Vedecký tím, pracujúci na odľahlej základni na Marse, začal na Zem posielať čoraz nepríjemnejšie správy. Výsledky experimentov sú znepokojujúce, rady vedcov záhadne rednú, a tak vláde nezostáva nič iné, len základňu izolovať do najprísnejšej karantény a na Mars vyslať po zuby ozbrojenú jednotku rýchleho nasadenia, ktorá má zistiť, čo sa stalo a eliminovať akúkoľvek hrozbu. Aspoň taký bol pôvodný plán. Lenže realita prekonáva aj tie najhoršie predstavy. Výskumnému tímu sa totiž nekontrolovanými postupmi podarilo doslova otvoriť brány do pekiel, odkiaľ sa vyrojili davy hrôzostrašných monštier, ktoré sliedia po chodbách základne a likvidujú všetko živé. Je vôbec v ľudských silách túto strašnú nočnú moru zastaviť? (TV Markíza)

Torako.chan

Opravdu podprůměrný výkon. Už jenom fakt, že jsou všichni jakože propojeni nějakými komunikátory a přesto se jakoby navzájem neslyší jak řvou nebo si "tajně" volají o posily, je prostě blbost. Celkově je to blbost. Hra jako Doom by si jistě zasloužila mnohem lepší filmové zpracování. Dávám jednu hvězdu za pasáž, která vypadá jako ze hry, ta se mi líbila, ale jinak to stálo za prd. ()

HiddenDragon

[Extended version] Predevsim by nekdo mel vyhodit toho, kdo psal info do sekce Obsah, protoze asi film ani nevidel :) A bohuzel mam pocit, ze ani tvurci nehrali puv. hru, resp. ji neDOhrali. Spis to vypada, ze si autori zahrali nejake demo Dooma 3, z ktereho vzali vizual - stisnene chodby, tmu, svetlo baterek, ale uz vlastne vubec nevedeli, o cem Doom je a jak konci. To u tohoto filmu zamrzi nejvic, protoze ho budou chtit videt samozrejme hlavne fanousci serie. Kdybych mel hodnotit film jako normalni akcnarnu, asi by se daly dat tri hvezdy. Ovsem z nazvu je jasne, ze se jedna o licenci na klasickou strilecku, a tak bych neco takoveho chtel videt. // Pokusim se to shrnout: "Doom 3" se odehrava na Marsu, kde vedci objevili starobylou civilizaci, starsi nez tu nasi, ktera zkoumala portalovou technologii. Bohuzel timto portalem otevreli branu do Pekla, coz vetsinu civilizace vyhladilo, a ti zbyli se presunuli portalem na Zemi, a byli vlastne nasimi predky. Moderni vedci z UAC pak na Marsu defacto udelaji tu samou chybu a opet pri vykopavkach a vyzkumech artefaktu otevrou brany do pekel. Hrac se pak pres hordy demonu a zombiku probojuje az do pekla, aby prival monster zastavil. // A film? Vpodstate vubec nic z toho, nybrz jakysi klon serie "Resident Evil", zpracovany ve stylu snimku "Predator" (1987) ci "Aliens" (1986), akorat misto t-viru se zde pracuje s bioinzenyrsky vyvinutym chromozomem 24, ktery meni ty hodne v "lepsi" a ty zle v "jeste horsi" :) To je vlastne dej v kostce a samo o sobe by to bylo celkem fajn, ale OMG ma to byt Doom, tak kde je to peklo?!? Opravdu me podstata pribehu zklamala a proto davam jen 2*. Navic je snimek strasne unyly. Vpodstate uplyne pulka stopaze a divak uvidi jen nejaka zvirata a jednoho impa. A to jeste ve tme. Strasne moc naznaku a akce poskrovnu. Obecne nepratel je tu docela malo, prave kvuli zmene podstaty pribehu. Jedna se jen o ruzne druhy zombiku - klasicti a pak vzhledu Impa a Hell Knighta. Ovsem nemetaji plazmove koule, protoze to jak rikam jsou "jen" premeneni lide. Dalsi klasicke potvory jako Revenanta, Mancubuse nebo Cacodemona tu opravdu nehledejte. Vizual je sice zachovan, klaustrofobicke chodby a malo svetla jsou podobne jako ve hre, hlavnimi postavami jsou marinaci z UAC, jeden doktor se vtipne jmenuje Carmack (podle designera hry) a je tu BFG zbran, Pinky Demon ci hezka FPS sekvence (z pohledu prvni osoby)...ale zkratka to nevyvazi pocit, ze potencial byl nevyuzit a clovek se kouka jen na dalsi "Resident Evil". [Docela zajimave bylo, ze jedna lokace - hluboka dira/cela v podlaze - se velmi podoba te, ktera byla v pozdejsim "Terminator Salvation" (2009). Je to takovy roztomily detail, jak se mozna nektere veci (at uz jako napad nebo stejna rekvizita) nakonec pouziji ve vice filmech:) ] ()

joora1

Béčko, které zmutovalo spojením Residenta, Vetřelců s kdejakým paskvilem. Celý film lítají vojáci sem a tam mezi několika laboratořemi a tunely, kde na ně občas něco bafne. Příběh hodně laciný a akce dost pofidérní, takže výsledek je opravdu nesourodý. Chvála bohu za akční rozjezd ke konci a za first person akci, která měla v sobě špetku nápadu. ()

Kalper

Mějte mě za blázna se špatným vkusem, ale filmový DOOM má všechno, co jsem od něj, jako fanda herní série, očekával. ()

Theraphosa odpad!

No,popsal bych to asi takto:supr scéna s rukou ve dveřích,přiblblej Rockův úsměv,ze kterého je patrná přítomnost colgate herbal,poněkud pochybný přílet na Mars(ale dejme tomu).A teď to začne.Parta přiblblejch vojclů se honí za kdejakým stínem v kanálech nebo v laboratořích.Střelba na stín.Honění se za stínem v kanálech.Wc,Wc destruction,honění se za stíny.Pochybný souboj ve"věznici",ale stín se poněkud odstínil,sebrání stokilové všebordelizační zbraně,vyvraždění téměř všech členů týmu jakýmisi stíny,nakažení velitele jednotky,naprosto nečekané poskytnutí 24 chromozonu pro klaďase,zcela nečekaný závěrečný souboj,kde klaďas,jak jinak,vítězí. Při hře doom 3 jsem doslova čekal na to,až mi po zádech přejede husí kůže a z kterého temného stínu vyleze osminohá příšera a začne se na mě sápat.Ve filmu to bylo obdobné.Jenom místo čekání na husí kůži jsem čekal na nějakou akci nebo alespoň odkrytí pár mutantů.Nic.Jestli tohle měla být pocta hře DOOM,ať se už radši Bartkowiak do žádných poct nepouští... Mezi vadami na kráse mě ale zarazila jedna sakra velká:Nejsem ochoten podstoupit tento trapas podruhé,ael všiml si někdo že by za celej film alespoň jeden z vojáků vyměnil zásobník?Já ne. ()

wosho

Nudné, hloupé, předvídatelné, bez nápadu či svěžesti. Hru jsem hrál, je to střílečka bez nějakého děje. Má však gradující napětí a pořádné napětí. Film nemá nic. Dvě hvězdičky dávám jen kvůli podařeným mnonstrům a akční scéně z pohledu Karla Urbana masakrujícího vše kolem. ()

xmozek

DOOM jsem měl možnost vidět v mé oblíbené hospůdce, kde se v pondělí občsa pořádali takové filmové večery. Celý film jsem se těšil na scénu, točenou z pohledu první osoby. No jenomže v hospůdce se pije pivo. A po pivu se musí na WC. A hádejte co?! Přesně tak, očekávanou scénu jsem profláknul. A i tak pochybuju,že jediná scéna by dokázala tenhle film zachránit. Být lidmi raději zůstanu u hry. ()

POciSEM odpad!

Tahle odpornost má s hrou společný jenom necelých 5 minut FPS akce.Tím veškerá podobnost končí.Chápu že vymyslet příběh podle hry z vlastních očí je celkem nadlidskej úkol ale bohužel sáhly po tom nejtrapnějším námětu.Jakej chromozom 24?Co to komando nesympatických dementů co se jmenujou kozel,ničitel,prcek nebo serža?DOOM byl vždycky o peklu a o masakru brokovnicí,rotačákem nebo motorovkou a nic z toho tady prostě neni.Atmosféra totálně zprasená,triky celkem ucházející,Herci velice špatně vybraný a toho radoby režiséra Bartkowiaka bych okamžitě nakopnul do prdele za to co s Doomem provedl.Jediný co můžu pochválit byla možnost hlasovat na netu o podobě BFGčka. ()

DocBrown

Kdo hral Doom, tak rozhodne spokojen byt nemuze. Protoze s legendarni hrou to ma spolecne tak mozna fonty nazvu, odvar z BFG a tu zaverecnou sekvenci z pohledu vojaka. Jinak film nenabidne skoro nic. Jen same tuctove zombie. Par demonu se tam sice mihne, ale na hony vzdalenych tem ze hry. Na Impy s firebally muzete zapomenout, stejne jako na nejake "pokrocilejsi" potvory. To co se tu objevi by byla v Doomu zivacka, vyriditelna motorovou pilou. Dokoukat se to ale da. 35% ()

dopita

Hodně slabej pokus o klona Cameronových Vetřelců. Akce je málo, a když už, tak je dost chaotická a orientovat se v ní jde dost těžko. Mutanti navíc nejsou skoro vidět, což je velkej průšvih. Film měl docela slušnej rozpočet, ale vidět to na něm není. Režisér se navíc dost trapně pokouší o jakousi psychologii postav. Ach jo. Aspoň že Rosamund Pikeová vypadá k světu a The Rock má trochu toho charismatu. Režisér Bartkowiak je původní profesí kameraman (Dvojčata, Nebezpečná rychlost, Mutant, Dvě tváře lásky...) a měl by se kamery držet a necpat se do režisérského křesla, bže jeho dosavadní výtvory nestojej za nic. Film vznikl v mezinárodní koprodukci, a pazoury v tom měla i Česká republika (film se točil u nás), to máme bejt na co pyšný... ()

cab

Marinaci maji za ukol vycistit zakladnu od vesmirneho hnusu, ale pri vyhlazovani se neco zvrtne. Volna adaptace zname pocitacove klasiky Doom se nezapre par dobrymi momenty, ktere navazi vzpominky. Od predem jasneho konceptu beckoveho akcnaku jsem ani nemohl moc necekat, takze 45% je nakonec uspokojujicim zhodnocenim sto minut pred monitorem. ()

Shakeus

Jak proboha vůbec někoho mohlo napadnout zfilmovat DOOMa? Hvězdička za first person pohled, to jsem se musel smát, hlavně jak to bylo zařazeno do děje. ()

divak84

konečně další scena která posunula film dál. probouzející se karl urban v FPS která je koulervoucí je pamětihodná. jinak bohužel celkem nudný film ve stylu "něco někde zašustělo, 15 minut pomalýma kručkama tam pujdu a vono se to nějak dojebe" ()

Paity

Můžu docela Rocka, takže jsem si to pustil. O to větší bylo moje zklamání. Ale jako expařan Dooma jsem si musel hodnocení předělat a dávám tři hvězdy. Ale jedním dechem říkám. Dalo se z toho vymáčknout rozhodně více. ()

provitamin

Nie som fanúšik 3D strieľačiek a vlastne posledné roky už nie som fanúšikom takmer žiadnych hier, ale filmové spracovanie Doomu ma dostalo. Niečo na štýl Resident Evil alebo Votrelcov, heterogénna skupina ľudí, ktorých postupne ubúda, čo je spôsobené rôznymi príšerkami, presne ako to mám rád. Herecky tiež slušné, čo pre tento žáner nie je vždy samozrejmosť. ()

Drc

Dopadlo to přesně tak, jak bych očekával od filmu na motivy sice legendární,nicméně bezduché akční střílečky bez příběhu. Ze začátku to ještě vypadá nadějně, ale pak se na vás vyvalí tuny nesmyslností, klišé a podprůměrných situací s odfláknutými postavami. No a ten konec, to už jsem snad bral opravdu jako komedii. Další obdoba Resident Evil. A je to škoda, protože i podobný námět se dá ztvárnit výborně, viz geniální bojová sci=fi atmosféra z Aliens. ()

Arach.No

Ze zacatku naprosta nuda. Tesil jsem se jak se pobavim u adaptace me nejoblibenejsi hry z detstvi a cekalo me jenom velky zklamani.Prvni hodina je totalne o nicem a navic se stupidnima "radoby-drsnyma" hlaskama. Z tohoto filmu se dala udelat brutalni krvava beckova rezba, bohuzel nic takoveho se nekona. Doom si hraje na drsny film, ale nejde mu to. Hra je legenda, na tohle okamzite zapomenete. Jedina scena, ktera splnila moje ocekavani byla ta z herniho pohledu, kdyz umira jedna potvora za druhou. Zaverecna bitka je naprosto stupidni a zjistite pri ni, ze oba dva hlavni hrdinove jsou v podstate nesmrtelni. Tohle bych si znovu nepustil. 100 minut nudy, ztrata casu. ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (viac)

Sekaná... pro změnu z emzáků

Sekaná... pro změnu z emzáků

28.07.2009

A rovnou dvojitá porce. Dokonce v obou případech podle počítačových her. Nebudeme chodit kolem horké kaše z mimozemských vnitřností – půjde o Gears of War a Dead Space. První z jmenovaných adaptací… (viac)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Ne, teď nemáme na mysli filmovou sérii se Sonnym Chibou, kterou proslavili hlavně Tarantino a Tony Scott, když v úvodu Pravdivé romance nechali Patricii Arquette obsypat Christiana Slatera popcornem… (viac)

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (viac)