že patřím mezi otupělé jedince, ale hlavní hrdina Yuri téměř po celé trvání filmu vystupuje jako úspěšný sympaťák ve stále čistém obleku a vyžehlené košili. Coby divák v teple svého obýváku zjišťuji, že mu vlastně fandím, vždy je díky svému důvtipu a obchodnímu talentu o krok napřed před svými pronásledovateli a úspěch střídá úspěch. Až ke konci autoři přitvrzují, Yuri zaviní smrt vlastního bratra, načež se jej zřeknou i vlastní rodiče, opustí ho manželka se synem, je zatčen... Konečně má nějaký důvod ke smutku? Člověk u kterého se doposud neprojevilo něco jako svědomí? Film je neuvěřitelně citově plochý, uhlazený, navoněný, proložený krásnými záběry na africkou krajinu, není něco špatně? Co by na takový film řekli ti zmasakrovaní lidé? Po technické stránce určitě skvěle natočené, ale ten zneklidňující dopad jaký bych čekal to nemělo, spíš naopak. ()

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Obchodník s nesmrtelností

Obchodník s nesmrtelností

14.04.2010

Andrew Niccol pořád ne a ne navázat na famózního Obchodníka se smrtí. Talentovaný tvůrce měl točit sci-fi s Orlandem Bloomem The Cross, pak se s ním počítalo pro adaptaci románu Stephenie Meyerové… (viac)