Jedno přísloví říká: "Jez proto, abys žil. Nežij proto, abys jedl." Jenže starý indiánský mýtus Weendigo zase vypráví o tom, že ten, kdo požije maso svého nepřítele, získá jeho sílu a duši. Má to ovšem háček každý, kdo to udělá, dostane i neukojitelný hlad po další lidské potravě, změní se v dravce a tomuto neblahému osudu může uniknout pouze vlastní obětí. Americko-britský film Dravci, který je kombinací kanibalského a upírského hororu, se odehrává v polovině 19. století na zapomenuté pevnosti v kalifornském pohoří Sierra Nevada. Právě sem je na zimu převelen kapitán John Boyd, vyznamenaný za hrdinství v mexicko-americké válce. Jenže jak už to při válečných konfliktech bývá, všechno se ve skutečnosti odehrálo trochu jinak. V bohem zapomenutém místě však Boyda čeká nejtěžší bitva jeho života střet s kanibalem Colqhounem, který pronikne do pevnosti a vláká její posádku do pasti. (oficiálny text distribútora)

Oxytocin

Pojídáním lidí dotyčná osoba nabírá na svěžesti, vnitřní síle a dokáže se uzdravit i z nepříjemných ran. Není to něco ve stylu Highlandera či jiných filmů, ale přesto určité nadpřirozené síly ve filmu jsou. Osoba, která okusí chuť lidské krve žene touha po další i dokonce zvířecí. Hlavní postava, se silným pudem sebezáchovy a odporem k prolívání krve, přežije past kanibala v lese nedaleko od menší vojenské základny, kde působí. Jaké překvapení pro něho bude, když se kanibal dostane jako náhrada za velitele do čela vojenského tábora. Hlavní záporák R. Carlyle je výtečně slizský. Stupňující se dějový spád o malém počtu hereckého obsazení lze doporučit na tiché noční hodiny během tíživé samoty doma se stejně nevlídnou a potemnělou atmosférou jako ve filmu. ()

Kaylar

Film mě zaujal zajímavou hudbou a nezvyklým zasazením kanibalského tématu do historického rámce. Z hlediska hereckých výkonů mi ovšem nijak vybočující z průměru nepřipadal. ()

Dalajlada

Tomuto filmu chybí v popisu komedie. Je to morbidní, ale ne nechutné a neskutečně vtipné. Vynikající nápad, jak si založit kanibalskou společnost v USA je ztvárněn herci, kteří opravdu stojí za to. Guy Pearce se celou dobu tváří jakoby měl zaražené prdy, Stephen Spinella jako drsný válečník je k popukání a Robert Carlyle, tak ten to rozbil úplně maximálně. Hudba je naprosto vynikající a jen podtrhuje tu komedičnost. Navíc je závěrečný souboj tak mistrně udělaný, že mě dostal do kolen. Konec to sice trochu potopil, ale i tak je to humorný přírůstek do sbírky komedií o kanibalech. ()

MRParis

Úžasný horor se skvělou atmosférou zasazený do skvělé doby s úžasnou hudbou. Příroda a Vysoké Tatry jsou nádherné. Není to žádná bezduchá vyvražďovací sračka jako jse točí dnes ale velice kvalitní horor stejně jako Ospalá díra co sází hlavně na atmosféru s dokonalým koncem. ()

G.Bookwrom

První polovina filmu děsně nudná s příšernou hudbou, která by se tak akorát hodila k nějaké Irské komedii. Druhá polovina již nepatrně lepší a nejlepší byl závěr filmu, kdy nový velitel s blaženým výrazem, nevědomky, pojídá guláš z lidského masa. Mimochodem, zde jsem si vzpomněl na Švandrlíkův "Guláš" - škoda, že ho tvůrci tohoto snímku neznali - mohl tak vzniknout daleko lepší film - i když u nich "bůh ví". ()

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (viac)