Blíží se Štědrý den, rodiče (E. Horká a J. Langmajer) chystají dárky a malá Anežka (K. Kadlecová) zatouží po panence z výkladní skříně. Netuší, že vysněnou Dorotku má ve své moci tajemný panák. Proměnil se v Našeptavače (J. Láska), který se dívence zjevuje, navádí ji ke lhaní, odmlouvání a necitelnosti. Pokaždé, když Anežka někomu ublíží, jeho moc sílí. Panenka se jí vzdaluje čím dál víc. Ale i Anežka sobě. Nakonec je jenom na ní, zda pohádka bude mít dobrý konec… (Česká televize)

anitae

Jednoduchá, ale hezká vánoční pohádka o rozmazlené Anežce, která moc a moc chce panáka Našeptavače - ten sice za celou dobu neřekne ani slovo, ale šášu hrál moc hezky. 3,5* ()

rublik05 odpad!

Protivná, přehrávající holčička, nízkorozpočtové exteriéry, trapný děj. No děkuju pěkně, víckrát už fakt ne. 0/10. ()

l.enik.c

Nestačím žasnout, kolik se tu najde lidí, co to považují za výchovnou pohádku pro nejmenší děti. Výchovné to sice je, ale své dceři bych to nepustila tak dřív jak v 10 letech, protože našeptávač je dost děsivý, až hororový a celková atmosféra dost tesklivá, nehledě na to, že ona vytoužená panenka je sama o sobě jako z pekla. Zatímco představitel našeptávače podává skvělý herecký výkon, u holčičky v hlavní roli jsem si ze začátku říkala, že zde se výběr nepovedl, protože je hodně nepřirozená, v závěru však její přechody mezi hodnou dcerkou a drzým spratkem byly také povedené. Za mě tedy spokojenost, ale určitě až pro větší děti, přestože si nemyslím, že by něco takového dokázaly ocenit. ()

ostravak30

Pohádkový příběh určený hlavně pro děti jako poučení, jak by se chovat rozhodně neměli vyznívá skoro až hororově. Josef Láska to totiž dobře zahrál hlavně po mimické a pohybové stránce. Vlastně ani jinak nemohl, když nemluvil. V příběhu mi ale nebyly zcela jasné role. Tak například otec se chvíli choval přísně ke všem, chvíli ale bránil Ninu Divíškovou a působil laskavě, pak ale opět dovedl rozohnit i na ženu. Ani matka neměla jasno v tom co dělá. Dceru sice kárala, ale před otcem se jí zastávala. A Anežka pak najednou procitla neskutečně snadno. Ovšem i pro rodiče to může být ponaučení, kam vede přílišné rozmazlování. ()

Nonna

Příběh mě zaujal a udržel u televize, ač jsem původně jen procházela kolem. Výborná herecká příležitost pro Ninu Divíškovou, která zahrála skvěle a celou dobu je jí člověku upřímně líto. Roztomile akurátní Jiří Langmajer v roli pro něj spíš nezvyklé mě bavil. Ale nejstrašnější zrůdička byl mlčenlivý a trochu úchylný Kašpárek. Z jeho zlomyslného šklebu a tanečních pohybů lákajících holčičku k provádění nekalostí šla až hrůza. Škoda, že do role holčičky, tedy hlavní hrdinky, byla obsazena pouze hezká a roztomilá tvářička, ale ne malá herečka, příběh by byl daleko uvěřitelnější. ()

SvobiQ odpad!

Zahrát něco takového umí snad každý....Langmajerem se pohádka vůbec nevylepšila. Proč se nedělaj pohádky jako dřív?! Dělaj se už jen nesnesitelné blbosti typu Vánoční panenka. ()

Lenny09

Ani bych to nenazvala pohádkou. Spíš mě to připádá jako takový ten moralizující film, co nám pouštěli ve škole. Podání Nášeptávače bylo pěkné, ale Anežka mě tam dost často vytáčela. Ale koukat se na to dalo. 50% ()

Tsuki003

U jedničkových televizních pohádek jsem si zvykla moc neočekávat, i tak se ale sem tam něčemu podaří mě překvapit. Přes jasné morální poselství to má hlavu a patu, pohádkový nádech a dobrý konec, to vše zaobalené do vánoční atmosféry. Představitel Našeptávače byl naprosto dokonalý a mám dojem, že jsem zahlídla, že to chvílemi zkoušel i na dospělé :) Hvězdu ubírám trochu za šroubovanost hlavní představitelky - ale budiž jí odpuštěno, když je to malé děvče. Ale hlavně za tu uťáplou paní domácí, to se mi opravdu nelíbilo. ()

ssarka

obávám se, že nesympatické děti jako hlavní postavy pohádky jsou docela velká chyba...zlý šášula opravdu vypadal škaredě.. ()

CrazyWolf odpad!

HNUS! Viděl jsem jen asi polovinu, a to jen proto, že jsem právě seděl u počítače a byl líný vstát a vypnout to. Pak mi ale ta holka začala lézt na nervy a já raději tu televizi úplně vypnul. Já mít takový dítě, stal by se ze mě druhý Herodes. To není pohádka, ale kravina bez děje, pointy a ruku na srdce, nevšiml jsem si ani náznaku hereckých výkonů. ()

koffola56 odpad!

Šli do krámu koupit preclík. Tento velkolepý plán překazilo schizofrenické šotole představující si takovýho kokota s čepicí. Pak utopili kapry. Film exceluje brutálními akčními scénami a fenomenálními hereckými výkony => nevšední kinematografický zážitek (5 z 7). Nezbývá mi, než poděkovat a ohodnotit maximálním počtem hvězd. ()

yarca

Zajímavá studiová pohádka či spíše moralitka. Ale povedená. S milující, leč přehnaně ochranitelskou maminkou Evou Horkou, milujícím, ale přísným otcem Jiřím Langmajerem, a jedinou rozumnou bytostí - chůvou. Malá Anežka působí věrohodnějším dojmem ve chvílích, kdy má být zlá a zlomyslná, ale vcelku nehraje úplně dřevěně. Ale úkazem je malý skřet Josefa Lásky - ten se hodně povedl. Má tak skvěle zvládnutý výraz "zlomyslný z***", že by mohl z fleku hrát syna Pennywise... A tu děsivou panenku vzít s sebou. ()