Koná se pohřeb Shannon. Ana se ho z pochopitelných důvodů neúčastní, není zde ani Kate, která se stará o zraněného Sawyera. Sayid krátce řekne, co k Shannon cítil a jak velká ztráta to pro něj je.
Locke pouští v bunkru instruktážní film Michaelovi a Ekovi. Když skončí, vypráví Eko Lockovi, že našli v jejich bunkru bibli a podává mu ji. Když ji Locke otevře, uvidí, že je v ní vložen kousek filmu, který byl vystřižen z toho, který má. Rozhodnou se dát film dohromady a podívat se na plnou verzi. Mezitím zkoumá Mike počítač. Je tam sám. Najednou se s ním snaží někdo navázat spojení.
Ve flashbacku se nám odkryje tajemství kolem Kate a to, kdo byl její skutečný otec, kdo ji vychovával a koho nenáviděla.
Sawyer přiznává Jackovi, že miluje Kate. Ta v něm ale vidí nevlastního otce, kterého nenáviděla. Navíc si myslí, že začíná trpět halucinacemi, protože několikrát viděla sama černého koně v džungli. (PROCESOR)

Arkanoid

Mr. Eko si má s Mr. Lockeom čo povedať. Voľnejšia epizóda (aspoň spočiatku), kde doznievajú minulé udalosti a bavia interakcie postáv. Teraz má zmysel podkresliť aj postavu Kate vážnou udalosťou jej minulosti, ktorá dáva zmysel ostatným jej konfliktom. Ako sa už na mysteriózny seriál patrí, epizóda končí riadnym otáznikom. ()