Jesse James (Colin Farrell) a Cole Younger (Scott Caan) strkají nos, kam nemají, věčně vězí v potížích, jsou to nevděčníci a kandidáti na kravatu z provazu. Ale pro všechny lidi z okolí Liberty v Missouri jsou úplně jiní. Jsou to hrdinové. Jessie, Cole a jejich drsný gang jedou zachránit všechny farmáře, které zastrašuje Severní Železniční společnost, aby jim mohla zabrat půdu. (oficiálny text distribútora)

veere

Nevím co proti tomuto všichni rejpaj, je to POHÁDKOVÝ WESTERN, který je můj oblíbený - libí se mi ztvárnění Jesseho Jamese jako charakteru, libí se mi i jeho žena, a vůbec mi nevadí vnucený happy end, a Mobyho hit, ale je fakt že po hudební stránce film trošku pokulhává. Celkově je to však podařený akční film s dobrými hláškami. "Jesse James chlapík byl, hodně lidí odpravil, vlaky přepadával rád, boháčům uměl brát, chudákům dával zas, přál bych vám, abyste ho mohli znát." ()

Vikmal

celkem slušná "komedie"...a jak jinak po americku - ve skutečnosti byl JJ hajzl a zákeřná svině včetně jeho kumpánů, ale když už to hraje Farrell, tak tu legendu museli lehce poupravit ()

Drky

Ač nemám westerny v oblibě, tak tento jsem si nenechal ujít a dobře jsem udělal. Byl to tak nějak nevšední zážitek a nevšední western se skvělým obsazením. Banda "zločinců" v čele s Colinem Farrellem přijíždí na pomoc farmářům a přátelům ze svého rodného města proti zbohatlíkům, kteří přes jejich území chtějí stavět železnici a nezastaví je nic před jejich úmyslem. Po násilné smrti matky hlavních hrdinů se vydávají do války se zbohatlíky a nenásilně přepadají banky ve kterých mají uloženy finance, které následně rozdávají chudým a blízkým. Stávají se hrdiny všech utlačovaných a dokonce i zaměstnanců přepadených bank. Hodnocení 4* a 80%. ()

Janebuschka

Pohodová podívaná po rušném dni i po několikátém shlédnutí. Příjemné obsazení , okouzlující Colin Farrel, ale i charizmatický Timothy Dalton. ()

Mark1983

Celkem tříhvězdičková dostatečně koukatelná westernová podívaná, jenž o dějovou linii nemá nouzi, což je fakt. Co se týče samotného zpracování tak se jedná dle mého úhlu pohledu o slabý nadprůměr pocukrovaný modrým hodnocením. ()

CheMosquito

Fakt je že se to nedrží žádný historie o Jessem , není to ani životopisný ani historický film , ale správnej pistolnickej western . Od začátku do konce je to zábavný, akční a má svižný tempo . Parádní oddychovka ke který se rád vracím . ()

Zaks

Z úcty k obľúbenému žánru dávam vyššie hodnotenie, ako by si to asi zaslúžilo. Dosť nudný komediálny príbeh, bez skutočnej westernovej atmosféry. ()

Bratyslavcan

Je pravda, že sa film zo začiatku celkom pomaly vliekol a mal som pochyby či ma bude baviť, no potom sa začal rozbiehať a bolo dobré. Nemal som pocit, že by ma to nudilo, no naopak ma to bavilo a humor bol celkom prirodzený a vtipný. Samozrejme v tomto ďalšom filme na spôsob Robina Hooda ako aj v každom westernovom filme nemohli chýbať staré otrepané hlášky s kusom naivity, ale nebolo to tak strašne citeľné a neprekážalo mi to tam. 94 minút bolo pre film akurát. ()