Při dalším záblesku a posunu v čase se Charlotte zhroutí. Dan říká neurčitě Juliet, co se s ní děje. Locke navrhne, aby se vydali na stanici Orchidej, kde to všechno začalo. Prý ví, proč se ty posuny v čase dějí a zná řešení. Když jdou, tak dojde k dalšímu záblesku a oni se ocitnou ve svém táboře, kde ovšem nikdo není. Najdou tam ale dvě lodě a pokračují v cestě na nich.
V budoucnosti se Jackovi podaří zachránit Sayida a dohadují se, co dál. Hugo se poté, co ho navštívil Ben, dobrovolně vzdal policii a je ve vězení. Myslí si, že je tam v bezpečí. Sun hlídá Aarona a přijde jí tajemná zásilka. Jack telefonuje Kate a chce se sejít. Ta má ale jiné starosti, někdo usiluje o to vzít jí Aarona a ona pátrá po tom, kdo to je. Ben ví, že už nemá moc času dostat všechny zase zpátky na ostrov, jen tak posuny v čase přestanou.
Ve flashbacku Jina zachrání na moři trosečníci z Francie. Je mezi nimi i těhotná žena, a když se Jinovi představí, tak je v šoku. (PROCESOR)

Arkanoid

„Thank you, Lord!.. I take that back!“ Vo flashforwardoch sa dali veci do pohybu, oveľa zaujímavejšie je však dianie na ostrove, ktoré vytvára na niektorých členov skupiny nielen psychický, ale neznesiteľný fyzický tlak známy už zo štvrtej série. ()

LEATHERFAC

Ach jo, tahle série už je úplnej poděl. Běhání v čase z jedné doby do druhé, do toho prostřihy do reálného světa mimo ostrov, kde už člověk pořádně neví ve které době se děj vlastně odehrává a upřímně už mě tato dějová linie přestala úplně zajímat a koukám regulérně tak, že přeskakuju jen na dění přímo na ostrově. Flashbacky do minulosti, díky nimž jsme se dozvídali o historii všech účastníků měly svůj smysl a pomáhaly v gradaci příběhu dění přímo na ostrově. Postupné odsypávání střípků informací bylo prováděno velmi rafinovaně a minulost tak byla propojována takřka až geniálně. Nicméně od čtvrté série, kdy tvůrci přehodili vyhýbku a flashbacky do minulosti byly nahrazeny skoky do budoucnosti mě tento krok začal značně vysírat. Upřímně nezajímá mě život účastníků zájezdu po záchraně z ostrova v reálném světě. Ne prostě nezajímá. Zajímá mě dění na ostrově a odhalování jeho mystérií. To je ovšem každým dalším dílem blbější a blbější, že se pomalu rozhoduju, jestli má smysl ve sledování seriálu pokračovat. ()