Kľúč

• Česko Klíč (viac)

Mladá ošetrovateľka Caroline Ellisová (Kate Hudsonová) dostane od svojich nových pacientov, postaršieho manželského páru Violet a Bena Devereauxovcov (Gena Rowlandsová, John Hurt), ktorý žije v starobylej a trochu spustnutej usadlosti v zapadnutom kúte Louisiany, zdanlivo obyčajný univerzálny kľúč. Veľmi zvláštne zvyky oboch starkých, husiu kožu naháňajúca atmosféra starého domu a celého okolia, to všetko podnecuje Carolininu fantáziu a zvedavosť. Univerzálny kľúč, ktorým môžete otvoriť všetky dvere v dome, jej umožní vydať sa na prieskum budovy. Na povale objaví tajnú miestnosť skrývajúcu desivé tajomstvá, ktoré možno navždy zmenia jej život, ak ju oň rovno nepripravia. Niektoré dvere by radšej mali zostať zamknuté... (TV JOJ)

Brano

Tieto woodoo somariny veľmi nemusím a i tento film nijak zvlášť nevybočuje z priemeru. Ide skôr o mysteriózny thriller ako horor. Priebeh deja je miestami trochu napínavý, ale v závere som očakával viac a rozhodne mi až tak šokujúci neprišiel. Skôr predvídateľný a klišovitý. Herecké výkony mi prišli slabé. Pre mňa jednorazová záležitosť. ()

maoc

Je nemoudré přistupovat k tomuto filmu jako k hororu. Od prvního screenování jsem jej vnímal jako mysteriózní thriller a dobře jsem udělal. Jako horor sice občas funguje, ale imho postrádá jakousi esenci moderních filmových hororů. Co to přesně je, nevím sám. Skeleton Key staví na vlhké, plesnivé, zemité, zhýralé, aristokratické a temné luisianské atmosféře. Staví na ni slušně, ale jistě by to šlo ještě lépe. Scénář je dobrý. Oblouk příběhu dokonce výborný. Ale jeho přenos na plátno se povedl opět jen uspokojivě. Možná by pomohlo situovat ho v čase více do minulosti (60.-70. léta), ale to by odradilo teen publikum, takže smolík. Když tak nad tím dumám, tak film je jeden velký kompromis a na to, že tomu tak je, je natočen vlastně skvěle. V paměti mi utkvěl pocit děsu při scéně s upálením a povedený závěr, který se zvrhává až do velmi černé komedie. Tím sice shodil jakousi vážnost filmu, ale to je imho k dobru věci. Nemám rád, když se Bčkové filmy berou vážně. Lepší jsou Cčkové, které se berou smrtelně vážně. Voodoo, hoodoo, možná pudu prdět do hlíny, červy nervy tělo s duší není jediný. ()

PlayEasy

Ze začátku vcelku solidní horor. Pak se toho začne míchat nějaké hoodoo a ukáže se, že záporákem bude nejspíš 80-ti letá babička, štamgast u televize, na kterou je s brokovnicí v ruce fakt směšný pohled. Ale na všechny tyhle či jiné blbosti a klišé lekačky jsme si už u hororů zvykli. Jenže konečný plot-twist byl tak strašný, že snad překonal i stupiditu Hry na schovávané a našel si tak čestné místo v top 5 nejhorších twistů ever! Btw, producenti museli mít fakt koule, že s tímhle šli ven... 45% Nicméně, co je ještě větší záhada než špatnost druhé půlky toho filmu je, že scenárista, který má na svědomí nedávnou pecku Top Gun: Maverick (asi nejlepší film za posledních 10 let), napsal i tuhle zhovadilost... ()

Baudelaire

Tento film na mě zejména v první polovině působil příliš rozvláčně. Jeho atmosféra na mě moc nedolehla, což mě docela mrzelo. Prostě jsem se nebál, ani mě to nebavilo. Nevim čím to. Ale jedno je jisté - herecké obsazení i jejich výkony byly solidní. Kate Hudsonová mi do toho přesně pasovala. Jinak závěr filmu se velice povedl. Na konci už mi začínalo vrtat hlavou, jak se celá situlace zachrání, myslel jsem, že to bude nějaké důmyslné okultistické překvápko, a že na konci bude všechno růžové. Ale... Ale zůstal jsem jen omráčeně civět, nechápajíc co se vlastně stalo a proč už v kině rozsvěcejí. Při pozdějším zamyšlení jsem však zjistil, že ten temný konec se mi na celém filmu líbil nejvíc. ()

ric

Jemná, téměř nestrašidelná duchařina, téměř bez duchů, téměř bez lekavek, téměř bez akce, téměř... přesto všechno hodně zajímavý počin se skvělým finále. Plus moc hezká kamera a skvělé herecké výkony. ()

axik

Velmi solidní promyšlený thriller, ani ne horror, spíš mysteriózní thriller- příběh se skvělým koncem a výbornými hereckými výkony. Průběh filmu je pozvolný, závěr skvělý, posledních 5 minut totálně zvrátí všechny divácké pointy. Hooodoo rulez. ()

smeth

Trochu mi to atmosferou juhu USA pripomenulo skvely Angel Heart, co beriem ako mimoriadne pozitivny jav. Tema voodo je fajn a pointa mi prisla fakt cool, aj ked som tusil o co ide uz skor. ()

Lewaso

Na téma voodoo snad nejzajímavější film - jen se táhne jak med. Při dobré konstalaci nálad to však až tolik nevadí... A kouzlo na elpíčku - tomu říkám origoš :-) ()

vejfukCZ

Byl to thriller. Než horor. A to je docela škoda, protože atmosféru a náběh na horor to má dobrou. Těch lekacích a mrazivých situací kdy se vyloženě leknete a bojíte tam sou asi tak 3, takže horor v žádným případě nečekejte. A to mě mrzí, protože třeba ten záběr kdy Caroline ukáže Benovi zrcátko v němž uvidí ducha a skřiví se mu obličej hrůzou byl brilantní a dost sem se bál, z celýho filmu by prostě šlo vytřískat mnohem víc. 3,5* ()

Hypnoser

Ačkoliv neptřím mezi velké fanoušky hororů (jsem tak trochu strašpitel:D), tak Klíč mě dost zaujal. Ještě nějakou dobu po opuštění kina mi v hlave zněla některá zaříkání. Nějaké ty "lekavé" scény a hlavně typicky zvědavá Americká hrdinka, která nemá absolutně vyvinutý smysl pro odhadnutí situace kdy vzít nohy na ramena a navzdory prosbám ustrašeného diváka neustále něco hledá v temných místnostech se dají sice považovat za docela slušné kliché, ale pár zajímavých nápadů a hlavně grande finále člověku v paměti zůstanou, ikdyž už film viděl před nějakou dobou. Dojem trochu kazí pár nezáměrně komických poznámek typu "zabezpečila dveře", nicméně čas strávený sledováním tohoto hororu nepovažuji za promarněný. ()

natalie15

Pre priemerné hodnotenie som od filmu neočakávala nič úžasné, ale čuduj sa svete z toho vyšiel podarený duchársko - mysteriózny triler s nádychom hororu. Veľmi pekné a ja tlieskam scenáristovi aj režisérovi, vážne plné atmosféry a aj dobrého nápadu. Ja som, pokiaľ si spomínam nevidela ešte žiadny podobný film s takouto tematikou a takto dobre spracovaný, preto ma to dosť prekvapilo. Názov Kľúč vo mne na začiatku síce nič zvláštne neevokoval, ale dobre že som si vybrala práve tento film. Skvele vybrané prostredie pre tento film, výborní herci... čo viac dodať? Ale však, film je film a on svoj účel splnil, takže môžem len vrele doporučiť! A ešte ten záver! Ten záver, to teda bolo vynikajúce, prekvapujúce a na druhej strane mi bolo Caroline tak ľúto... A takisto aj toho deda. 75%. ()

Mustaffa

Je pravda, že více či méně podobných duchařských neduchařských hororů nehororů se za posledních pár let vyrojilo hned několik. Tento začíná hodně podobně. Hlavní hrdina, tady hrdinka, se dostává do zapadákova, ve kterém stojí na opuštěném místě velký dům, který vypadá přinejmenším podivně a tváří se strašidelně. Kolik takových domů jsem ve filmech už viděl? Několik.. Naštěstí Klíč je horor z toho všeho kvanta podobných hororů ten z povedenějších. Žádné lekačky, žádné absolutně absurdní situace, děj je uvěřitelný, téma Hoodoo je neokoukané a to vše se rovná napínavý příběh s lehce překvapivým koncem. I tak se dá natočit slušný a kvalitní horor. ()

honzic

Průměrný horor s průměrným tématem, slabé herecké výkony a nelogičnosti ho trochu snižují. Je to škoda, dalo se z něho vytěžit více. Hodnocení: 55 % ()

Cechyno4

Starý dům, vrzající schody... Tohle jsou sice ohrané kulisy, ale pořád mohou dobře zapůsobit. Bohužel skoro v celém filmu se nic neděje. Až na konci se film rozjede a odkryje docela zajímavou pointu. Pro mě to je ale pozdě. Většinu filmu jsem se nudil. ()