Mimo zákon

• Slovensko Mimo zákona (viac)

Extrémně nebezpeční masoví vrazi projíždí krajinou a mezi lidmi se šíří strach. Policie je bezradná, dokud maskované vrahy při jedné akci náhodou nezahlédne trojice očitých svědků – starší policista, osmiletá holčička a mladá žena závislá na drogách. Na jejich výslechy pod dohledem kamer jsou povoláni dva speciální agenti FBI. Původně rutinní práce se brzy změní v tajemnou hru, kterou mezi sebou svědci a agenti hrají. Nikdo zde totiž nemluví pravdu. Originální příběh s nečekaným zvratem natočila režisérka Jennifer Lynchová, dcera významného režiséra Davida Lynche. (oficiálny text distribútora)

petikacka

Možná kdybych film viděla v době vzniku byl by můj komentář jiný, ale takhle...Jediné co se dá říct je, že je film divný s úchylnými postavami kromě dětí...Nejvíc mě, ale nasrala ta konečná přeměna "agentů FBI" a ta jejich sexuální scéna, která na mě působila heavy směšně a naprosto průhledně na efekt...Celkově mám pocit, že se dcerunka chtěla přiblížit papínkovi a moc to nevyšlo...Za mě 50% ()

Teardown

Krimi, Drama, Horor, Thriller? Julia Ormond, Bill Pullman, Michael Ironside? Nu byl jsem moc zvědav co se z tohoto spojení vyklube. Zpočátku to byla chotická a místy možná i ospalá přehazovačka jednotlivých příběhů, ale i ta na mě začala po nějaké chvili malinko fungovat. Pomalu se odkrývala drobná fakta a na povrch vyplouval docela zábavný příběh o takových normalních zabijácích a lidských osudech, kteří se toho všeho tak nějak nechtíc přimotali. Do toho hodnej a špatnej polda s netradičními praktikami, policejní stanice narvaná k prasknutí ochotou a inteligencí, násilí, vraždy, černý humor a malá holčička, která svou všímavostí předčila celej policejní sbor. Hm, nebylo to špatný. ()

rgrohol

Tak tohle se moc nepovedlo. Snaha o zajímavé dialogy v tarantinovském stylu působí trapně, postavy jsou všichni do jedné naprostí kreténi a hlavní zápletka je jasná tak od poloviny filmu. Jedna hvězdička je spíš za to, že je tam pár zajímavých písniček a trochu krve. ()

KOZEL84

''Hey mom,maybe i'll be a cop'';D.A co jako,že je jedna věc jasná po deseti minutách,když to bylo tak okaté,že i čokli od sousedů začali štěkat.Chytráci!Pořád ještě zbývalo co,jak a pro slepičí kvoč.S takovým tat'kou bych romkomy taky asi netočil.V tomhle je snad každá postava šílená a skvěle zahraná plus skvělá atmosféra.Já sem skoro nadšený,Bezcitný film jako svině! ()

johnymdoe

Vcelku se na to dobře koukalo ale to že "pointa mi došla asi po 3 minutách filmu a navíc naprosto všichni "hrdinové" nakonec umřou mě prostě nedovolí dát víc jak tři hvězdy. Nemluvě o tom že ta třetí je za nestárnoucího Billa Pullmana, ten je jako vždy výborný. ()

jamesjimbo

lynche z toho cejtím, taky cejtím trochu tarantina, ale výsledný mix zas tak silný nebyl. věřím však, že lenchově dceři se určo vyvede natočit nějaký pořádný film ()

Roky100

Taťka je tam vidět a cítit. Pro mě perfektní! Konec Lynch nářez! Muzika výborná! Možná jsem tam zahlédl i něco z Takový Normální Zabijáci..... Každopádně se už teď těším na její další kousek... ()

hEROic

wau dobry psycho... tady se nam nekdo pekne potatil :) paradni napinavej pribeh bez hluchych mist a Julia Ormond ta teda jede prvni ligu! 80% ()

agassi68

Výborná "psychárna" nadväzujúca zdatne na svojich predchodcov /Stopár, Takí normálni zabijaci, Bonnie a Clyde atď./ Škoda len toho konca, ktorý zrejme zámerne skončil ako úvod do ďalšej časti. Pullman sa v mojich očiach konečne vymanil zo škatuľky Dňa nezávislosti.. ()

Hapretor

Tento snímek není tak starý. Teď už nikoho neohromí. Je dobře zahraný, s nečekaným zakončením, s dobrou atmosférou, nenudí, ale je jeden z mnoha. Takže vlastně standard, jak má vypadat kvalitní snímek - thriller. Nejdříve sem na ty psychopaty tipoval ty dva poldy. Co vyváděli, to bylo absolutně nemožný. Ale ti agenti je přebyli hned dvakrát. Za nečekaný tip hvězda navíc. ()

Kaučuk03

Oceňuji, že na tak malém prostoru se rozjel skvělý kolotočový thriller. Pullman je jako "magor" brilantní. Velou dobu jsem čekal nějaký extra zvrat, který bohužel nepřišel a závěr byla jak pěst na oko. Zvrácenost bez sebemenšího vysvětlení. ()

n3uro

Drsně se tvářící thriller, silně se držející atmosféra, parádní herectví všech zůčastněných a pěkné překvapení. Další kvalitní film. Pár chybiček by se našlo, ale proč to zbytečně dramatizovat :) ()

foundation

,,They thouhgt it was a secret. But it wasnt..I knew,, Slova maleho dievcatka presne opisujuce moj zazitok z tohto filmu. Lynchov rukopis je tu patrny v kazdej jednej scene v kazdom jednom zabere kamery, v kazdom vyraze a pomaly kazdej druhej vete kazdeho kto sa vo filme objavi. Je mi jasne hned ako som to dopozeral ze sa najdu taky ktorym sa to jednoducho bude zdat nudne a nezazivne. Hned ako som videl nazov rezisera cakal som na ten spravny moment kedy si film pozriet. Dostavil sa sice po dlhsej dobe ale mozem povedat ze to stalo za to. Silna a dusna atmosfera prestupuje snimok od zaciatku do konca, nechyba ani ista davka zvratenosti aj ked redukovana na nepatrne mnozstvo oproti inym Lynchom. Vynikajuce herecke vykony Billa Pullmana ktory hra ako o zivot a ostatni mu velmi dobre pomahaju na cele s Ryan Simpkins ktora preniesla vo filme dokopy par viet ale s takym vyrazom na tvari ze som jej zlhtol okamzite a bez rozmyslania vsetko co povedala. Aby som sa dostal k tomu hlavnemu. Niekedy okolo 15 stej minuty som nejakym zahadnym sposobom dokonale uhadol ako to cele skonci ale zaujimave je ze to na celkovom efekte vobec neubralo. Vec ktora urcite stoji za pozornost hlavne tym ktori miluju netradicne filmove zazitky ale myslim ze ani vacsina ostatnych nebude uplne sklamana. Jednoducho toto je ten druh filmu ktory sa neoplati odlozit bokom ani tym ktori sa na podobne veci moc nespecializuju :D Ak tu nasadim brutalnu objektivitu a dam si dole ruzove okuliare bolo by to za 3. Ale bohuzial nieco take tu spravit nedokazem. Vysoky nadpriemer a silne 4. ()

Dimo

Velmi příjemně, plynule odsýpající psychodetektivka, která dlouze drží rozuzlení pod poličkou až do "rozseknutí", kdy se dozvíme všecko. Překvapivě, neb nějaký nevysvětlený, otevřený a megadivný konec jsem očekával, když to produkoval David Lynčů, možná, že na nějakou tu nevyřčenou lahůdku jsem se až těšil. Nepřišla, ale i tak, dobrý film. ()

Denny

Tenhle film je vyšinutý, téměř všechny postavy jednají nestandardně, vyústění má být /a i je/ překvapivé. Obsazení hlavních postav je zvláště u Ormondové nečekané. Zajímavá je i "zájmová činnost" amerických policajtů - docela dobré krácení nudy. ()

Ygnor

Z nějakého, a ze začátku rodící se ho, průměrného tuctového sajrajtu se vyklubal velmi podařený, nečekaný a vlastně až nihilisticky dekadentní direkt do brady současných režisérů „kriminálně bojících se“ filmů. Ano, od ženy (!) (No šlo by to skončit ještě hůř, ale…) Nevím, jestli si paní Lynchová ponechala ten naprosto otevřený a demoralizující závěr, alá Haneke, schválně, aby mohlo být uděláno další pokračování, které by však dozajista již ztratilo chuť překvapení a nutně by sklouzlo do béčkových vod… Neřeším, tleskám. Obsazení, režie, výkony, produkce a samozřejmě scénář. ()

Cruchot

Julia Ormond je ještě pořád sexy. Bill Pulmann v některých scénách silně přehrává a působí až nechtěně směšně. Díky dvojici "laškujících" policajtů Stewart&Harper budu mít asi pořádný strach, až mě někde zastaví hlídka. Z Ryan Simpkins se klube výrazný talent. A Michael Ironside si střihl snad jedinou relativně "normální" postavu filmu. Celý snímek má hodně zvláštní atmosféru a nebylo snadné odhadnout, jak se vyvine. A díky výrazné a nečekané pointě určitě stojí za shlédnutí. 70% ()