Vražedná dovolenka

(TV film)
  • Česko Vražedné prázdniny (viac)

Piknik se na nedalekém ostrově změnil v boj o život!
Manon okrádá boháče, které si vytipuje v luxusních hotelech v oblasti Karibiku. Jednoho dne ji však jeden z okradených pozná a jí nezbývá, než se dát na útěk. Naštěstí se potkává s Francoisem, který ji pozve na piknik na nedaleký ostrov. Parta výletníků dorazí na místo, záhy se začnou dít podivné věci. A jednoho po druhém vraždí neznámý šílenec. Kdo? Rozuzlení je v minulosti.

Manon je (ANNE CAILLONOVÁ) oslňujúco krásna mladá žena, ktorá si zarába na živobytie podvádzaním a okrádaním bohatých mužov v exotickom Karibiku. Práve sa zoznamuje so svojou ďalšou potenciálnou obeťou. Po flirte pri bazéne ju François (BERNARD YERLES) pozve na svoju jachtu, aby spolu s ďalšími piatimi priateľmi absolvovali okružnú plavbu okolo karibských ostrovov. Výletníkov, zbožňujúcich slnko a exotickú prírodu, však nadšenie čoskoro prejde. Na opustenom ostrove, kde plánovali prežiť jeden očarujúci deň, nájdu najprv mŕtvolu svojho kapitána a čln, ktorým sa mali dostať k zakotvenej lodi, zmizne. Ostáva jediné prejsť celý ostrov, odolať žiari slnka, šťastne obísť pasce, ktoré na nich ktosi nastražil, a prežiť namáhavý pochod džungľou, posiatou symbolmi voodoo. Horšie však je, že nešťastníci začnú jeden po druhom miznúť. Kto je zodpovedný za situáciu? Manon, profesionálna podvodníčka, ktorej sa chce pomstiť niektorá z dávnych obetí, keď ju spoznala pri flirtovaní s Françoisom? Thomas, ktorý sa zaplietol do podozrivej aféry? Strážca majáku, ktorý premenil ostrov na veľkú plantáž marihuany? (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

Nebudeme si nic nalhávat, viděl jsem už spoustu mnohem lepších filmů z francouzské distribuce a exotické prostředí je jednou z mála pozitivních věcí, které tu jsou k vidění. Krimi thriller s prvky klasických vyvražďovaček rozhodně neoplývá bůhvíjak originální zápletkou, ani kvalitním zpracováním. Teenagery, kteří jsou postupně vyvražďováni, zde nahradila skupinka dospělých turistů, navíc si nešlo nevšimnout, že se tvůrci nechali inspirovat kupříkladu takovým Tajemstvím loňského léta. Charakteristika jednotlivých postav taky nebyla zrovna moc záživná – většina z nich mi byla krajně nesympatická a ani jejich postupné zabíjení mnoha lidem náladu zrovna nezlepší. Vždyť se většina vražd odehraje mimo záběr kamery a přestože identita vraha je odhalena až v samotném závěru, žádné velké „wow“ se rozhodně nekonalo. Je však pravda, že se tu sešla solidní sbírka exotů, z nichž měl čisté svědomí snad jen François. Linka s cizincem, taky mohla být lépe propracovaná. Což se ostatně týká i celkové atmosféry. Až na pár okamžiků popravdě moc záživná nebyla. Vražedné prázdniny se tak zcela po právu staly téměř zapomenutým televizním filmem, který se tu a tam objeví u nás na TV Barrandov. Představitelka hlavní hrdinky Manon si však mé sympatie rozhodně získala. Ani ona však této televizní bídě nepomohla alespoň k filmovému průměru. 40% ()

Jara.Cimrman.jr

Jsem velký fanda originálních scénářů a tento je takřka geniální. Posuďte sami. Skupina sympaťáků obou pohlaví v něm totiž pochoduje po ostrově a jejich počet se, světe div se, stále zmenšuje. To je fakt nečekaná pecka. Nebo, že bych to už někde minimálně stokrát viděl? Po pravdě řečeno, mám z toho takový nepříjemný pocit, že množství podobných snímků začíná převyšovat počet diváků, kteří by je chtěli vidět. ()

CaptainNor

Filmy jako je tento dělají subžánru "vyvražďovačka" jen ostudu! Všechno je plytké a unylé: herecké výkony, scénář, režie, takže jsem se chtěl unést a vtáhnout do přírody tropického ostrova, protože se netajím tím, že u filmů z podobného prostředí dokážu lecos slevit a odpustit. Marně! Přezoomovaná a amatérská kamera mně to neumožnila. ()

B!shop

No zas tak spatny to nebylo, ale je fakt, ze se o zadnej zazrak nejedna. Hlavni problem je, jak uz se tu nekdo zminuje, ze to je vykradacka Plaze a Tajemstvi lonskeho leta. Navic tu neni moc napinavejch scen, vrah je jasnej uz od zacatku, krve taky minimum a herci taky nic moc nehrajou. Presto je tu ale jeden klad, kterej musim ocenit. Nenudil jsem se a dej docela slusne odsejpal. Slabsi 3*. ()

oveckaoa

Zajímal by mě rozpočet filmu jelikož takhle (x lidí ostrov vraždy bez záběrů vražd) by to dokázal natočit kdokoliv a ještě i líp. Herci mě přišly dost nesympatičtí (výjimku tvoří ten kapitán ale ten rychle umře) a pointa už tu byla x krát v x krát lepší podobě. Nemluvě o tom proč jich ten černoch pořád sledoval a nehlídal si radši tu marihuanu. ()