Život se může stát prázdným a nudným, pokud v něm zcela chybí iluze, fantazie a romantika. Právě to nám připomínají tvůrci filmu, jehož hrdinou je jedenadvacetiletý mladík, který se vydává za Dona Juana DeMarco. Kromě toho, že se tak obléká, také opakovaně tvrdí, že je tím nejlepším milencem na světě, který měl už tisíc žen. Jen jediná ho odmítla, krásná dona Anna. Právě proto chce ukončit svůj život skokem z obrovského billboardu, v čemž mu zabrání psychiatr Jack Mickler. Ten má rozhodnout o dalším osudu mladíka během jeho vynuceného pobytu na Woodhavenské státní klinice. Setkání podivného pacienta, který okouzluje nemocniční personál, a vynikajícího, ale unaveného lékaře, jenž naslouchá jeho barvitým vyprávěním, ovlivňuje obě strany... (oficiálny text distribútora)

jajinka

Přeslazená blbůstka, děj veškerý žádný.. ale obsazení Depp v kombinaci s Brandem.. V originále by to mohlo být ještě lepší.. Ale celkově jsem se dobře pobavila.. ()

type_B

Asi měknu, nebo se stávám na stará kolena sentimentální, ale tenhle film mě dostal. Je to neuvěřitelně milý snímek. Ano, končí happyendem, ano, jde tam o lásku, ano, je to naprosto v pořádku. Z jiného pohledu se dá na film koukat jako na otevřenou adoraci escapismu, ale co, jak rád bych si taky někdy nasadil masku a utekl co nejdál od civilizace. ()

Desperado

Nostalgia? Mozno. Sympaticky stret dvoch svetov, brany dobrodruzno-romantickym usmevnym tonom, kde sa da vsetko prvoplanovite pochopit. Cesta k skutocnemu stastiu nepotrebuje dokaz toho v co verime, ale nadej v to, comu sme sa branili verit. Zivot je jedna velka fantazia, a ani obtlstly Brando mi nevadil na to, aby som si tento mily cvokarsky slabikar oblubil. K-Pax pre vyliecenych romantikov (presne tu som pochopil otrepanu rovnicu cynik=frustrovany romantik) , a pamatajte, bol daleko pred nim. ()

AlistairMir

Tenhle film jsem viděl, když jsem ležel v nemocnici a od sestřičky si vyprosil, že večerka se na mě a kolegu nevztahuje a můžeme tedy koukat. Zvítězili jsme a koukali. A docela nám to i tu nemocnici zpříjemnilo, člověk se u toho zasměje, občas to dojme a Johnny jako vždy bezchybný. Druhý den, ale přeci jen část pocitů z filmu vyšumí a dá se tedy říct, že kdovíjaký kulturní zážitek se nekoná. Jako jednorázová oddechovka s návodem jak sbalit cca 1500 žen, to je ale naprosto v pořádku. ()

Aleee89

Na film jsem se dívala jenom z jednoho prostého důvodu - moc se mi líbí Johnny Depp. I jako chlap, i jako herec, protože takové kreace, co předvádí on, to prostě moc lidí neumí. Dívat se na něho v tomhle filmu - to bylo teda něco, moc mu to slušelo. Ale trochu mě překvapilo, po jeho skvělém Jacku Sparrowovi, jak tady hrál tak celkem normálně. No a ten děj, ten se mi zdál místy dost divný, takový fakt i pitomý, takže celkově dobrý hlavně kvůli Johnnymu. ()

Linda.csfd

Tento film není o ději, ale o slovech a větách a já hltala každou z nich. Není to film, který by se dal sledovat zrakem a hodnotit hlavou... je spíš pro duši a srdce. A já fandím všem, kteří si vysnili svůj vlastní svět a žijí v něm, protože já jeden takový taky mám. :) Je to film o iluzi, fantazii, svobodě a nespoutanosti a to vše je mi velmi blízké. ()

kagemush

Film při němž mi bylo (chvíli) líto ,že jsem alespoň někdy nebyl taky takový zasněný romantický pussykiller,ale pořád jen omezené patriarchální smradlavé machoprase. No nic,chlupy na pupku si kvůli tomu neoholím. ()

easaque

zajímavý film s neobvyklým příběhem na pomezí reality a fantazie. Není náročný a spíš odpočinkový, ale má něco do sebe, čím zaujme a může i inspirovat - přece jen ubohá skutečnost je někdy tak nudná. Herecky nikdo nijak zvášť nevybočuje a Johnny Depp se drží při zemi. Ani při hodnocení neunikne výš mimo průměr a kvůli pozitivnějšímu náboji dávám zasloužené 3* [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Aelita

Obecně se soudí, že romantika je vlastní hlavně ženám, ve skutečnosti ji vymysleli muži. Lze to vysvětlit jen tím, že i muži mají svou ženskou stránku, která se u různých mužů projevuje s různou intenzitou. Ovšem je omylem si myslet, že v romantice se muži vzdali svého mužského základu, protože romantika ve své podstatě je čistě utilitární způsob, jak si maximálně hrát a užívat si přírody a žen, které jsou obě ženského rodu. Svědčí o tom i umění dokonalého milence Dona Juana DeMarca, který pojímá ženské tělo jako hudební nástroj, z kterého dobrý umělec vyloudí dobrou hudbu. Nejvíce si ale zahrála sama příroda, která stvořila ženy, aby donutila muže hrát její symfonii života. ___ Film o volbě obrazu světa, ve kterém člověk chce žít. ()

Fallen_One

Kouzelné :-) Film na letní večer kdy jste doma sami, je těsně před prázdninami a vy máte deppku z toho, že se vám láska vyhýbá. Po shlédnutí Dona Juana s tím začnete něco dělat. Ti co se u filmu nudili, upřímně je lituji. Možná bych ještě dodal, že bych film neřadil do žánru komedie. Tam se snad bylo čemu zasmát? Jistě, sem tam jsem se pousmál, ale komedie? To určitě ne. A drama už vůbec :-) ()

danecek24

53. Zlatý Glóbus za rok 1995 - nominace (2) - Nejlepší hudba - Michael Kamen, Nejlepší filmová píseň - "Have You Ever Really Loved a Woman?" - Hudba a text Bryan Adams, Michael Kamen, Robert John Lange ()

pakobylka

----- "V životě jsou jen čtyři smysluplné otázky, Done Octavio: Co je svaté, co vlastně tvoří ducha, pro co stojí za to žít a pro co stojí za to zemřít. Na každou z nich je stejná odpověď ... " ----- Zvláštní, zábavné, poetické - a velmi milé. ()

Juto

Príbeh je dosť absurdný, rovnako ako duo v ňom - ​​Marlon Brando a Johnny Depp. Ale sú výborný. Mainstream si zvyčajne myslí, že publikum je pri tvorení romantických komédií pri takomto filme napálené, ale nie je to tak. Stále je nás tu zopár, ktorých baví kombinácia inteligencie, elegancie a romantiky. Tento film prináša všetky výhody. 7/10 ()

BajuBaju

Jo, uznávám, Depp v tomhle filmu není nijak výrazný. Je dobrý, ale nijak nevybočuje, nepředvádí nic výjimečného, má lepší filmy. A přesto, že jsem jeho obrovská fanynka, v tomhle filmu mne pak více a více zajímal pan psychiatr se ženou a vývoj jejich vztahu. Strašně mě bavilo jak postupným vyprávěním Don Juan pomáhal "Donu Octaviovi" v manželství a jejich postuné porozumění a důvěra. ()