Na začátku vidíme, jak se Nikki snaží něco zahrabat v džungli. Pak se vyřítí na pláž, kde hrají „pinčes“ Hugo se Sawyerem, a zkolabuje. Vypadá, že zemřela. Mezitím najdou v džungli jejího přítele Paola, který vypadá úplně stejně. Tento díl nám představí onu dvojici od začátku od pádu letadla až do osudného okamžiku. Nikki, která se živila jako herečka a modelka, má velmi atraktivní vzhled, čehož náležitě využívá, hlavně když potřebuje pomoc od středoškolského profesora, aby jí nakreslil mapu, kam dopadla zadní část letadla. Objeví jezírko a Paolo se potopí k troskám. Tvrdí Nikki, že nic nenašel, že tam jsou jenom mrtví. Když ostatní pátrají po tom, co se jim stalo, tak Desmond upozorní, že se před smrtí Nikki hádala se Sawyerem. Ten se přizná, že od něj chtěla pistoli. Sun se Sawyera zastává, že by je nemohl zabít, když šel přes celý ostrov zachránit Michaela. Když je s ní o samotě Charlie, tak se Sun přizná, že ji tenkrát unesl on a ne ti Druzí.
Ve flashbacku uvidíme Nikki a Paola, jak se živili podvody. Tím také přišly k diamantům, které si vzaly s sebou do letadla a po ztroskotání se je snaží nalézt. Při jejich pohřbívání vyjde najevo pravda, která je děsivá. (PROCESOR)

Colonist

Nikki a Paolo jsou špatný vtip, který si naštěstí tvůrci dostatečně rychle uvědomili. A jejich labutí píseň není zase úplně špatná. Líbilo se mi sledovat již proběhlé události z jejich pohledu. A návrat starých postav také potěšil. ()