Život se může stát prázdným a nudným, pokud v něm zcela chybí iluze, fantazie a romantika. Právě to nám připomínají tvůrci filmu, jehož hrdinou je jedenadvacetiletý mladík, který se vydává za Dona Juana DeMarco. Kromě toho, že se tak obléká, také opakovaně tvrdí, že je tím nejlepším milencem na světě, který měl už tisíc žen. Jen jediná ho odmítla, krásná dona Anna. Právě proto chce ukončit svůj život skokem z obrovského billboardu, v čemž mu zabrání psychiatr Jack Mickler. Ten má rozhodnout o dalším osudu mladíka během jeho vynuceného pobytu na Woodhavenské státní klinice. Setkání podivného pacienta, který okouzluje nemocniční personál, a vynikajícího, ale unaveného lékaře, jenž naslouchá jeho barvitým vyprávěním, ovlivňuje obě strany... (oficiálny text distribútora)

MMR

Lidská představivost dokáže být bezmezná, což je na tomto snímku perfektně vidět. Je tenká linie mezi realitou a sněním, a lze snadno dosáhnout toho, aby člověk věřil tomu, čemu věřit chce, i když ví, že je to jen iluze. Příběh působil mile a závěr byl celkem hezky zpracován. ()

Wacoslav1 odpad!

Ach to je dojak budu bulet! ja sem Don Juan ale bez trojky v zile bych jim nebyl to byla opravdu romantika ze z ni jdu do kolen a tyto podobny uzasne emocionalni dila at jdou tam kam patri takze do prdele! ()

Xmilden

Johnny Depp ve své době solidně motal hlavy chlapům, natož pak ženám:) Myslím že kromě Pitta se do role největšího milovníka všech dob v 90. letech nemohl převtělit snad nikdo jiný. Film působí místy hodně osvěžujícím dojmem, stejně jako, při pohledu na Marlona, také vyčerpaným. Přesto je zde zmíněna veliká spousta krásných myšlenek. Dívky jsou zde velmi krásné a film je takovou oslavnou ódou na ženy. ()

nunka

Jasné, že nemôžem napísať kritický komentár, keď môj nekriticky zbožňovaný Johnny Depp si tu hrá rolu milovníka žien a okúzluje všetko naokolo. Jasné, že aj mňa okúzlil svojim presvedčivo vymysleným príbehom a nechala som sa ním ľahko zmanipulovať. Pekný poetický a vtipný nápad, taký poloiracionálny a milo romantický. ()

ajuska

Celkem originální nápad s don Juanem v současnosti, filmu ale trochu chybí spád. Nejpovedenější (hlavně vizuálně) jsou asi scény z Juanova vyprávění, naopak psychiatrova linie chvílemi nudí. Taková neobvyklá lehce nadprůměrná romantika. ()

kingik

Není to dobrý film, ale má výborné herecké obsazení, které táhne film proti vodě, v tomto případě proti scénáři s hliněnýma nohama. Do toho se line krásná skladba Briana Adamse a romantika také nechybí, ale já se krapet nudil. ()

nash.

Mohla to být okouzlující oslava romantiky, svádění, lásky a ženské krásy. Vychází z výtečného nápadu, má v ruce silný motiv cynické medicíny, která se snílka a romantika snaží nadopovat a srovnat do latě prášky, poskytuje dostatek prostoru pro silné momenty, téměř všechny je však zahazuje. Doplácí na vlažné herecké výkony, fádní filmařinu a nevýrazný scénář. Ten důsledně eliminuje každou příležitost ke konfrontaci rozdílného vnímání reality a místo střetu nabízí jen unaveného pasivního psychiatra, který „bez boje“ přijímá argumenty svého „pacienta“. A to i když Johnny Depp rozhodne nedává do svého Juana maximum. Podívané však podle mého škodí hlavně dýchavičný rozteklý Marlon Brandon bez jiskry, jehož tloušťku a neschopnost pohybu se film marně a místy až komicky pokouší skrýt různými lacinými triky. Škoda promarněné příležitosti. ()

klerik

Krásny romantický príbeh, kde sa predháňajú traja skvelí herci. Režisér veľmi citlivo prlína Don Jaunov svet a svet jeho doktora, ale oba sú také skutočné a pri tom vymyslené, že vám je vlastne jedno, kde je pravda. Skvelá kombinácia skutočnej a "románovej" lásky... ()

dopitak

Pozitivně laděný film. Marlon se mi fakt už nelíbil, ale ten taneček na konci.. .chápu, proč ho obsadili. Skvělý dabing Brabce a Rychlého, kteří s filmem žili. Faye už to nesluší, do role stárnoucí odevzdané ženy ovšem pasuje přesně. Příběh vyprávěný ve dvou světech, krásná a romantická dobrodružství a smutnější přítomnost. ()

jojinecko

Oddychovka s dvoma hereckými velikánmi v hlavnej úlohe (hoci Don Corleone sa mi sem vôbec nehodil, ale RESPECT!!!) Ako Nunka naznacila, je to také milo iracionálne, romanticky zasnené...A mne sa veľmi veľmi páčil ten záver!!! Jojinecko asi "sentimentálnie":))) ()

Natascha

To bylo jak pohlazení pro mou duši... Vidět ty plky o lásce napsané někde na papíře, tak se zděsím, ale Deppovi jsem to sežrala i s navijákem!!! ()

JASON_X

Jeden z mála amerických romantických filmů které znám a které se mi líbily... Vlastně když nad tím tak přemýšlím, tak asi spíš jediný. Viděl jsem ho poprvé kdysi hodně dávno dabovaný v TV, nahrál jsem si ho (už nevím proč) na VHS a pouštěl si ho čas od času v opilecké sentimentální náladě, takže k němu mám tak trochu osobní vztah. Kdybych se své sympatie k tomuto dílku snažil rozumově vysvětlit, řekl bych nejspíš něco v tom smyslu, že jsem vždycky cítil silnou náklonnost k lidem se silnou a bohatou fantazií, kteří ji nadřazují všední nudné realitě a kteří raději žijí ve svém vlastním vnitřním světě uvnitř své hlavy, než ve světě "reálném" (ty uvozovky prosím zdůrazňuju, neb realita je pojem nadmíru relativní). A navíc mám hodně rád Johnnyho Deppa. A tlustý Marlon Brando se svou pěknou ženou Faye Dunaway byli také dobří, hlavně tedy Brando aka Don Octavio del Flores v roli mírně bonvivantského psychiatra. Nejvtipnější scéna - Don Juan rozebírá upjatého židovského psychiatra: "Proč si myslíte, že Dr.Mickler je Don Octavio del Flores?" "Proč si myslíte, že Don Octavio del Flores je Dr.Mickler?" (V té poslední nenápadné větičce se skrývá hluboká moudrost...) ()

Tommassi3

"Je nejvyšší čas, abys ho nacpal léky !!" ;) Velmi příjemný romantický film, jež dokonale, přes veškerou svoji přeslazenost a okázalou sentimentalitu, prodává pohnutky, pro něž byl natočen, i když pochybuji, že kdy padnou na úrodnou půdu !! V muži totiž romantika neprobudíte..;) Skvělý Johnny Depp se něžnější části diváctva prostě musí líbit, Marlon Brando naopak předvádí jeden ze svých nejpozoruhodnějších, ačkoliv zřejmě nejhůře stravitelných, hereckých výkonů.. ()

Terva

Příběh psychiatra a jeho pacienta, který si myslí, že je legendárním Don Juanem. Scénář : Jeremy Leven. Kamera : Ralf D. Bode. Hudba : Michael Kamen ()