Mladý vedec Bruce Banner doplatil na genetický experiment, ktorému ho v detstve podrobil nezodpovedný otec. Vojaci z neho chceli urobiť supervojaka, čo im nevyšlo - Bruce je neovládateľný. V emotívne vypätých momentoch samení na zúrivé a neovládateľné monštrum, ktoré zničí všetko navôkol. Preto utiekol do Brazílie, kde sa skrýva a učí sa sebaovládaniu. Na jeho strane stojí priateľka Betty, jeho protivníkom je Bettin otec, bezcitný generál Ross, ktorý sníva o zmutovaných vojakoch pre vojnové ciele. Ross poverí supervojaka Emila Blonského, aby Bruca našiel a priviedol z Brazílie späť do vojenských laboratórií. Aj vojak Emil Blonsky je ľudské monštrum, ktoré má v sebe generálom vynájdené sérum. Bruce sa teda znovu dobrovoľne mení na monštrum, aby mohol bojovať so zabijakom Blonskym, ktorý pustoší všetko okolo seba. (TV Markíza)

KoRner

Neprehľadné, postavy neuveriteľné a až na Nortona bez života. Banov Hulk bol v tomto smere oveľa lepší. Pre mňa dosť zbytočný film. ()

BlackTom

Skôr 3*+ ako plnohodnotné 4*. Dej celkom predvídateľný, no zato dostatočne napínavý, fajn obsadenie (zvlášť Tim Roth ako Blonsky je neskutočne slizký) a romanca v odtieni zelenej :) Obvyklé cameo Stana Leeho (starček pijúci limonádu s Hulkovou krvou) tiež nesklamalo. Súboj Hulk vs. Abomination ma doslova vyhodil zo sedačky, no a záverečný odkaz na Iron Mana (Downey jr. ako Stark) aj s jeho hláškou "Já měl vždycky pocit, že stroje jsou spolehlivější..." ma príjemne navnadil na ďalšie komiksové dobrodružstvo. :) ()

Herráček

Jako u každého (volného) pokračování se ani tady skoro nejde vyhnout srovnávání... Vždyť tohle nepřínáší vlastně nic novýho... Akorát jednoho stylovýho záporáka, kterej, i přesto že je silnější, dostane parádně na prdel... A dál? Ano, uznávám, bylo tu vsazenou více na psychologickou linku, což funguje dobře, ale zase ne tak dobře, aby to v rámci komiksové adaptace překonalo svého předchůdce... Nemyslím si, že by komixy byly na psychologii (ale co já vím...) A naznačená spolupráce s Iron Manem je sice fajn, ale jak já nesnáším tady ty "Počkejte si do příště..." ()

Ragdoll

Určitě je vidět pokles, chyba byla výměna herců a pokračování jako takové, poněvadž Hulk je snímek, ke kterému se sequel(y) nehodí. Ale na druhou stranu mohu být rád, že se nerozhodli pro trilogii, když se podívám, co ostatní tvůrci provedli s mými oblíbenými, ať už superhrdinskými nebo ne, filmovými sériemi. I grafika našeho zeleného přítele mi přijde podstatně horší, než v prvním díle, což je docela trapné, jelikož tenhle měl dobrých pět let náskok. Příběh mě také příliš nevzal a vůbec vše, co bylo v jedničce výjimečné, se tady nějakým způsobem pokazilo. Hnijící třešničkou na dortu představoval zmutovaný protivník, opět veliká chyba. Nic zapamatovatelného, jedno shlédnutí bohatě stačí. 40%. ()

honzii

Ve srovnání se svými kolegy Iron Manem, Kapitánem Amerikou a Thorem tento film jednoznačně překonal má očekávání. Byl to jednoduchý a přehledný příběh, který mě přikoval k sedačce, spolu s mým oblíbencem Nortonem, i svižná režie. Příšlo mi, že autoři přesně znají balanc mezi akcí a klidem a tak jsem se ani na chvíli nenudil. A ani jsem nebyl zahlcen. Mínusy se vždycky najdou, mohly by to být jednorozměrné postavy, mohla by to být ne zrovna úplně nápaditá akce a mohl by to být ten omastek popcornu a klišé. Jenže já si tak nějak říkám, že to tak má být, konec konců je to jen pohádka :) ()

Mistickzz

Síce zábavný, skvelo obsadený akčňák s nadupanou hudbou a s výborným záporákom, no veľmi slabé scenáristicky a fádne a klišovité čo sa deju týka. Čo je škoda, lebo to mohol byť aj jeden z najlepších komiskových filmov, ale zas na druhej strane Hulka z roku 2001 to hravo prekonalo a Edward Norton je v poradí druhý najlepší Hulk hneď za Ruffalom z Avengers. 67% ()

Tom:)

Představte si jak byl klišoidní Green Lantern. Teď to vynásobte a přimíchejte Liv Tyler, která je buď smutná nebo se velmi procítěně někam dívá (většinou má u toho zavlhlé oči). No a přidejte rychlé střihy, aby z bitky nebylo nic vidět, výbuchy čehokoli, co je na scéně i když se toho nikdo nedotkne a obligátně vřeštící kompars. Jeden bodík za Tima Rotha a druhý za cameo na konci :D ()

SheenaStaley

Po prvom Hulkovi, ktorý ma nejak výrazne nezaujal som sa pokračovania bála jak čert kríža a možno práve preto ma to celkom prekvapilo. Je to rozhodne lepšie, zábavnejšie a zaujímavejšie ako prvý Hulk a nenudila som sa ani chvílu. K 5* mi tam ešte niečo chýbalo ale bolo to na velmi slušné 4*... možno 4,5. :) Btw baví ma ten Hulkov vývoj, Eric Bana ma vobec nezaujal, Edward Norton bol tradične skvelý ale aj tak je najlepší Hulk od Marca Ruffala v Avengeroch. Škoda, že zatial mu neplánuju vlastný samostatný film, i keď možno ho už nemajú kam rozvíjať, neviem. :) ()

HiddenDragon

MCU PHASE 1-02: Leterrier hodil za hlavu vsechno, co stvoril Ang Lee v r. 2003, a asi je to dobre. Zdlouhave, rozvazlive az psychologicke sceny s minimem akce, Hulk jako takovy mohutnejsi Shrek - nic z toho tu neni. Alespon mne se tenhle restart libi vic, i kdyz stale plati, ze Hulk neni muj oblibeny hrdina, protoze jeho pribehy oplyvaji jen prostoduchou godzillovskou destrukci okoli michanou s kingkongovskou romantikou, a co nezdemoluje samotny Hulk, to spolehlive dorazi armada, ktera ho neustale honi. Presto se na tuhle verzi s Nortonem dobre diva a take je kratsi, takze nenudi. Uz uvodni honicka v brazilskych slumech je spravne parkurovska a dynamicka a kdyz se hl. zaporak Tim Roth rozhodne naspeedovat nevyzkousenym serem, armadu jako protivnika nahradi zajimavejsi monstrum - Abomination, aby si s Hulkem dali souboj naferovku kdo s koho. Vtipne je male cameo Lou Ferrigna, Hulka ze 70./80. let, ktery si tu strihnul rolicku hlidace na univerzite. CGI design Hulka je tu mnohem lepsi nez v Leeove snimku a E. Norton se na ustraseneho Bannera hodi taky vic nez celkem namakany Bana. Dalsi male cameo Tonyho Starka pred zaver. titulky pak ukazuje, ze tento snimek navazuje na prvniho "Iron Mana" (2008) a spolu s dalsimi filmy z "Phase 1" je predehrou pro "Avengers" (2012). Tam uz si ale Hulka zahral typove asi dosud nejlepsi herec v teto roli - Mark Ruffalo. ()

iXtr3m3

Veľmi nedocenený snímok, maximálny odklon od klasickej komixovosti, teda až na to finále, svieže spracovanie, maximálne efektné súboje s vojenskou technikou a potom s Abominationom. Škoda, že nevzniklo pokračovanie, pretože teraz kvôli Marvel Universe už nedokáže, keďže je stav taký aký je. ()

Perry-

Lepší než minulý Hulk... tak 3,5*. Akce paráda, ale zbytek nějaký nemastný neslaný... a mezi Nortonem a Liv Tyler to taky moc nejiskří ()

B4TM4N

Věřili byste, že lze do komiksového filmu pořídit ještě slabšího záporáka než Jima Carreyho z třetího Batmana? Nuže, nyní věřte! A není to jen obsazení (až na závěrečné cameo ROberta Downeyho jr., které ovšem vzbuzuje obavy, že by Hulk mohl připravované Avengers pohřbít tak hluboko, že je Iron Man ani s plnými tryskami ze sraček nevytáhne), co smrdí - celé je to takové strašně debilní a dvě hodiny dopředu předvídatelné. ()

Honzick

Absolutní nesmysl...na tomhle filmu není povedeného snad vůbec nic. Akorát výkon Tima Rotha byl vynikající. Takže za něj jednu hvězdu. ()

Holina

Je to zhruba takové jaké jsem to čekal. Popcornovka, které nechybí efektní, ikdyž řídká akce, ovšem zcela chybí scénář. Navíc mi tedy do role Hulka rozhodně sedl více Bana než Norton, ale co se dá čekat v době, kdy Ghostridera hraje Nicholas Cage, nebo Hitmana Olyphant... ()

eagle-eye

Po Iron Manovi u mě druhý nejoblíbenější komixový hrdina stříbrného plátna. Trošku jsem se bál, jak dopadne výsledek po žánrově nevyrovnané naoko velkolepě se tvářící Leeově jedničce. Trošku jsem si také nedovedl představit, jak by mohl Norton nahradit typově věrnějšího Banu. První pochybnosti byly rozehnány hned na začátku. Scény v ulicích brazilské periferie považuju za jedny z nejlepších ve filmu. Norton zahrál Hulka "vyděděnce" naprosto přesvědčivě a chemie mezi ním a Tylerovou byla uvěřitelná a silná. Aby těch kladů nebylo málo, proti Nortovnovi stál jeden z nej záporáků všech dob, Tim Roth... a jako třešnička na dortu závěrečná scéna u baru s Tony Starkem (to jsem fakt zvědav, co se z toho vyklube)... Filmu nemůžu vytknout ani popel, u mě přesvědčivých 5*. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Liv Tyler se vrací do MCU

Liv Tyler se vrací do MCU

28.03.2023

Vzhledem k blížícímu se datu začátku produkce na čtvrtém Captainovi Americe s podtitulem New World Order začínají přicházet zprávy nejen o možném příběhu, ale i nových příchozích. V následujícím… (viac)

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt