Někdy se lidský život zamotá skutečně neuvěřitelným způsobem, stejný pocit alespoň prožívá mladý policista Emmett Young. Ještě ráno se zdálo, že jej nemůže moc věcí překvapit. Když se o pár hodin později v nemocnici dozví, že je smrtelně nemocen, nedokáže se vzpamatovat z šoku. Všechny dosavadní životní plány jsou rázem zbytečné a nesmyslné. Jeho svět se zhroutil a zmenšil na minimum, a také jej napadá, že vlastně nemá smysl se dlouho trápit, když není ani trochu naděje. Odpověď na podobné myšlenky Emmettovi nabídne neznámý cizinec, kterému se náhodně svěří v baru. Ten mu dokonce nabídne i rychlé řešení. Za 15 000 dolarů si u něho může objednat smrt ve stanoveném čase, pouze svého vraha nemůže předem znát. Emmett ve své obtížné situaci této lákavé nabídce prostě nedokáže odolat...

Kriminálně laděný příběh podle svého scénáře natočil režie Keith Snyder, pod jehož vedením roli Emmetta ztvárnil Scott Wolf (Bílá smršt, Večernice). Další role ztvárnili známí herci Tim Roth (Gauneři, Pulp Fiction - historky z podsvětí, Rob Roy) a Gabriel Byrne (Millerova křižovatka, Porota, Obvyklí podezřelí). (oficiálny text distribútora)

saladín.

Komorny thriller z najlepsej klasickej (némlich Hitchovej) skoly a zaujimave rozjimanie na temy nahody, osudu a nedohliadnutelnosti rozhodnuti v neistom svete, v ktorom sme len putnici. Je pravda ze scenar je trochu neisty a Byrneovo deus ex machina i odstranenie su proste berlicky z ktorych citit jemnu bezradnost, avsak zaverecne stretnutie dvoch dusi patri k jednym z najsilnejsich vobec: jedna na konci, s nevyslovnym smutkom, siahajuca po ASPON JEDNOM spravnom rozhodnuti za svetlom, druha, v ktorej JE svetlo, pred rozletom. Občas sa v hladani seba najdeme, a vonku caka svet. ()

andy60

Námět se mi líbil, jeho zpracování už méně. Druhá dějová linie - pátrání po vrahovi, mně připadala spíš rušivá, než obohacující. Spíš se měli tvůrci zaměřit pouze na najatého vraha, který měl pomoci ukončit život v bezvýchodné situaci. Je to skvělé téma, které dává spoustu prostoru pro zajímavé zpracování. ()

klerik

VRAŽDA PODĽA PLÁNU+NEĽÚTOSTNÝ SÚBOJ :) Pomerne veľké prekvapenie. Film síce pôsobí televízne, že až, ale mňa celkom pobavil (v tom dobrom zmysle). Pár vecí by sa zišlo lepšie vysvetliť - hlavne Gabriela Byrnea mohli viac využiť. Scott Wolf pomerne dobre zvláda svoju dospelú úlohu a môj obľúbený Tim Roth je skvelý aj keď skoro nič nehovorí. Film má dve dejové línie hlavne preto, aby to vyšlo na celovečernú stopáž, ale časť "Roth vs Wolf" bola pre mňa ako pohladenie :) Takže hľadanie sériového vraha krížené s hľadaním chlapíka, ktorý vás chce zabiť... ()

Campbell

Bohužel i přes sympatické herecké obsazení se film umě jeví jako podprůměrný thriller se zajímavou zápletkou, nic méně dost nevyužitou. Byrne je solidní a Roth je úžasnej, ale bohužel mě moc nezajámalo co se bude dít. Protože se mi zdálo že se půlku filmu neděje vůbec nic. Režie je sterilní a nevýrazná jako samotný film, prostě zklamání ale ne zas tak velké. ()

MickeyStuma

Probudit se jednoho dne v dobré náladě a   chvilku poté se dozvědět o smrtelné nemoci   zahýbá s každým. I hlavní postavě tohoto   snímku, který si na sebe vlivem své diagnózy   zaplatí zabijáka. Jenomže pak se dozví, že   šlo o omyl. Diagnóza patřila jinému. Námět   vyvolává dojem, že se bude jednat o slušný   akční snímek, ale bohužel, tomu tak není.   Vyprávění je pomalé s mírnou temnou   atmosférou. Psychologické motivy a krimi   dějová vedlejší linka poukazuje na životní   etudy dotčeného a nic víc. Použitá hudba má   moc uspávat, takže koho nezaujme příběh, je   ztracený. Snímek není natočen špatně, ale   chtělo by to více života do toho umírání. ()