O zvířátkách pana Krbce

Animovaný / Rozprávka
Československo, 1977, 1 h 44 min (Minutáž: 8 min)

Panu Krbcovi se splní dávný sen, stane se kastelánem na hradě Kulíkov. Přestěhuje se tam i se svým kocourem Kokešem a spolu vysvobodí další kamarádku sovu Kukulu. Ta ví, že na hradě straší. Objevuje se tam skučící duch hradního pána, vévody Ruprechta, který je nakonec dobrým kastelánovým pomocníkem. Na Kulíkově se pořádá karneval, hrad stihne potopa a ještě něco horšího, teta Klotylda s kozou Tyldou. A duch Ruprecht má zas o práci postaráno. (Česká televize)

Braddy

Můj oblíbený večerníček. Zejména zásluhou Josefa Abrháma ho lze označit jako to nejlepší co v rámci večerníčků vzniklo. (jediný Renčínův animovaný počin) ()

MaMitti

I u večerníčků se už dělají série a je to škoda...první série je prostě bezkonkurenční - pane Krrrbbbeeeec, hosti se ženou na hrad!!! Abrhám nenahraditelný. ()

Paity

Jen kvůli vyprávění/hlasu Josefa Abrháma to pro mě bylo koukatelné. Celkově to ale za moc nestojí. Někdo tady na to má ale natolik nostalgické vzpomínky, že tomu dá i pět hvězdiček. ()

mira007

Pan kastelán Krbec, kocour Kokeš ( malý večerníčkový český Garfield ) a strašidlo vévoda Huprecht v jednom z nejlepších večerníčků ever. Hezky animované ( v době absence Disneyovek skvělé ) a bravurně vyprávěné Abrhámem. Díky tomuto Večerníčku je ze mne lepší člověk. PS: jeden z nejakčnějších dílů byl s těma zlodějema E04 ()

zdeny99

Moc pěkný večerníček z hradu Kulíkova, který mi připomíná z dálky hrad Bezděz. Na něm žije starej Krbec s kocourem Kokešem, kavkou Kocandou a sovou. K tomu všemu tam straší duch Ruprecht, který po nocích chodí po hradbách. Právě to jak chodí po hradbách, se mi na celém večerníčku nejvíc líbilo. Jeho procházky byly doslova impozantní. Skvělí byli i dva trampové, co se usadili pod hradem a svým falešným zpěvem přiváděli obyvatele hradu k šílenství. Hodně mi připomínali Heřmánka se Zedníčkem z trilogie ze Šumavy s Tomášem Holým v hlavní roli. Celý večerníček se pyšní krásnou animací Vladimíra Renčína, vynikajícím scénářem Chvojky s Havelkou a především excelentního dabingu Josefa Abraháma. [3283. hodnocení, 76. komentář, 83%, 267. nejlepší seriál] ()

Tiiso

Kdo si potrpí na tajmné hrady a nějakou tu duchařinu, musel mít rád tento večerníčkový seriál. Dobré postavy, dobrá animace. Výborný hlasový projev pana Abraháma. Prostě jednoduše, velmi dobré a sahající na paty skvostům typu Krkonoššské pohádky či Pat a Mat. ()

hackstolle

Jednim slovem ... luxus. Nadherne animovane, Pepikem Abrhamem skvele namluvene, je to velele, vtipne a rozhodne patri mezi me nejoblibenejsi ceske kratkometrazni. V klidu se muze zaradit po boku vedle Rakosnicka, Rumcajse, Jaji a Paji nebo treba Male carodejnice, takze jednomyslne ***** ()