Ve válkou proti Evropě zpustošeném post-apokalyptickém společenství budoucnosti zvaném Eurasie je planeta zdevastována účinkem nukleárních, biologických a chemických zbraní. Genetik Dr. Azuma (Akira Terao), který je sponzorován protřelou korporací, vyvine techniku zvanou "neo-buňka", schopnou regenerace těla lidské bytosti. Při snaze oživit svého syna, jenž padl při posledních bojích, nastane nečekaná nehoda v laboratoři, která ho nejen oživí ale navíc z něj udělá bájného bojovníka CASSHERN. Mezitím je na výrobní lince vytvářena nová rasa mutantů zvaných Neo-lidé, kteří se po krátké době rozhodnou vyhladit lidskou rasu a vybudovat svůj nový vlastní svět. Otázkou tak zůstává, ke které straně se CASSHERN rozhodne přidat. (oficiálny text distribútora)

DaViD´82

Tsunami originality a audiovizuální hodokvas. Ovšem té originality je tolik až je to přeplácané, že i dort Pejska a Kočičky je proti tomu pochoutka z minima ingrediencí. I to nápadité vizuálno se přejí rychleji než višně v čokoládě a tak ani zajímavé dílčí myšlenky (popřípadě celé pasáže) nedokázaly udržet pozornost po celou přestřelenou stopáž. Dlouho jsem byl z celého pojetí na vážkách, zda je to mysleno vážně či ne. Jasno jsem měl až po monologu hlavního záporáka o nenávisti. Něco tak strašného nejde vymyslet, natož zrealizovat. Tady to tvůrci dokázali a vzniklo snad vůbec to nejhorší co jsem ve filmu kdy slyšel. Tím hůř, že je to myšleno vážně. Navíc Kiriya musí bezmezně milovat Čapkovu tvorbu, protože jsou zde narvané fragmenty z Bílé nemoci, Matky, RUR, Války s mloky, Krakatitu i Továrny na Absolutno. A přitom nic z toho. Jen zmatek nad zmatek. Méně je někdy více. O Casshernu to platí tolikrát, kolik je v něm změn stylu. ()

PetrPan

Velmi epické tam, kde jsem žádnou epiku neviděl, velmi poetické tam, kde jsem zíval a velmi akční tam, kde už jsem dávno spal. S tímhle pojetím filmu jsem se nějak nesešel, vyvolalo to ve mě jen jeden pocit či spíš nutkání, zhruba od 9 min jsem měl šílenou chuť to vypnout a já blbec tu obsedantní myšlenku neposlechl, nemusel jsem usínat u zapnuté televize a probouzet se s bolavým krkem :( Casshern vidím jen jako změť nesouvisejících obrázků, vcelku slušné muziky a alegorického protiválečného poselství ale bez jakéhokoliv účinku ( aspoň na mne). No nic ochutnal jsem zas jednou kousek žánru, který moc nemusím a opět jsem si potvrdil, že si nerozumíme a jen proto Cassherna nehodím do odpadu. ()

Jhershaw

To první, co se o Casshernu musí říct, je, že to je japonská sci-fi. Z toho totiž vyplývá, že se jedná o velmi "šílený" a poměrně nepochopitelný film; nebo alespoň já jsem se v tom moc neorientoval. Moc jsem nepochopil ani ten začátek (každopádně nebudu spoilovat) ani konec :) ___ Ovšem, co musím pochválit, je vizuální stránka. To je prostě mňamka. Od monumentálních scifi kulis, přes působivou černobílou pasáž k čarokrásným fantasy záběrům, skoro pořád jsem koukal s otevřenou pusou. Dokonalost sama. Stejně tak hudba je velmi povedená a IMHO přesně do filmu sedí a vhodně doplňuje obraz. ()

tomtomtoma

Svým charakterem je to snad až zběsilé akční sci-fi. Svým obsahem moralizující temná vize budoucnosti, která apeluje na lidskost všech lidí a harmonický život v míru. Výsledkem je trochu kostrbatá, ale vizuálně silná podívaná. Je to sympatický pokus o sdělení svého pohledu na svět a idealistická výzva a víra v lidi a jejich pospolitý život. A tak povstává nadčlověk Casshern aliasTetsuja Azuma (Jûsuke Iseja), aby se pokoušel najít důvod svého znovuzrození. Z dalších rolí: jeho otec doktor Kotaro Azuma (Akira Terao), snažící se až fanaticky spasit sám sebe prostřednictvím záchrany své manželky Midori (Kanako Higuči). Dále Tetsuova láska od dětských let Luna (Kumiko Asô), její otec (Fumijo Kohinata), vynálezce zbraní, nesmlouvavý vládce Kamijo (Hideji Otaki) se svým nezdárným synem (Hidetoši Nišijima), či Akubon (Hirojuki Mijasako), muž vznešených cílů a krvelačné cesty, který je symboly přirovnáván k fašistům. Sympatický pokus, nejednoznačný výsledek, zajímavá podívaná. Více lidskosti, více skromnosti, více harmonie, více pospolitosti! ()

yakoob

Kdo moc neholduje japonskému blue-screen anime, některé věci, stejně jako já, nepochopí...Ale uznávám, že konec byl hezký...Ještě, že jsem to dokoukal do konce, jinak bych přišel o tu důležitou myšlenku filmu, a tou není až tak nesmyslnost války (to přeci všichni dobře víme), ale hraní si na boha...Kdyby se všichni řídili radami opravdového Boha, tak takové snímky o válce by nemusely vůbec být... ()

• Překlad německého textu nacházejícího se nad průchodem do domu doktora Kozuki (Fumiyo Kohinata), zní: "Na památku mé zesnulé ženy". (Conspi)
  • Poslední film veterána japonské kinematografie Tatsuya Mihashiho. Ten, ačkoliv všechny herecké scény jeho postavy Dr. Furoie v pořádku dokončil, zemřel v době, kdy se snímek nacházel ve stádiu post-produkce. (Conspi)
  • Titulní skladba "Dareka no Negai ga Kanau Koro" byla napsána a odzpívána bývalou režisérovou manželkou Hikaru Utada. (Conspi)