Sawyer a Miles pohřbívají Juliet. Před smrtí chtěla Juliet něco důležitého Sawyerovi říci, ale nestihla to. Proto si tam nechal Milese. Ostatní se vydali do chrámu pomoc Sayidovi. Hugo si s sebou bere futrál na kytaru, který mu dal mrtvý Jacob, když se mu zjevil. Když vlezou do podzemních chodeb pod chrámem, tak jsou zajati. Vyslýchá je Dogen, vládce Druhých. Až vzkaz od Jacoba, který je ve futrálu, ho přesvědčí, aby se snažil Sayidovi pomoct. Bere Sayida k pramenu uprostřed chrámu.
Teď už víme, že falešný Locke představuje Černý dým. A Benovi sdělí, co chce. Když Richard nechce přijít za ním, tak si Černý dým pro něj přijde.
V alternativní realitě letadlo letu 815 v pořádku přistálo. Kate se podaří na WC svému doprovodu utéct. Jackovi se ztratí rakev s tátou. Problémy má také Sun a Jin. Locke se setká na reklamacích s Jackem, který mu nabízí konzultaci a předává mu vizitku, jakožto špičkový chirurg. (PROCESOR)

BROKEN_

Úžasná úvodní dvoj dílová epizoda. Několikrát se mi vryli do očí slzy, neskutečný. Po tomhle dílu mám hodně otázek, především kolem "Locka", jak sakra fungovalo cestování časem, jak to, že Juliet rovnou neumřela, a to se jako vrátili do současnosti? Nebo v alternativní realitě, co ten OSTROV?! WTF. Já vím, u tohoto seriálu člověk nesmí zapojovat hlavu a užívat si to dění a fandit postavám, ale teprve u tohohle dílu, mě štvou ty nejasnosti. Ale i tak, strašně se mi tenhle seriál líbí. Plus alternativní realita je zajímavá a tvůrci si tam můžou vyhrát. Vidět ty postavy doletět bezpečně do LA, bylo silný. A při poslední scéně s Lockem a Jackem jsem se usmíval od ucha k uchu, a k tomu se mi vryli do očí slzy. Paráda. Tenhle seriál je pro mě zážitek, jaký jsem zažil pouze u jednoho seriálu, který považuji za nejlepší seriál všech dob a zároveň za můj nejoblíbenější - Breaking Bad. Lost má spadeno se k němu přidat. Teď už jen záleží jak se povede zbytek závěrečné série. Zatím velká spokojenost. :) ()

Arkanoid

„What is he doing?“ "I don’t know.“ Aj takéto dialógy kazia zážitok z epizódy. Dočkáme sa ďalších kvalitných scén z alternatívnej reality seriálu. Nové postavy a ich vynorenie sa na mieste, kde v predošlej sérii neboli, zatiaľ nedávajú zmysel, ale osudy hlavných hrdinov sú rozprávané stále zaujímavo. ()