Fimfárum 2

Čtyři zbrusu nové pohádky pro chytré děti a chytré dospělé z oblíbené knihy Jana Wericha. Klasik animovaného filmu Břetislav Pojar natočil slavný příběh maličkého Palečka, plný zvratů a dobrodružství o jeho cestě do světa a zase domů. Pod vedením Aurela Klimta ožijí tři navzájem si podobní hrbatí bratři. Hrbáči z Damašku přinášejí atmosféru exotického Blízkého východu s pestrostí orientálního vypravěčstvím, ale přitom o věcech nám všech dobře známých. Vlasta Pospíšilová ve Třech sestrách a prstenu vypráví vesnický dekameronský návod o tom, jak pro sázku o prstýnek zblbnout tři milující chotě. A Jan Balej dovolí bratrům Markovi a Koubovi prožít prastarý pohádkový příběh o kouzelném mlýnku, závisti, čertech s originálním vysvětlením jednoho přírodního úkazu v pohádce Moře, strýčku, proč je slané? (oficiálny text distribútora)

motočka

Jeden zmála loutkových filmů co se mi líbil..Je to pro deti i pro dospé..Obvzlášť to peklo..no prostě čerti to maj promakaný. Myslím že je dobré že sem daly více autorů např. Aurel Klimt.. Tento muž má ateliér v malešově a právě tam sem viděl za oknem tu sochu z minulého fimfára.Moře strýčku proč je slané..Osobně bych bral ten mlýnek:) ()

lenny71

Nádherně zpracované příběhy Jana Wericha a naprosto úžasná výprava... Podle mě je to jeden z nejlepších animovaných filmů, které jsem viděla. ()

Dodge-I

Dvojky bývají slabší, tady je to jen o maličko, ale pořád se jedná o podívanou, která se nese v duchu mistra J.W., Asi nejpůsobivějšá je příběh o Hrbáčích, ale i ty tři sestry se pěkně vyvedly :-) ()

marketcsfd

Opět výborné zpracování, ovšem já upřednostňuji Fimfárum 1. Příběhy mě víc vzali za srdce. Zde se mi nelíbil příběh tří bratří z Damašku. Nezajímavé dlouhé a nudné. Paleček se mi zdál poněkud natáhlý. ()

T5D6L odpad!

Nikdy jsem nebyl z pohádky tolik znechucen , ještě horší než 1. díl . Nemám jiné vysvětlení než hrůza a děs , na to se nedá dívat . Jsem sice milovník thrillerů , ale i tak poznám rozdíl mezi absolutním odpadem a dobrým filmem . Tohle je pro mne bohužel odpad . ()

cooler

Po výtvarné stránce opět vynikající,ale bohužel už méně vydařené.Moře,strýčku,proč je slané ? -70%,Tři setry a jeden prsten - 60%,Hrbáči z Damašku - 50%,Paleček - 60%. ()

Dunpeal

Fimfárum 2 se nedá srovnávat s jedničkou. Příběhy zde nejsou vůbec tak hezké a zajimavé jako v prvním díle. Bohužel jsem to ani nezvládl celé dokoukat, prostě jsem to musel vypnout. ()