Po bitce ve školním autobusu parta grázlíků dostane na vybranou. Buď budou ve školním taekwondo týmu, nebo půjdou za mříže. A tak vzniká jeden z nejrozporuplnějších taekwondo týmů mezi korejskými středními školami. Jejich cílem je vyhrát turnaj a zase navrátit čest své škole. Jenže bez trenéra to moc nejde. Hledání je nakonec úspěšné a tým se může dát do tréninku. (BUD-SFIS)

BUD-SFIS

Myslím si, že tento film byl úplným průměrem. Klasicá zápletka s klasickými hrdiny. Tak jak psal Adrian. Odpadlcíci a vyvrhelové, kteří se dostanou až na vrchol a jsou modlou pro celou školu. Řekl bych, že ve filmu bylo použito vše co se dá do něj nacpat v rámci žánru. To bude asi tak škoda. ()

Laputa

Necelých pět hvězd. Film mi připadal ze začátku průměrný, ale čím déle jsem se na něj díval, tím více se mi líbil. Rváči, grázlové... říkejte jim jak chcete, podle mě to byli nedocenění lidé, kteří potřebovali pořádně nakopnout a taky potřebovali patřičnou dávku disciplíny, aby se z nich stali dobří bojovníci, ale především dobří lidé. Sportovní prostředí bylo příjemně " vykreslené " a demonstrovalo, že postup nebo vítězství jen tak zadarmo nebo za trochu dřiny nezískáte, ale bude to chtít pořádnou dávku dřiny a především odvahy. Zábava byla decentní i když jí tam mohlo být více, zato emoce, především na konci, pracovaly dobře. ()

t_gon

Ke zdejším komentářům zbývá málo co dodat, ať již k ději, či k samotným kladům/záporům (a že jich tam moc není) snímku. I když bych mohl (a to se mi také bojové umění velice zamlouvá) celkem „pomluvit“ práci kamery a choreografii při samotných zápasech v Taekwondo turnaji, bylo by to asi jediné, co mi na filmu kazilo pocit „výborného odpočinkového a nenáročného filmu“. Celkově mi to stylem připomnělo podobně laděný kousek zasazený do muzičtějšího prostředí (Swing Girls), a když se ke všemu přidají některé perly jako často zmiňovaná píseň Life is Life, taekwondo baleťák, některé „kopačky“ z turnajů, tak tu máme další skvělej korejském export… ()

terunka003

Sportovní, akční, vtipné, napínavé, čestné × takové trochu obvyklé téma a závěr. Ale proč ne. Bylo to o něčem, i když to bylo klasické - za trest něco dělat, kazit to, vysmívat se, odejít, pak pochopit a vrátit se čestně zpátky, zůstat, zvítězit, závěrečné titulky. Do toho nějaký ten problém s kamarády, pouliční rvačky, nějaký ten problém s přítelkyní a hlavně hodně sportu, v tomto případě hodně taekwonda. O vtipné momenty taky nebyla nouze, třeba malý tlouštík náhradník a jeho trauma ze šahání za trenky, které ho dokázalo vyburcovat (takhle to teda vůbec nezní vtipně..), nebo elegantně ladný vysoký baleťák. "Teď se z tebe stal doopravdy muž.." ()

Hollohlaway

Ač mám korejské filmy rád, tohle mě prostě nudilo. Postavy naprosto nezaujaly, vývoj děje dost lopotný a i když je taekwon-da ve filmu dost a dost, není to zrovna dramaticky pojatý, což je škoda. Sociální linka mi přišla zbytečná a ani moc vtipu nebylo. ()

maty39

Hodně zábavný korejský snímek (musím tedy říct, KONEČNĚ po dlouhé době korejský film za plný počet). Není to žádné vážné drama i když občas to tak vypadá. Je to prostě jen oddychová sportovní komedie s občasnými dramatickými momenty, které se vyřeší během zlomku sekundy. A taekwondo zde není žádný spektakulární bojový styl. Spíše uvidíte to, co je vidět na olympiádách. PS: Jezdit korejskými autobusy musí být vážně zábava. ()

Edhelharn

veľmi dobrá športová oddychovka, striedajúca vážne a aj komediálne prvky. a scéna so starším hitom Life is life od skupiny Opus ma dostala svojou pohodou a bezstarostnosťou :-) ()

Tamten

Velmi rozporuplný film po mnoha stránkách. Je skvělé, jak ve filmu vlastně nejsou dobré a špatné postavy, každý je špatný a dobrý z různých pohledů. Horší je to s pohledem na samotné taekwondo. I když nejsem příznivcem taekwonda WTF (o kterém tento film je), tak si nemyslím, že by na tom byli tak špatně, že by dali černý pásek komukoliv, kdo přijde z ulice během 14 dnů. A obdobných úletů je tam několik. Navíc člověk občas neví, jestli to režisér myslel jako komedii nebo vážně. ()

Vykuk

Klasické ohrané téma, které mě však nikdy neomrzí. Tady ale zdaleka nenaplnilo mé očekávání, Je to pravda sportovní film o Taekwondu, takže nějakou výraznější choreografii jsem ani nečekal. Že jsou asijské filmy prdlé a ulítlé mi většinou nevadí, dokáží to podat tak nějak svojsky a většinou to filmu sedne nebo jej podrží jiné klady. Tady jsem se nudil doslova celý film (no abych tomu nekřivdil asi dvakrát jsem se pousmál), ke konci už jsem to nevydržel a přeskákal. Odpad si to nezaslouží, takže za pár humorných scén hvězdičku... ()

YukiKaze

Kdo viděl Spin Kick a Tumbling by mohl najít jisté podobnosti mezi těmito dvěma počiny. Film přes jaksi nejistý začátek začal plynout sám od sebe a než jsem se nadála byl konec. Nejvíc jsem vnímala zápal Min Kyu (Hyun Bin) pro taekwondo. Obdivuji tyto lidi, co provozují něco, co z celého srdce milují a vzhlíží k tomu. :-)) O mnoho lepší dojem, jak z těch Amerických filmů. Doporučuje se hlavně fans Hyun Bina. :-)) ()

Baerdeller

Nuda. Podobných sportovních filmů from zero to hero tu už byl milión. Hlavně Korejci jsou na ně vyloženě ulítlí, takže máme z čeho vybírat. Namátkou mě napadá třeba Take Off. Ale kvality Take Off Spin Kick zdaleka nedosahuje. Spin Kick je komedie bez vtipných momentů, s přehršlem postav (když už mám konečně jasně kdo je kdo, tak je konec), mizernou kamerou, spoustou nadbytečných drama vsuvek (nemocná těhotná přítelkyně), nevkusným přehráváním některých postav, nepřehledným ztvárněním soubojů, slabým závěrem a přetaženou stopáží (108min). Hodnocení na IMDB, které je o víc než deset bodů nižší než zde, se mi zdá adekvátnější. ()