Paríž, píše sa rok 2010. Vďaka narastajúcej kriminalite tu vláda povolila stavbu izolačných stien v najnebezpečnejších štvrtiach, a tak je mesto rozdelené na getá, v ktorých neplatia žiadne pravidlá ani žiadne zákony... K2 (Tony D'Amario) pracuje pre Tahu Bemamuda (Bibi Naceri), ktorý vládne Okrsku 13. Ten zase hľadá muža menom Leito (David Belle), pretože sa vplietol do cesty ich bande a prekazil im obchod s drogami za milión eur. Úlohou K2 je Leita nájsť a priviesť - podľa možností živého. Lenže mladíkovi sa podarí ujsť. Taha zúri... Vzápätí vydá rozkaz na unesenie Leitovej sestry Loly (Dany Verissimo), ktorá pracuje v obchodnom dome. Leito je však šikovnejší, nečakane navštívi Tahu, priloží mu zbraň k hlave a ponúkne mu život - ale iba v tom prípade, ak pustí jeho sestru a nechá ich oboch slobodne odísť. Leito ho zároveň použije ako rukojemníka. V nádeji, že spravodlivosť ešte nevymrela, ho odovzdá polícii aj s ukradnutým heroínom. Veliaci detektív však Leita zatkne a Tahu, na ktorého je vydaný zatykač, nechá voľne odísť nielen s tovarom, ale aj s vydesenou Lolou... Po pol roku je dôstojník špeciálnej policajnej jednotky Damien Tomaso (Cyril Raffaelli) poverený zvláštnou a nebezpečnou misiou - mocnému gangu v Okrsku 13 sa podarilo ukradnúť experimentálnu nukleárnu bombu a Damien má na jej nájdenie iba 24 hodín, pretože jej časový spínač bol nechtiac aktivovaný... Dôstojník sa preto postará o to, aby bol prepustený práve Leito, ktorý by ho mohol zaviesť k Tahovi - a tiež pomôcť mu zneškodniť bombu... (TV Markíza)

mijano

Skvelá snímka, z ktorej som bol po vzhliadnutí na cucky. Skvelé akčné scénky zapadli do filmu úplne nenútene. A to, čo tam predvádzali tí herci, klobúk dolu.... ()

Sekel

Hloupounky pribeh, ktery je ovsem jen takrka nepodstatnym vesakem k obaleni akcnimi scenami, pusobicimi ve sve opravdovosti a realisticnosti temer osvezujicim dojmem a filmu bude odpusteno vse ostatni. Parkur vykony jsou bezchybne, stejne jako choreografie bitek, jiste ne nahodou pripominajici kvalitni rucni praci z thajskeho tymu Tonyho Jaa. ()

Danielitto

Tak blbý film jsem jaktěživ neviděl. Přiběh a atmosféra o ničem, příšerní herci gumoví jak žužu, a ani ty akční scény jaksi neměli šmrnc. Od nějakých 10ti minut jsem trpěl až do konce... ()

MaxQ69

Skvělá akční podívaná - výborné souboje, efekty, sympatičtí hrdinové, kteří zahraňují Paříž před nukleární zkázou. Dlouho jsem neviděl podobný film. Dostává 70% za pozitiva, která jsem zmínil. Škoda jen, že tvůrci tohoto ztrhujícího snímku nepřišli s lepším příběhem a propracovanějším scénářem - Kurýr 2, jenž mimochodem pochází od stejných producentů, sice také nemá extrémně poutavý příběh, avšak motivy záporáka jsou zřejmé až na samém konci filmu, což dělá z obyčejného akčního filmu akční thriller. Kdyby to bylo totaženo z této stránky až do konce, přidal bych navíc až 15%. Jinak ale velmi povedený akční sci-fi z blízké budoucnosti, kde není na každém kroku vznášedlo, laserové pistolky a robotický pejsek, který se startuje ostiskem prstu majitele. ()

Jazz150

Vynikající akční film z produkce Luca Bessona. Akční scény mají vynikající choreografii ve stylu "Le parkour" a to se mi moc líbí. I neznámé hvězdy hrají jako holywoodské hvězdy. Opravdu dobrý film. ()

Zabuza

Jeden zo zakladateľov parkouru David Belle a.k.a. Leito nám ukázal ako sa dá prežiť v betónovej džungli Paríža v blízkej budúcnosti. Paríž upadáva do chaosu a do izolovanej časti 13 "upratali" všetky nižšie vrstvy a gangstrov. V tomto ghette žije aj náš hrdina lasyčka Leito, ktorý sa v spolupráci s policajtom Damianom vydáva zachrániť nielen svoju unesenú sestru ale aj celú štvrť 13. Výborná akcia je podfarbená skvelou muzikou a francúskym hip hopom. ()

BigBrother

Příjemné překvapení. Hodně našláplá akce. Francouzi prostě umí a dost možná jsou v akčních béčkách už dále než amíci (když zapomeneme na Crank, který jednoznačně vede). ()

alica009

nechapem co sa tu navazaju vsetci do scenara. no dobre, je to rozpravka - mimochodom s hodne aktualnym ponaucenim - no a co, kolko akcakov nie je? zato je to dokonaly vizualny zazitok - klobuk dole pred vykonmi protagonistov, ktori robili parkourove kusky sami, kedze jeden z nich je dokonca zakladatelom parkouru a druhy skuseny kaskader - uz len toto samotne v case ked polka filmov sa toci v pocitaci si zasluzi riadnu davku respektu. plus dynamicke, vtipne, strucne a zabavne - super oddychovy film, dam si ho kludne znovu :) ()

david666

Efektní honičky dají zapomenout na přihlouplou zápletku. Sledovat parkour v podání D.Bella je žrádlo. Takže pokud se ve filmu nemluví je to jízda. ()

Patr1k

Skvelý soundtrack, akcia ešte lepšia, kašlať celý dej aj so svojimi klišé, toto je ten správny "nářez" ako hovoria bratia Česi :) ()

zodiak217

Naozaj prekvapujúci a ohurujúci film, ktorý ma hneď zaujal. Le parkour je niečo nezvyčajné, náročné a veľmi dobre sa na to pozerá. Obdivujem všetky tie triky a skoky pripadá mi to ako mimo gravitácie. A práve filmy s takouto tématikou si vždy vychutnám. Som rád že aj dejovo je tento film pútavý a tvorcom sa podarilo prepojiť obsah, napätie, dobrú muziku a zároveň upriamiť pozornosť na závažnú tému prisťahovalectva a vytvárania si vlastných zákonov podľa vlastných pravidiel ktoré sa vymykajú spod kontroly. Skutočne dobrá snímka, ktorú si vždy rád pozriem. ()