Obchodník so smrťou

• Česko Obchodník se smrtí (viac)

Obchodník so zbraňami Yuri Orlov (Nicolas Cage) sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach sveta, hravo prekabáti agenta Interpolu, svojich obchodných konkurentov a dokonca i zákazníkov. Jeho najväčším súperom sa však nakoniec stane jeho vlastné svedomie. Po devätnástich rokov v branži sa spovedá zo všetkého, čo skutočne videl a zažil - predaj vojenských helikoptér, ktoré sa speňažili ako záchranné, priekupníci so zbraňami, ktorí menia registračné údaje svojich lodí priamo na mori,  prepustenie známeho obchodníka z väzby za veľmi podozrivých okolností, fakty o masových krádežiach sovietskeho vojenského arzenálu po páde Sovietskeho zväzu. Všetky príbehy majú reálny základ a vychádzajú zo skutočných udalostí. (TV JOJ)

d-fens

politicky trošku nekorektné. Ak si mám vybrať medzi "morálkou" (ak sa vôbec dá o niečom takom pri predaji zbraní hovoriť) Orlova a toho židovského obchodníka, jednoznačne som na strane toho druhého. Ale sympatický mi bol aj "správne posadnutý" Ethan Hawke ako agent Interpolu. ()

Parlay

Realistické, vtipné, naturalistické a svěží... Věru neuvěřitelná kombinace. Narozdíl od jiných snímků zde zmínka na konci filmu „založeno na skutečné události" nevyloudí úsměv na tváři a naopak nepříjemně zamrazí a donutí k zamyšlení. Vynikající film. ()

fmash

Skvělá hudba, nápadité sekvence... Jestli mi na tomhle filmu něco doopravdy vadí, tak je to skutečnost, že takhle to na světě opravdu chodí. A když na to někdo upozorňuje, tak obvykle způsobem, který průměrného obyvatele zeměkoule moc nedojme - všechno je to tak strašně daleko... Mimochodem souhlasím s názorem, že ohledně rodinných trablů Orlova, ač nebyly zcela mimo a samoúčelné - méně by bylo více. Zase jeden film, u kterého mi pětihvězdičkový systém ČSFD přidělává vrásky. 85 %. ()

Huntelaar

V mých očích jenom průměrný film, jehož silnější momenty se roztříštili na všechny strany. Odvypravěný knižní úvod v průběhu filmu už jenom ruší, před koncem filmu jsem si uvědomil, že Cageově postavě se vlastně nic nestalo (děj) i s připočtením epilogu, který se snaží pouze šokovat a ukazovat si po divácích prstem...To jste nečekali, co?. Vedlejší postavy se po slibném začátku jen bez oznámení ztratí (asi největší výtka, tomu filmu by slušela větší košatost) a jako taková Niccolova přemíra snahy světu něco sdělit. Jako knižní čtení by to mohlo být super, ale takhle, v takovém provedení, u mě jenom průměr. ()

kagemush

Nezapomenutelný úvod,aneb krátký život jedný kulky. A jednoho chlapce,jakožto koncového uživatale zbrojního průmyslu.- To má náboj! ()

berusche

Kdo chce moc, nemívá nic! Kdo chce víc a umí si to pořádně předem připravit, ani ten nemá šanci na úspěch. Momentální štěstí není trvalého rázu a nakonec jak se z podnikavého ducha dělá byznys. Dámy a pánové, pěkně snaživě podaná kvazirealita toho, jak špatní pánové prodávají zbraně do rukou, v nichž by neměly být. ()

easaque

+4* tak tento zajímavý film mě dost pobavil i poučil. S absurdní nadsázkou sobě vlastní ukazuje jak funguje mezinárodní obchod se zbraněmi. Působivé je i to, že většina situací má svou skutečnou předlohu, a to zejména při sledování všeho co se týká afrických zemí. Svým způsobem trošku připomíná Spielbergův film Chyť mě, když to dokážeš a v jiných momentech zase Tarantinův rukopis, ale nic z toho není na škoda. Stylizace je věrohodná a některé záběry dechberoucí, tak nevidím důvod šetřit hvězdičkami a doporučuji všem. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Meridius

Mám rád Nicolase Cage, takže sem se na tenhle film těšil. Nezklamal. Super film, který je realistický. Líbí se mi hlavně Orlovovy komentáře. ()

Morloth

Druhý film který jsem od pana Niccola zhlédl mne opět dostal, myslím sice, že Gattaca byla lepší, ale přeci jen, safra a safra. Lord of War má u mne jeden vroubek a to je začátek, kdy za a) vše se odehraje příliš rychle, takže mi chvíli trvalo přijít na to, co se vlastně děje a za b) prvních dvacet minut jsem si zaboha nemohl zvyknout na styl vyprávění, nevím jestli se později změnil, nebo zda jsem se já přizpůsobil, ale začátek, mi přišel značně, hm, nudný. Vyjma cesty kulky, pěkná záležitost, snad jen by to chtělo,... ale nic. Po tom co jsem tu napsal to vypadá, že se mi film nezdál, ale naopak, je to dle mého, skromného, názoru, kvalitní dílo, trochu překombinované, snad, ale vizuálně a herecky a režijně a... moc dobré. Navíc se týká tématu, který je značně ožehavé. Tak proč čtyři? Snad proto, že Gattaca byla lepší. Jo ještě, je tu Jared Leto, a toho mám ráááááád:-) ()

HappySmile

I když film není (skoro) vůbec o drogách, hodně mi připomínal Kokain s Johnnym Deppem v hlavní roli. Oba v podstatě mapují valnou část života "obchodníka se smrtí", ovšem musím říct, že tento mě opravdu nadchl. Film nabídl hodně zajímavý pohled do zákulisí obchodu se zbraněmi, bez jakýchkoliv emocí zainteresované hlavní postavy. Vlastně Yuri spíše všechno zlehčoval, protože pro něj to byl jen business, ve kterém byl opravdu dobrý... To, že snímek neobsahoval zbytečné moralizovaní bylo velkým plusem, obrázek na tuto problematiku si musel člověk udělat sám. ()

kombajn

**** za skvělý film a pátou za geniální komentáře hlavního hrdiny. Natočit takto líbivý film o něčem tak špatném a pravdivém, jako je obchod se zbraňemi je umění. Jakkoliv N. Cage moc nemusím, v tomto filmu je excelentní! ()

lekr

Nicolas Cage mě coby bezohledný a manipulativní obchodník se zbraněmi totálně odrovnal!! Příběh filmu je zajímavý, nápaditý, má šťávu a skutečné válečné exteriéry a reálné výjevy válečných masakrů a sadistické diktatury dodávají filmu nezaměnitelnou atmosféru, díky které jsem seděl po celou dobu v křesle jako přibitý! Bezkonkurenčně pět hvězdiček! ()

MartinNDL

Není to námrd a vím, že autoři jsou vychcaní jako dítě před mnohahodinovou jízdou autem, přesto jim to žeru. Jako když si zajdete v noci do KFC a víte, že vám servírujou rozemletý krysí zobáky a kopýtka. Ale což. Někdy prostě stačí konzumovat a nemyslet moc na obsah, ono to totiž z výšky nevypadá špatně a taky to docela voní. Není to bílý, ani černý, je to šedý a pohybuje se to mezi nechtěným béčkem a mainstream chytrým áčkem. Takovej ten kluk s maturitou z gymplu po půlnoci v hospodě, když se chce dostat do kalhotek vesnický selky. I ke koukání na Lorda je třeba sundat kalhotky a najít v sobě vidláka. Pak je to ale dobrý. ()

rakovnik

Zajímavý počin, o kterém hlavní postava (tím myslím reálného člověka) prohlásila, že je naprosto zcestný. Každopádně, příběh je mrazivý, i když nevím, jestli šlo tvůrcům více o to, abychom se zamysleli sami nad sebou a nad tím, jaká je naše současná civilizace, nebo o to, abychom se pokochali pěknými záběry, cool kabátkem filmu a topili se ve smutných očích Nicolase Cage, který za nic přece nemůže, to ti druzí jsou špatní... Každopádně, celkový dojem je u mě pozitivní. ()

SallyZen

Už ten začátek je tak uchvacující. Potom se to pořádně rozjede a Niccol předvádí svůj um. A předvádí ho bravůrně. Scénář se povedl. Dialogy jsou sofistikované a naštěstí nemají uspávací efekt, jelikož tady by to hodně vadilo. Cestovní horečka Cagea dokáže pohltit, ale sám Cage ne. Já s ním mám problém, není mi sympatický a čekal jsem že se to tímhle jeho filmem změní. Bohužel nezměnilo, takže jediný snímek, kde byl snesitelný je pouze Con Air. No.. celkově herecké obsazení a hlavně výkony mě zklamaly. Ale to je tak asi jediné a hlavně zde to není podstatný faktor. Tady je podstata v příběhu, který je dokonce podle skutečné události a je to velký problém. A je převeden na jeviště velice dobře. 85% ()

Martin741

Genialny scenar k filmu Lord of war zreziroval Andrew Niccol. Dejova linia je zalozena na pravdivych pribehoch 5. priekupnikov so zbranami, ktori predavali zbrane kade--komu. Herecky tu koncertuje hlavne Nicolas Cage, ktoreho One-man show je pre divaka proste az prilis uveritelna a pravdiva. Musim vsak spomenut talentovaneho Ethana Hawke /Dead Poets Society/, ktory Cage-ovi uspesne sekunduje. Film aj zhruba popisuje priesahy do realneho sveta tak, ako ich nechceme poznat a vidiet. 95 % ()

dezorz

klysove a gycove po formalnej aj obsahovej stranke s moralnym apelom trpitelskeho vyrazu n. cage-a. neuveritelne, nelogicke, hlupe. podobny radoby mierotvorecky film s tematikou moralnej flexibility a osobnej nezaspinenosti obchodnikov so smrtou tu uz nedavno bol. o triedu lepsi blow s o triedu lepsim deppom. ()

shyster

Doopravdy povedený film, ale ke špičce (5*) něco chybí. Nicolas Cage hraje obchodníka se zbraněmi přesvědčivě a nemusíte se bát ani mnoho moralizujícího. Doporučuji. ()

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Obchodník s nesmrtelností

Obchodník s nesmrtelností

14.04.2010

Andrew Niccol pořád ne a ne navázat na famózního Obchodníka se smrtí. Talentovaný tvůrce měl točit sci-fi s Orlandem Bloomem The Cross, pak se s ním počítalo pro adaptaci románu Stephenie Meyerové… (viac)