Příběh se odehrává v roce 1908 v Anglii. Na Ravenscroftské panství přijíždí britský inspektor Scotland Yardu Thomas Hatcher (Martin Dejdar), aby zde vyšetřil záhadnou vraždu čeledína Patricka Roarka (Mark Huntley). V domě žije 5 žen paní Ravenscroftová (Greta Scacchiová), její dcera Gillian (Laura Harrisová), guvernantka Charlotte Kleinerová (Gabrielle Anwarová), kuchařka Ellen Frenchová (Edie McClurgová) a služebná Dolly (Fay Mastersonová). V průběhu vyšetřování inspektor Hatcher zjistí, že smrt Patricka Roarka nebyla nešťastná náhoda, jak všechny ženy svorně tvrdí. Naopak se zřejmě jedná o vraždu, která má navíc něco společného se smrtí majitele panství pana Ravenscrofta, který zemřel také pádem ze schodů. Výpovědi si v mnoha případech odporují a je na inspektorovi, aby zjistil tajemství Ravenscroftského panství. Zemřeli nešťastnou náhodou, zabili je duchové nebo šlo opravdu o vraždu? (oficiálny text distribútora)

Shakaar

Dejdarovo dílo, které je jím dodnes bráněno a zveličováno. Jedná se prý o třetí nejdražší projekt. Smutné ale na tom je, že ani sám Dejdar nezastírá, že 90% rozpočtu hodil na herce. Což není samo o sobě hrozné, kdyby ti herci (myslím všichni) odvedli 100% výkon. Film není špatný, nebýt zdržení v uvedení filmu do kin a nevytváření aury ohledně filmu že si jde pro Oscara (viz. prezentace projektu včetně odlévání rukou Dejdara do betonu), lidi by ho pravděpodobně tak hnusně nevyužili a film by mohl slušně vydělávat o čem svědčí i informace že v USA se prodalo 80 000 kusů DVD. Záleží tedy nakolik to byla vychcanost lidí okolo Dejdara a nakolik samotný amaterismus, nebo nezkušenost Dejdara samotného. To se ale asi už nikdy s určitostí nedozvíme. ()

qVitek

Velice podhodnocený film. Přiznávám, podíval jsem se jen na to, abych se tomu "průseru" vysmál. Když jsem viděl Dejdara a věděl jsem o filmu, že je tak strašlivě hodnocen a že se Dejdar kvůli filmu těžce zadlužil a dluh splácel 10 let. Může být lepší reklama na film? Avšak, už od začátku mě ten film chytnul. Občas velice dobré inteligentní vtipy, které normální divák nepochopí. (např. joke s buchtičkama, nebo v nejdramatičtější okamžik je střih na koně, který naprosto náhodně stojí ve stáji, a mnohé další..) Nebudu prozrazovat děj, ale konec je famózní. Geniální. Při tomto filmu jsem se opravdu hodně zasmál. Jak je to možné, že mohl Dejdar být něčeho tak dobrého součástí? Pamatuju si Dejdara jako béčkového herce a naprosto nuceného a nevtipného komika. Ale tímto filmem si u mě velmi stoupl! Film má dobrou hudbu, občas mě mrazilo po zádech z děje, občas jsem se opravdu hodně smál. Herečky velmi krásné. Laura Harris dokonale zahrála svoji postavu. Všechny postavy byly velmi dobře zahrané. Schody děsivé a strašidelné. Kamera skvělá. Opravdu to vypadalo, jako nějaký kvalitní film ze zahraniční produkce. Ve filmu se hodně mluví a nejdůležitější jsou promyšlené dialogy, které samozřejmě nudí typického konzumenta akčních titulů. Závěr nečekaně pozitivní. Komediální drama s dobrým koncem.Tento film je šperk. ()

papilon395

Film mi připomněla zpověď Martina Dejdara v Kabinetu dr. Honzáka. V době jeho uvedení do kin jsme ho s manželem viděli. Oproti tehdejší domácí produkci byl něco výjimečného, asi i vysoko rozpočtového, co mělo západní úroveň a ambici. Bohužel je štěstěna vrtkavá. ()

rysafi

anó anó! a pak že se u nás už pětadvacet let netočí filmy. tady máme jednu velmi humornou záležitost (a s dejdarovým přiškrceným barthlasem ještě vtipnější). ze scénáře: "...je mi u prdele..." věta, kterou slyším (a říkám) pořád, konečně i ve filmu. ()

garry odpad!

Dejdar je bytostně nesympatický nafoukaný člověk. Pokud si někdo kdo nemá žádné zkušenosti s produkcí půjčí 150 000 000 korun, najme zahraničního režiséra, který předtím točil video hry a partu vysloužilých hvězd a béčkových zahraničních herců nezaslouží si nic jiného než si nabít ústa. Scénář a provedení připomíná televizní detektivku, která se dá natočit za zlomek částky a umělecký zážitek by byl stejný. Roztahané, nudné, nevtipné, Dejdar hraje jako ochotník. Druhá polovina špatná parodie. Proč ty trapné narážky na český původ detektiva? Natáčeli na Sychrově a v Průhonicích. Nemohli si vybrat lépe. ()

BrckoGOS

"Budu mit vasi hlavu na talíři"..."můžete mit i zadek v kosiku, když mi řeknete, kdo to udelal"... druha pulka filmu se najednou otocila k parodii, ani nevim jak... hudba fajn, Dolly byla asi jedina, kdo mi nevadil.. jinak opravdu placani do vetru o nicem... ()

mokrasek

Ještě si živě vzpomínám na to, jak Martin Dejdar v rámci reklamy na tento film plamenně vyprávěl, že ve filmu bude hrát i Peter O'Toole a další zahraniční hvězdy. Je nasnadě, kdo si na tomto propadáku vlastně namastil kapsu. Každopádně divák v očekávání nakonec zaplakal. ()

Johgas

Tak na film jsem byla zvědavá, když se o něm říkalo tolik špatného a finančně dopadl strašně. No nic moc. Konverzační detektivka ála slečna Marplová, ale beze špetky humoru. Když se na scéně objevili duchové, tak mě tak nějak přestalo zajímat, jak to vlastně dopadne. To už bylo moc. Hudba do toho nepasovala. ()

pelegryna odpad!

Kdo v té době uměl trochu anglicky tak se musel stydět za to co Dejdar bezostychu vypotil!! Tragedie od námětu po závěrečné titulky. ()

Accacia

Skutečně netuším, proč má tento film tak nízké hodnocení. Napadá mě jediná věc - závist. Lidé závidí Martinu Dejdarovi, který se zmohl natočit svůj film. Celé je to jako slečna Marplová s trochou více vtipu. Krásná hudba. ()