Zlodej Miles Logan (Martin Lawrence) ukradne vzácny diamant, ktorého sa však chce zmocniť bezcharakterný šéf bandy Deacon (Peter Greene). Po zúrivom súboji sa Milesovi podarí diamant ukryť v potrubí rozostavanej budovy, vzápätí ho ale zatknú a vo väzení si odsedí dva roky. Keď po prepustení z väzby zistí, že dostavaná budova je teraz policajnou centrálou, takmer ho to odrovná... Po niekoľkých neúspešných pokusoch dostať sa dnu nakoniec dostane spásonosnú myšlienku - prestrojí sa za policajta! Zhodou okolností ho všetci začnú považovať za novú posilu na oddelení lúpeží, a tak ho ako parťáka pridelia k mladému policajtovi Carlsonovi (Luke Wilson) - a pošlú oboch do terénu. Na základe niekoľkých úspechov Milesa čoskoro dokonca vymenujú za šéfa oddelenia, ba čo viac konečne sa mu podarí dostať sa do potrubia! Tam však zistí, že potrubie bolo medzičasom zatopené a diamant kamsi odniesla voda... Musí po ňom teda pátrať ďalej, čo sa nezaobíde bez rôznych komplikácií. Keď sa Milesovi zdá, že horšie to už ani byť nemôže, zistí, že opak je pravdou... (TV Markíza)

LordMack

No jo, nesmíte to hodnotit tak, že to je komedie, a není v tom Will Smith, ale jinej černoch, tak tomu dáme malý hodnocení. V tomhle filmu se perfektně ukázalo to, jak dokážete vytěžit z tématu. Kriminálník, co si hraje na policajta a dostává se díky tomu do zajímavých situací, to tu bylo vyobrazeno úplně skvěle. Celková zápletka taky není špatná, a na podobnou komedii je tu super obsazení a fajnové herecké výkony. Jasný, nejsou to plný čtyři, ale zkrátka neblbněte lidi, co byste chtěli víc. ()

fimler

Miluju tenhle film pouštím si ho vždy, když jsem nemocný zvedne mi náladu ne kvůli tomu, že se tam směju, ale kvůli tomu, že to má tak super příběh.Martin Lawrence tam předvedl svůj nejlepší výkon, jeho mám taky hrozně rád.Je tam hodně dobrých vtípků při, kterých se tak usměji a konečně za dlouhou dobu film u, kterého jsem se vůbec nenudil.Film Fakjů pane učiteli docela dost okopíroval Modrý blesk jenomže to bylo v lepším podání a ve školním prostředí zrovna, když začínal školní rok tak se není čemu divit .Nemůžu si ho prostě vynachválit!Možná to je moc, ale Modrý blesk má u mě plných 100% a 5*! ()

Aklain

Ono to nebylo zas az tak spatny.. Martin Lawrence hraje prekvapive dobre a humor je taky na urovni.. akorat trochu osolit a mohlo to byt lepsi.. ()

maestrotatum

Štandardná komédia výrazná svojím tradičným humorom Martina Lawrenca v jeho typickej úlohe. Ak niekto potrebuje vyčistiť hlavu, len tak si sadnúť k obrazovke a nad ničím nerozmýšlať tak Modrý blesk je rozhodne tým správnym adeptom. Oproti iným komédiám M.L. má táto očosi viac svetlých a vtipných chvíľok ale aj tak dosahuje len hodnotu príjemnej komédie. [60%]. No a tiež je to kúsok nostalgie z môjho detstva :) ()

bigboss_

Raz vidieť, zasmiať sa a ísť ďalej. Motív s diamantom ukrytým na policajnej stanici a falošný černošský detektív je celkom originálny a miestami zábavný. Ako vravím na prvýkrát zábavné no pri opätovnom sledovaní by to už nemuselo dopadnúť dobre. ()

djcremo

Námet celkom dobrý, aj potenciál by s toho mohol byť celkom dobrý, keby to celé nestálo a nepadalo na Martinovi Lawrence. Niektoré pokusy o vtip sa mi zdali občas aj trápne, ale ako celok to ujde tak na jedno pozretie. ()

CrashONE

Film pobavil asi hlavně díky Lawrencovi na kterém celý film stál. Podívaná je to dobrá, ale spíš taková normální Americká komedie. 60% kvůli mému oblíbenci Lawrencoci. ()

morepower

Ani nevím proč, ale tahle blbina mi přirostla k srdci. Nikdy jsem nebyl fanda bláznivejch komedií, ale ty gagy mě prostě dycky odbouraj. Pokud čekáte popcornovou jednohubku, budete určitě spokojený. Pokud čekáté chytrý humor, tak se moc nepomějete. Tak to prostě je. ()

brasek

Modrý blesk je jeden z nemnohých snímkov komediálneho charakteru, z ktorého si pozriem minimálne pár scén, ktoré mi aj po rokoch utkveli v pamäti. ()

Adoshek

Pohodová, humorná komedie s vtipným M. Lawrencem, která neurazí, ale není ničím převratná. Na oddechové nedělní odpoledne, proč ne..... ? ()

Kašák

Ale jo, dá se...Martina Lawrence mám rád, stejně jako v Mizerech a Není co ztratit mi prostě sedl...Nenudil jsem se, večer v televizi ideální oddychovka.. ()