Reklama

Reklama

Policajná akadémia 5 - Nasadenie: Miami Beach

  • Česko Policejní akademie 5: Nasazení: Miami Beach (viac)
Trailer

Obsahy(1)

Mahoney síce starú partiu z akadémie opustil, mnohí ďalší však zostali. Môžete sa opäť stretnúť s mohutným a ťažkopádnym černochom Mosesom Hightowerom, háklivým na každú narážku týkajúcu sa farby pokožky, ľahko uleteným imitátorom zvukov Larvellom Jonesom, drobnou a nesmelou černoškou Laverne Hooksovou, ktorá dokáže svoj tichý detský hlások nahradiť v prípade potreby hurónskym revom rozhnevanej levice, a nechýba samozrejme ani fanatický pištoľník Tackleberry, energická Debie Callahanová, roztržitý veliteľ Lassard a na druhej strane ambiciózny kapitán Harris so svojím poskokom Proctorom. Všetci sa tentoraz vydajú na prázdniny do Miami Beach, kde sa koná kongres policajných náčelníkov. Lassard má byť pred svojím odchodom do dôchodku vyhlásený za policajta storočia. Harris sa chce postarať o to, aby bol namiesto neho zvolený za veliteľa policajnej akadémie práve on... (oficiálny text distribútora)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (206)

Marek1991 

všetky recenzie používateľa

V celku zaujímavý diel. Ak sa jedná o slnko, more, pláž, krásne ženy, akciu spojenú s pozitívnym adrenalínom, tak to je moje. Nezabudnem na tú scénu ako kapitán Harris zaspal a ostatní policajti mu natreli opaľovací krém iba na určité časti. Výsledný efekt ma pobavil. Páčili sa mi aj tie hotely, výťahy, lebo kým som nevidel tento film, tak som ako malý chalan netušil, čo je to prepych v letoviskách. Na Slovensku som totiž nemal možnosť zažiť niečo také v 90. rokoch. ako malý chalan z nie celkom bohatej rodiny. Taktiež na tie autá som pozeral s úžasom, lebo predsa to bol iný štýl. Asi môj prvý film o Miami, takže som z toho bol unesený. Dnes už na hlúposti nepozerám. Už to nebolo také živé a zábavné ako prvé diely, dokonca sami aj posledný diel páčil viac, takže odo mňa to má 50%. ()

tron 

všetky recenzie používateľa

Na Policajnej akadémii 5 je vidieť, že je... piata. V tomto okamihu sa séria zlomila na uchádzajúce prvé štyri diely a neuchádzajúce (nasledujúce) tri vrátane dnešnej piatej (a to ešte nepočítam kreslený a hraný seriál). Kvalitatívnu zmenu symbolicky predznamenáva odchod Stevea Guttenberga (viď. komentár od JohnnyD). Obľúbený Mahoney sa s nami rozlúčil v štvorke a hoci sa v päťke vracia väčšina jeho parťákov (Hightower, Tackleberry, Jones, Callahanová, Hooksová, kapitán Harris, Lassard), už to skrátka nie je ono. Nikdy by som nebol povedal, že mi raz bude chýbať niekto ako Steve Guttenberg. Tvorcovia si zjavne boli vedomí popularity danej postavičky a tak sa v päťke objavuje Lassardov synovec Nick v podaní Matta McCoya, chvíľkovej hviezdičky konca 80. rokov (Deep Star Six, Ruka na kolíske). Je to vlastne Mahoney, akurát hraný iným (vizuálne relatívne podobným) hercom a s iným menom. Pozoruhodné je, že samotný Mahoney nikomu nechýba, nikto sa naňho nepýta a žiadnemu z jeho parťákov nepripadá čudné, že tu zrazu nie je.  To sú teda kamoši, to vám poviem. Kebyže sa objaví aspoň nejaká trápna hláška, že je odcestovaný v Európe! Ďalšou zvláštnosťou tejto lacnej hereckej náhrady je, že sa Nick v deji objaví až v polovici filmu, wtf. V päťke by ste taktiež márne hľadali aj Zeda, starého dobrého Sweetchucka a Nogatu. Naopak, vracia sa obrovský Tab Thacker ako House, ktorý debutoval vo štvorke. V šestke sa však už neobjavil, zomrel predčasne v r. 2007 ako 45-ročný na problémy s cukrovkou. Scenár sa mi komentovať nechce, ostatne už prvé štyri nestáli za veľa. Mohlo by sa zdať, že zápletka o výmene batožiny nepatrí k najprepracovanejším, ale toto je Policajná akadémia, scenáre predchádzajúcich dielov pravdupovediac oveľa lepšie neboli. Tentokrát ale snímke chýba vnútorné tempo a dynamika a humorným scénam humor (ehm) a scenár je  proste viac, ako inokedy predtým, mozaikový, roztrieštený do nesúvislých scén, ktorým šéfuje nekonečná pasáž z pláže. Nie som náročný; spravidla mi v predchádzajúcich častiach stačilo, ak dôchodkyňa vystrelila z veľmi veľkej pištole a spätný náraz ju naučil na pár sekúnd lietať. V päťke ale prakticky nič také nie je a väčšina vtipov je trápna a ťažkopádna. Mimochodom, spolu s dnešnou päťkou sa v r. 1988 na scéne zjavil aj spomínaný kreslený seriál. ()

Reklama

Prochy38 

všetky recenzie používateľa

Sice už bez Mahoneyho, ale přišlo mi to celkově lepší než díl 4. Hlavní sympatie si u mě teda poprvé získala záporná postava. K tomu nezapomenutelný dabing M. Pavlaty.... Trochu mě mrzí, že tvůrci dělají z dvojice Harris a "Proktor" až takové blbce. To mi přijde už trochu hloupé. Spousta vtipů je už ohraná, ale i tak jsem se pobavil... ()

mira007 

všetky recenzie používateľa

První Policejní akademie (1984), považuju za jeden z nejlepších filmů v historii své kategorie bláznivých komedií říznutých akcí, ale všechny další pokračování považuju trochu za méněcenné, ikdyž jako samostatné zábavné filmové útvary splní svůj účel a pobaví. Pátý díl, kdy parta z akademie jede k moři do Miami na policejní kongres samozřejmě na jedničku vůbec nemá, ale člověk se zasměje.  Je to ale asi jediný film ze série, kde je pro mne hlavní postava velitel Lassard kolem kterého se to všechno točí. ()

MM11 

všetky recenzie používateľa

Pokus, který si zaslouží potlesk za vytrvalost. A Steve Guttenberg u mně odmítnutím role v tomhle paskvilu velmi stoupnul. Jinak je to příšernost... Nejhorší na tomto díle je režie. Alana Myersona neznám, a ani znát nechci, protože to co předvedl tady je tragédie. Humor (není to odvážné pojmenování?) je prakticky stejný jako u předchozích dílů. Představte si situaci: Kamarád Vám vypráví vtip a Vy se zasmějete. Pak ho bude opakovat. Možná ještě potřetí Vám vyloudí úsměv. A popáté přednese to samé, ale ke všemu trapně. Budete se smát? Ne, budete ho chtít zabít... Co mi to jen připomíná..? To jest Policejní akademie 5. Jako bonbonek ohromně trapný Mahoneyho nástupce, jakýsi Lassardův synovec. Gratuluji páni producenti, takhle zmrvit slušnou komedii dokážou jen ti nejlepší... ()

Galéria (13)

Zaujímavosti (9)

  • Mnoho scén Matta McCoye (Nick) bylo původně napsáno pro Steva Guttenberga (Mahoney), který se rozhodl, že v této filmové sérii už hrát nebude. O 18 let později byl přesto jedním z lidí, kteří se zasazovali o vytvoření další díl série. (HellFire)
  • Proctor (Lance Kinsey) si v baru poroučí dva drinky s paraplátky pro sebe a Harrise (G. W. Bailey). Barmanka mu je podává očividně bez paraplátek, v dalším záběru je ale z drinků vyndává a olizuje. (Dvojirakri)
  • Když Tony (Rene Auberjonois) pátrá po Lassardovi (George Gaynes) a uvidí ho u hotelu, vyprskne přitom svoje pití na přední sklo auta. Při dalším záběru na auto je však sklo čisté. (ČSFD)

Reklama

Reklama