Blackadder: The Cavalier Years

(TV film)

Tento přídavek ke čtyřem sériím úspěšného britského komediálního seriálu byl natočen v roce 1988 a trvá 15 minut. Ocitáme se v Anglii, kde má být právě popraven král a lord Bestián (Rowan Atkinson) spřádá plány jak jeho popravě zabránit, aby i on sám nepřišel kvůli puritánům o své jmění. Samozřejmě mu nejde ani tak o záchranu krále jako spíše o svůj majetek. (Slaughter)

fabecc1222

Pěkná Zmijí jednohubka, opět zařazena do jiného časového období, tentokráte se dostáváme k postavě Olivera Cromwella... Atmosféra hodně podobná 2. a 3. řadě. Zmiják je tu za pěkného grázla, který za prachy prodá i svého Krále. Fór s dýni dost povedený, no ale ty vychytralé plány, prostě to nějak nevychází no, ale snaha byla. ()

mcleod

Krátkometrážní díl o Blackadderovi z období vlády Cromwella, který je jak stylem humoru, tak hlavní postavou smíchanicí druhé a třetí série. ()

Molir

Sice jen 15 minut, ale naprosto genialni :-) jen skoda ze do doby obcanske valky neumistili rovnou celou jednu serii, mohla byt naprosto exkluzivni :-) ()

kenkaku

Ne že by to jindy nebylo podobně, ale tady to doslova křičí: prim hraje Baldrick (Tony Robinson). Také díky stopáži je snad každé slovo co padne promyšlené a perla. Vážně, vážně povedený kousek který se vyplatí vidět v originále ("Your voice has a familiar ring... and your finger too!") ()

wosho

Sklamání. Toto slovo vystihuje přesně co jsem cítil po skončení tohoto speciálního dílu. Né moc vtipné(pouze rozpravy pána a sluhy v kuchyni se povedli), ale Stephen fry je jako Karel I. skvělý. ()

Wishkah

"Jak se má Lord Protector?" - "Vynesl rozkaz k vaší zkáze." - "Fantastické, absolutně fantastické.".....Asi poprvé z celé Černozmijovské historie mě někdo pobavil víc než Edmund s Baldrickem, a ten někdo je Stephen Fry .Ten je tady dokonale brilantní, perfektně pozitivní v každé situaci a já mu skládám hlubokou poklonu ()

anatheman

Zkrátka povinnost pro fanoušky. Sice je to celkově vzato velká vykrádačka III. série, ale - ruku na srdce - u tohoto dodatku bohatě postačí uvidět tradičně úplně vypatlaného Baldricka a prohnaného intrikána Černou zmiji. Jako bonus můžete přidat záležitost s dýní a také výborného Frye coby Karla I. ()

PEZ

Priemerna bonusova, iba 15-minutova, cast, ktora bola natocena ako sucast charitativnej relacie Comic Relief. Pribeh bol zasadeny do 17. storocia. ()

Antonius

Krátký bonusový díl k seriálu Černá zmije. Odehrává se v dobách anglické revoluce. Edmund patří mezi royalisty a snaží se zachránit svého krále před Cromwellovými vojáky... Opět plno skvělého černého humoru. ()

Reyak

Naprosto klasická, podlá Černá zmije, okořeněná o ještě větší sviňárny. "Z toho hrníčku nepijte - a proč? - Ten je králův." ()

Mort09

30 minut humoru vtěsnaných do 15 minutového filmečku. Prakticky každá věta je perla a každá scéna je dovedená k dokonalosti. Báječný přídavek, k už tak skvělému seriálu. ()