Vedecký tím, pracujúci na odľahlej základni na Marse, začal na Zem posielať čoraz nepríjemnejšie správy. Výsledky experimentov sú znepokojujúce, rady vedcov záhadne rednú, a tak vláde nezostáva nič iné, len základňu izolovať do najprísnejšej karantény a na Mars vyslať po zuby ozbrojenú jednotku rýchleho nasadenia, ktorá má zistiť, čo sa stalo a eliminovať akúkoľvek hrozbu. Aspoň taký bol pôvodný plán. Lenže realita prekonáva aj tie najhoršie predstavy. Výskumnému tímu sa totiž nekontrolovanými postupmi podarilo doslova otvoriť brány do pekiel, odkiaľ sa vyrojili davy hrôzostrašných monštier, ktoré sliedia po chodbách základne a likvidujú všetko živé. Je vôbec v ľudských silách túto strašnú nočnú moru zastaviť? (TV Markíza)

popo666

Za dve, a aj to len zo solidarity k hre Doom. Film nemal nic, co mate v hre... To sa neda ani opisat, musite si to zahrat. A aj keby som neporovnaval s hrou, ten film bol plytky. ()

halberdier

Jelikož teď pařím Doom 3, stáhl jsem si pro porovnání film inspirovaný touto slavnou počítačovou hrou. Hned na začátek je nutné podotknout, že ve srovnání s hrou film selhává na všech frontách. Podoba mariňáka Rocka, krátký (ikdyž velmi cool) "1st person" pohled a BFG zbraň - to je veškerý výčet podobností s hrou. Jinak je většina věci pozměněna k neprospěchu věci. Jako fanouška hry mě doslova zhrozil vzhled "Impů" a "Pinkyho", protože tyto monstra spíš vzbuzovaly smích. Proto škoda toho, že tvůrci nepoužili velké spektrum příšer, které hra nabízí. I příběh je dosti pozměněny a triviální a troufnu si říct, že samotná hra ho měla propracovanější a to se jedná o a 3D střílečku! Když budu Doom brát jako obyčejný akční sci-fi, zůstane jen béčkový odvar, kterých je možno vidět na DVD nespočet. Přitom hra nabízela obrovský potenciál, v rukou lepšího režiséra jsme se mohli dočkat vynikajícho sci-fi horroru jakým je třeba Event Horizon (ikdyž i tam nelze hovořit o kvalitním režisérovi). Jdu si raději zahrát Doom 3, při kterém se mi tají dech, buší mi srdce a bojím se ho hrát v noci a ani na chvíli se u něho nenudím (což o filmu tvrdit nelze). ()

bulawaio

1/10. Přepadá mě pocit nostalgie, když si vzpomenu na počátky hraní PC game u nás. Doom 2 byla prostě klasika a srdce každého hráče musí zaplesat při vzpomínce na prohánění kostičkovaných potvor na monitoru. Hold doba už je jiná a dnešní herní scéna nám nabízí úplně jiné možnosti. Film točený tedy nejspíše dle nějaké novější verze dopadl, no dopadl hrozně. Přiblblé komando se honí po vesmírné základně odnikud nikam a čeká na požrání od potvor. Do toho vám producenti nabídnou pětiminutovou sekvenci z pohledu první osoby (měla symbolizovat vázanost na hru nebo obyčejná reklama). Poté naskočí zpráskaný akční závěr, který už jen podtrhuje marné snažení tvůrců. Do toho všeho nám neustále proudí tvrdá cool hudba k rádoby cool scénám. Jediné co stojí za zmínku jsou jednotlivé animace zmutovaných potvor. Na nich se ohromný rozpočet projevil. Nikdo mi však nemůže tvrdit, že už nezbylo ani na průměrné scénáristy, režiséra a další vrahy, co se u natáčení vyskytovali. ()

pursuer

Problémem je, že hráči vlastně nevědí, co chtějí vidět na filmových plátnech. Ve fantasmagorických představách si vysnívají, že bude k sedačce v kině připojený joystick a oni budou moci ovládat své figurky v boji proti démonům. Vemte rozum do hrsti. Doom byla skvěle hratelná, ale debilní vojenská hra bez příběhu (a dle Carmackových slov tam příběh ani být nemá), tudíž nelze natočit nic jiného než debilní vojenský film taktéž bez linky. Tvůrci se pro fanouška mohli přetrhnout, a tím pádem je rekvizitami a náznaky ze hry film bohatý. Každému, kdo hru hrál, jistě jiskřily oči. O ničem jiném to být nemohlo. A možná ani pro nikoho jiného. Film si dvě hvězdy nezaslouží, protože v mezích stanovených hrou to ani lépe natočit nešlo. Není to chyba tvůrců, ani vývojářů hry. Je to chyba a zároveň krása toho, že je to Doom. ()

Arcisit

Nefalšované béčko od kterého je nejlepší opravdu nic moc nečekat. Přiznám se, že mám rád The Rocka, ale k mému překvapení tento dobrák od kosti hraje v podstatě zápornou postavu. Film není ani pořádný horror ani pořádné scifi, přirovnal bych to nejvíc k amaterské napodobenině Vetřelců 2. Bohužel protagonisté nejsou ani tak ostří a ani nemají mezi sebou androida. Je to spíš taková podivná partička feťáků, mlíčňáků ke kterým si během filmu člověk stejně nenajde cestu a tak mu jich ani při umírání není líto. ()

ToxicAli

Ač má film se hrou společný jen název, BFG a pinki deamona, nemyslím si, že by šlo o vyloženou katastrofu. Slabší scénář a béčkovější vyznění (film velmi nápadně kopíruje Resident Evil) hravě vynahradí slušná temná sci-fi atmosféra, dobré efekty a dvojka Karl Urban a Dwayne Johnson. Zejména zaujme scéna z pohledu vlastních očí u které máte pocit, jako by jste Dooma zrovna hráli. ()

Tisto

priemerny akcny film ktory hre nesiaha ani po päty zaujala ma len scena kde to je to ako first person strielacka ta je fakt vychytavka ()

john986

Film je opravdu slabej, z podobne zamerenych patri k podprumeru, ale kdo vyrostl na hre DOOM, ten si stejne jako ja uzil scenu cca 10min od konce filmu, ktera je jako vytrzena z pc hry...zrovna vcera v noci sem si na nu v TV pockal celych 90 min. jinak pro znalce pridavam kratkej forek z prepisu rozhovoru na chatu :) X: „Já tě zabiju!“ Y: „IDDQD.“ X: „Tak teď už ne.“ ()

faktor_xx

Andrzej Bartkowiak spolu so scenáristami mali ťažkú úlohu, a to preniesť akčne nadupanú PC trilógiu do cca dvojhodinového filmu resp. aspoň zobrať základné motívy a myšlienky....no počin to nie je najlepší, pocit taký zvláštny, pretože je to príliš oklieštené a viete dopredu predvídať čo sa stane, keď ten vojak bude v rohu sám alebo na konci uličky v tme, keď sa obzrie...vizuálne celkom vábivé (zaujímavé prevedenie Pinkyho alebo železá rukavica The Rocka) a najlepšia scénka je jednoznačne ukážka kameramanskej zručnosti v závere, keď sa prenesieme do pohľadu z očí a sledujeme pár minút jedným dychom dokonalú kameru...mrzí ma, že BFG prakticky neukázali v poriadnej streľbe (v hre sa na to hráči najviac tešili), takže celkový dojem je okolo 55%. ()

Trilobajt

IDDQD, IDKFA :) Počítačovou hru jsem samozřejmě, jako většina lidí co vlastní PC, hrál. To znamená, že jsem si nějakou tu příšerku odprásknul. Teď bych nejraděj zmasakroval všechny, kteří se podíleli na scénáři k tomuto filmu. Hra byla aspoň akční, zato film je neakční a stojí za prd. A to nemluvím o tom, že jsem musel film pouštět znovu bo jsem usnul po 15 minutách... How ()

FlegyCZ odpad!

Zbraně, slizká monstra, temná zákoutí a hlavní hrdina co napřed střílí a pak se ptá. To jsou fajne ingerdience na počítačovou řežbu, želbohu na dobrý film je to žalostně málo. Ten totiž potřebuje děj, dialogy a mnoho dalšího, co téhle kupě ho*en prostě chybí. Těch 100 minut by se dalo smysluplněji věnovat úklidu, než-li sledování tohohle filmu. ()

fritol34

Ta první půlka je fakt nudná, ale když příjde na 3D a výstřel na sám sebe do zrcadla tak to vyvolává vzpomínky ( osobně se mi to povedlo asi tak 10 krát než sem si zvyknul ve hře) a nakonec finále, hlavně kvůli tomu že hru mám rád dávám za tři. ()

Jayk19

Další z tuctových filmů,jen téma herní klasiky.V době kdy jsem hrál hru mě nenapadlo že hra nějaký příběh vlastně má.Ve filmu se objevují pořád stejné klišé ve stylu rádoby drsných hlášek a půltunové zbraně.Jsou horší filmy ale zde není nic nového teda kromě poměrně dlouhé first person scény která mě se ale povedla.Prostě průměrná scifi akční podívaná.Za povedenou scénu pro mě 65% ()

Scaevola

Sympatická snaha vytvořit film na základě oblíbené hry selhává v tom hlavním: Vytváří zcela odlišnu mythologii okrádajíc tak děj o to - z mého pohledu - nejzajímavější, vyměnit démony za zmutované podivnosti se totiž nevyplácí. Snímek se tudíž stává zajímavý pouze finální záběrovou sekvencí, ale opět - pokud si chce užít těchto efektů dostatek, zahrajte si raději originál (přesněji třetí díl). ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (viac)

Sekaná... pro změnu z emzáků

Sekaná... pro změnu z emzáků

28.07.2009

A rovnou dvojitá porce. Dokonce v obou případech podle počítačových her. Nebudeme chodit kolem horké kaše z mimozemských vnitřností – půjde o Gears of War a Dead Space. První z jmenovaných adaptací… (viac)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Ne, teď nemáme na mysli filmovou sérii se Sonnym Chibou, kterou proslavili hlavně Tarantino a Tony Scott, když v úvodu Pravdivé romance nechali Patricii Arquette obsypat Christiana Slatera popcornem… (viac)

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (viac)