Jsme ve vesnici "těch Druhých". Juliet, lékařka na plodnost, organizuje doma čtenářský kroužek, když dochází k výbuchům nad jejich domy. Všichni vybíhají ven, aby viděli, jak se z oblohy řítí letadlo letu 815. Henry-Ben okamžitě organizuje a vysílá své špióny k trosečníkům.
Mezitím se zajatí probouzejí každý někde jinde. Kate se může osprchovat a hezky se obléct a posnídat s Benem. Sawyer se probouzí venku v medvědí kleci, kde je důmyslné zařízení na rybí sušenky. Jack je v podzemí. Juliet mu nese jídlo a Jack jí přepadne a snaží se utéct. Huga pustili, aby doručil vzkaz na pláž, že se nesmějí nikdy vrátit a hledat je. Vyplouvá na povrch, že Michael měl seznam jmen lidí, které měl přivést výměnou za Walta. Také Sawyer se snaží z medvědí klece utéct. Pomáhá mu Karl, který chodí s Alex.
Ve flashbacku vidíme Jacka a jeho těžké období, kdy se rozvádí se Sarah. Chová se jako puberťák a snaží se zjistit, kdo je jeho nástupce. Dokonce podezřívá svého otce. (PROCESOR)

Colonist

Když to srovnám s ostatními prvními díly jednotlivých sérií, tak se v tomto případě jedná o nejhorší start nové série v historii celého seriálu. Zvláště pak, když tato epizoda následuje po výborném finále 2. série. Na tomto dílu je nejlepší scéna před titulky, pak to jde dolů vodou. Já vlastně celou tu zápletku s umírajícím Benem a s Kate, Jackem a Sawyerem v zajetí na ostrově Hydra nenávidím. Je to zdlouhavé a nudné a mytologii seriálu to nikam neposouvá. Naštěstí jsou herecké výkony a Giacchinova hudba pořád perfektní, jinak bych tyto epizody musel hodnotit nižším počtem hvězdiček. Takhle to na ty slabé čtyři dosáhne. Každopádně první polovina třetí série je temným obdobím seriálu. Ne z hlediska děje, ale kvůli kvalitě jednotlivých epizod. ()

Arkanoid

Po napínavej záverečnej epizóde sa v prvej epizóde tretej série opäť poodhalila časť fiktívnej seriálovej pravdy, ktorá bohužiaľ trochu nekorešponduje s doterajším dianím a vytvára ďalšie otázky. Jednoducho ponúknuté lokácie už nevytvárajú taký dobrodružný dojem ako v minulých epizódach. Divák sa cíti ako v pokračovaní Planet of the Apes, kde všetko podstatné bolo povedané v origináli a sequel už len čerpal z jeho kvality a námetu. Epizóda sa dala aj skrátiť na nejaké užitočné minimum, lebo podstatné boli asi len prvé minúty. Zatiaľ najhoršia úvodná epizóda. ()

Dusty56

Hlavní postavy jsou v zajetí a "druzí" ztrácí svojí záhadnost, mysterióznost. Juliet je sympaťačka, byť ránu dát umí a Ben je divnej. Asi nejvtipnější je sledovat Sawyera, který "bojuje" o jídlo. Nic moc se v epizodě vlastně nestalo, ale udrželo to moji pozornost, takže jsem spokojený. ()