Frankie, muž postižený trpasličím vzrůstem, píše příběh svého života. Ten začal na vojenské transportní lodi, kterou se jeho matka, mladá dívka, na konci druhé světové války pokusila na černo dostat do Ameriky. Chytili ji a vrátili zpět do jejího rodného Irska. Tam se sama starala o svého postiženého syna, později se na čas jeho náhradním otcem stal její přítel. Ten často s malým Frankiem sedával na střeše a pozorovali spolu hvězdy. Za čas se on a jeho matka s jiným mužem do vysněné Ameriky dostanou, ale necítí se tam dobře a brzy se vracejí zpět do Irska. Tam se po letech už dospělý Frankie pokouší překonat svůj trpký osud člověka lišícího se od ostatních, že nenachází ani přátelství ani lásku. A píše svoji knihu. (prkalil)

misterz

Veľmi príjemný motivačný snímoček, výborne natočený a dejovo zaujímavo vyskladaný. Aj na najväčšieho outsidera sa môže usmiať šťastie, či už v podobe nečakanej lásky, alebo pracovného úspechu. Chce to hlavne vydržať a nevzdávať sa, veď byť malým nič neznamená, pokiaľ je človek vo svojom vnútri veľký... 80/100 ()

vesper001

„Všichni jsme částečky hvězdného prachu. Ale ty vaše částečky jsou pěkněji uspořádané.“ Překrásný, nesentimentální film, u nás bohužel stejně opomíjený jako W. B. Yeats, kterého často cituje. Příběh malého velkého muže, který si nikdy nestěžoval na osud, jež by jiní denně proklínali, člověka, který dokázal přijmout sebe i druhé takové, jací jsou, a nepřestal milovat hvězdy, přestože mu dlouho nepřály. ()

rockwoman

"Mít tak vyšívaný nebeský šat,protkaný paprsky zlatými a stříbrnými, šat modrý a šerý a temný,z noci světla a šerosvitu utkaný. Rozprostřel bych ti jej pod nohama. Ale protože jsem chudý a mám jen své sny, rozprostřel jsem ti pod nohama snění. Našlapuj opatrně,kráčíš po mých snech." ...I hvězdy mají své příběhy a Frankie hvězdář o nich vypráví ve svých vzpomínkách. ...."Jen ty budeš mít hvězdy,které se smějí." ()

radektejkal

Film pro vánoční/sváteční promítání. Ke komentování v něm sice moc není, ale připomněl mi (a jsem mu za to vděčný) povídku Alberta Moravii "Bassetto" (česky: trpaslík, mrňous, ale také podlost a nízkost). Myslím, že na pěti stránkách, dovede Moravia vyjádřit mnohem víc, než Ronan O'Leary za půldruha hodiny - a hlavně: nestaví z prefabrikátů. - A přitom trpaslíkovi se líbily velké ženy s malou hlavou a mně malé s velkou hlavou. ()

emma53

Jeden z těch osamocených, málo známých snímků, který je přitom velmi dojemný a citlivý, kde jste chvíli s Frankiem ve hvězdách, abyste se s ním vzápětí ocitli na tvrdé zemi, ve skutečném reálu. Přestože šlo o smutný úděl, kterým si Frankie procházel, neměla jsem vůbec pocit nějakého výrazného tlaku na moje city a to byla jedna z věcí, kterou obzvlášť na tomhle snímku oceňuji. A i když bych na konci nějaké to "ale" našla, tak tady to nebudu brát vůbec na zřetel, protože jsem se přistihla, že mně to moc příjemně zahřálo u srdce. Frankie hvězdář je opravdu srdeční záležitost a Elmer Bernstein si zaslouží za hudbu můj velký dík, je totiž skvostná. ()