Putovanie tučniakov

• Česko Putování tučňáků (viac)

Film o živote tučniakov cisárskych, ktorí sa každý rok vydávajú na dlhú a strastiplnú cestu naprieč antarktickým ľadovcom, aby sa mohli rozmnožovať. Znesením vajíčka sa však útrapy, ktoré musia podstúpiť pri zrode nového života zďaleka nekončia.  Poetický film francúzskeho režiséra Luca Jacqueta získal množstvo ocenení a nominácií, medzi nimi i Oscara v kategórii Najlepší dokument. (RTVS)

jilda

Krásné a zároveň smutné a kruté, takové, jaká je i příroda.Stojí za to jít do kina.Určitě budete chtít mít doma malého tučňáčka:-) ()

JoVanGogh

Je to dokument alebo umelecký film? Podanie dokumentárneho filmu formou príbehu sa mi zdalo celkom originálne, pretože človek sa tým pádom vedel ľahšie sžiť s dianím v kolónii, vedela som si predstaviť aká je pre tučniaky dôležitá snaha o prežitie, záchrana novej generácie a zachovanie rodu. Hoci mám radšej klasické dokumenty plné údajov, čísel a monotónneho hlasu, tento pre mňa predstavuje veľmi príjemnú výnimku. Podpísal sa pod to aj skvelý soundrack a veľmi podarený slovenský dabing. Akurát mohli vynechať tie "akčné" scény s tuleňom pod vodou. ()

Luqi

Pôsobivý dokument ......... a za to môžu v prvom rade asi herci, ktorý ani netušia, že sú hercami. Samozrejme filmári odviedli skvelú prácu, ale predsa len, to čo vo mne zanechalo ten dojem boli samotní tučniaci a to akým spôsobom bojujú o život......... Ale inak dokument ponúkol množstvo úžasných záberov a dobrú hudbu. Trochu diskutabilný je ten komentár v prvej osobe - je to zaujímavý nápad, ale mne až tak moc nesadol. ()

Mat21

Tenhle titul snad ani nepotřebuje komentář, proto si dovolím jenom několik připomínek ohledně pojetí dokumentu. Například mi chyběla informace o stále ubívajícím ledovém krunýři a tím, dle mého laického pohledu, snazším putováním tučňáků tam a zpět. V dobách minulých putovali mnohem déle, proto pro ně byla cesta mnohem těžší? Bohužel nebylo ani přesně vysvětleno, proč si za své hnízdiště vybírají místo 20 dní vzdálené. Nad uvedeným důvodem - jediné bezpečné místo pro jejich mladé potomky - jsem začal pochybovat hned, co jednoho rozsápal dravý pták. Jací jiní predátoři by je čakali, kdyby zahnízdili u břehu? Nejvíce však sráží vážnost dokumentu používaný dubbing, především přidání hlasu k mláďatům zní otřesně. Tvůrci se rozhodli pojmout dokument popularizovanou formou přístupnou pro široké masy veřejnosti, čímž utrpěla část publika prahnoucí po seriózních a plnohodnotných informacích. Dokument Putování tučňáků se nikdy nebude moct srovnávat s Ptačím světem, z jednoho prostého důvodu, svým zaměřením na jeden živočišný druh nikdy nedosáhne pestrosti obrazového vjemu. ║1.5.2009║ ()

Dandyy

Krásné záběry krajiny. Všemi lidskými city hrající životy tučňáků. Poučnost.. tak proč tři hvězdičky? Protože to bylo ne moc záživné, ne moc poučné, ne moc inteligentní komentáře... a hlavně jsem se nedočkal ledního medvěda :) btw kdyby se tak množili i lidi, tak se asi nechám sežrat, abych nemusel chodit 200 km se rozmnožit a pak půl roku mrznout a nežrat ()

Prolog

Obrazově nádherný a poučný dokument. Jen škoda toho dabingu. Vidět to v české verzi je fakt utrpení. Koho by napadlo namlouvat to co si tučnáci mezi sebou asi tak mohou říkat??? To mě opravdu ubíjelo až neuvěřitelně! Nebýt toho dabingu tak bych dal asi o hvězdičku možná i o 2 víc... ()

filmer

Strašné hraní na city! Kdyby byl tento dokument aspoň o něco víc vědecký, než je, možná by to bylo mnohem zajímavější a méně nudné... Doprovodné "dospělácké" hlasy se ještě daly poslouchat, pokuď nešlo o nějaké sladké stupidní dialogy, ale ten dětský hlas mě vážně iritoval a nebyl vtipný, ale trapný. Naopak výborná mi přisla kamera a do hudby jsem se nakonec také zaposlouchal. Z celého dokumentu se mi asi nejvíce líbil úsek, kde byli tučňáci v oceánu... Skrátka celkem dobrý dokument, který by se dal v řadě věcí vylepšit. ()

horovska

Život a schopnosti těchto zdánlivě nemotorných a směšných zvířátek je ohromující. Smekám před filmaři, že se odhodlali natočit v takovýchto nelítostných podmínkách tento snímek. Velká škoda českého dabingu - nebo tedy komentáře, ten se dal jen stěží vydýchat, ale nevím, zda se pokoušel kopírovat originál... Každopádně jedno vím zcela jistě - v příštím životě určitě nechci být tučňák... ()

VerteX

Opravdu bych nikdy nevěřil, že se dá natočit kvalitní a hlavně poutavý celovečerní film o tučňácích. Je skoro neuvěřitelné, jak příroda dokázala přizpůsobit tyto tvory ledovým bouřím a teplotám desítky stupňů pod nulou... a toto všechno se podařilo detailně zaznamenat, sestříhat a přinést v jednom z nejlepších "dokumentárních" filmů, které jsem kdy viděl. Putování tučňáků je lepší než Mikrokosmos, a to i díky excelentnímu soundtracku od Emilie Simon. Hudba, která je sama o sobě trochu "psycho", je do filmu zakomponovaná tak, že umocňuje zážitek z jednotlivých částí a je přesně naroubovaná na aktuální děj. A ještě k tomu je to celé takové roztomilééé :-) ()

Liathfaol

Atmosférický dokument pro děti i dospělé s vynikající hudbou a atmosférou. Život tučňáků císařských se ukazuje být pro člověčí pokolení až překvapivě zajímavou a poučnou podívanou (a to nikoliv jen z ornitologického hlediska). ()

Lord Fuck

Jeden z nejlepších romantických filmů. Samozřejmě se jedná o dokument, ale dokument tak krásný, že na mě působil skutečně jako romantický film. ()

Chip89

Jako je to krásný dokument, už jen ty záběry a hudba. Celý ten život, když my na něj koukáme z pohodlí a tepla domova je neuvěřitelná. Ale pochybuji, že ty zvířata přemýšlí tak jak to bylo namluveno. Mají základní pudy na rozmnožování a neumřít hlady. Takže namluvení dokumentu je vysloveně strašný. Neuvěřitelně přeslazené a přehnané.... To celý dojem naprosto kazí. Takže vypněte zvuk, sice přijdete o dobrou hudbu, ale ty řeči opravdu není nutné poslouchat... ()

Hellknight12

Nedávno pozreté po veľmi dlhej dobe. Naposledy videné v kine v roku 2005. Veľmi pekný dokument o tučniakoch. Dokument má zaujímavo vyrozprávaný príbeh života tučniakov. Skvelá hudba. Francúzi vedia točiť zaujímavé dokumenty ak chcú a snažia sa. Dokument má pekné zábery či už na samotné okolie alebo tučniakov. Za mňa to mohlo byť aj dlhšie. Odporúčam, každému kto má rád: dokumenty, tučniakov, pekne zábery, prírodu. No a hlavne ak vám nebude prekážať trochu netradične poňatie dokumentu. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. 10% dole za tú dĺžku, podľa mňa to mohlo byť aj dlhšie. ()

shifter

Videl som v pohodli domova a urcite budem sledovat ci sa Putovanie tucniakov neobjavi znova v niektorom kine s velkym platnom. Mozem len vrelo doporucit! ()

Edit13

Úžasné, film je poctou těmto naprosto vyjímečným tvorům a toho, co jsou ochotni udělat pro potomstvo. Obdivuji i filmaře, kteří tam s nimi 13 měsíců mrzli. ()

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Oscary plné překvapení

Oscary plné překvapení

06.03.2006

V noci z neděle na pondělí proběhl v Los Angeles 78. ročník slavnostního udělování cen americké Akademie filmových věd a umění, Oscarů. A věru že šlo o noc plnou překvapení. Největší ovace překvapivě… (viac)