Londýnsky expert v odbore investícií Max Skinner (Russell Crowe) sa po smrti svojho strýka Henryho (Albert Finney) vracia na vinicu do Francúzska, kde prežil najkrajšiu časť detstva. Hoci ambiciózny workoholik chce hodiť minulosť za hlavu a vinicu čo najskôr predať, v okamihu príchodu do čarokrásnej oblasti na juhu Francúzska sa začne odvíjať celkom nová a opojná kapitola jeho života, počas ktorej v sebe nájde to, čo mu už od detstva chýba. A tak sa Max postupne mení na iného človeka, objaví lásku v podobe pôvabnej majiteľky miestnej kaviarne Fanny Chenalovej (Marion Cotillardová) a zistí, že z nádherného prostredia viníc sa mu už vôbec nechce vrátiť do uponáhľaného sveta biznisu... (TV JOJ)

kelisova

Stokrát použité téma-uštvaný člověk z velkoměsta objevuje kouzlo venkova.Ani Dobrý ročník není v tomhle směru ničím výjimečným a průlomovým,ale přesto....všechno je to tak nějak milé,příjemné,lehkým humorem protkané.Nemám problém podívat se na ten film znovu a nejen proto,že se na Russella Crowea,Marion Cotillard a celou Provence hezky kouká. ()

iwee23

Jeden z mých oblíbených filmů, ke kterému se díky jeho vtipu a pohodové atmosféře (a vínu, jasně) ráda vracím. A taky se mi líbí těch několik francouzských vět, které v české verzi zcela nepochopitelně předabovali do češtiny. A Marion Cotillard je okuzlující, stejně jako Russell Crowe. ()

chicotomas

Film na téma "Bobule", tedy oslava vinařství, z prostředí Francie. Ne že by to bylo špatné, nakonec to nebylo tak zlé, ale prostě znám o dost lepší (romantické) komedie, proto tentokrát takto. ()

mischad

Fantastický lék na špatnou náladu. Doporučuji shlédnout se sklenkou bordeaux a účinek je okamžitý. Skvělá spolupráce Ridleyho Scotta a Petera Maylea. Prostředí francouzských vinic je tak okouzlující, že má člověk chuť ihned se tam rozjet. Právem patří mezi mé nejoblíbenější filmy. ()

LosBota

Tohle je strašně příjemný film, popravdě bych tohle od autora filmů jako Černý jestřáb sestřelen nebo gladiátor nečekal. 92% ()

rationibus

Malý, ale veľmi milý, pohodový film. Videla som ho už v minulosti a rada sa k nemu vrátim aj v budúcnosti. Na krátku dobu ma vrátil do krásneho Toskánska, kde som strávila dovolenku. ()

Pan_Sady

trochu chyba v charakteristice hlavní postavy. Těžko by snob dělal číšníka v restauraci, to by bylo pod jeho úroveň. Film nejvíce poutá trefnými hláškami a slušnými hereckými výkony. Já osobně nemusím tyhle příběhy zbohatlých lidí, kteří ztratili přehled o reálném světě. ()

Zofinka2

Tento film je jeden z nejnudnějších, které jsem kdy viděla. Vydržela jsem to do konce se zatnutými zuby jen proto, že jsem seděla uprostřed, úplně vzadu a byl úplně plný sál lidí v kině. Ve filmu nebyla žádná akce ani vtip a hrozně se to táhlo. Akorát se mi tam líbilo prostředí vinice ve Francii. Ale to se vám brzy okouká. Možná jsem na to nebyla naladěná, ale vidět znovu to asi nechci. Spíš to je typ filmu, který mě "nebere". A ani Russel Crowe to nezachránil. ()

Johgas

Zbohatlický křivák kvůli penězům zapomněl na to, jak měl krásné dětství.....nicméně si na to pod tlakem okolností včas rozpomněl a spasil tak svůj prohnilý život. Klišé, občas vtipná scéna (vypuštěný bazén, Lance Armstrong). Předvídatelný konec. Znovu nemusím. ()

zeromen

K této komedii se nedá už nic jiného napsat, snad jen to že to je zatím ta nejlepší komedie za poslední roky co byla natočena. ()

gabo

Ak by ste si najradsej kupili dom v Toskansku alebo Provence, ak radi vychutnavate vinko s vyhladom na romanticku krajinu, oblubujete knihy Petra Mayla a Frances Mayes alebo len chcete na 2 hodinky uniknut kazdodennej rutine, tak neexistuje lepsi film ako Dobry rocnik. ()

vpetula

Přesně takový film jsem dneska odpoledne potřeboval. Je to krásný sen o místě, které možná neexistuje (nebo není tak perfektní), ale na kterém by člověk strašně rád byl a to dlouho... ()

Pythonator

Kterak se z bezcitného makléřského zmetka stane citlivý vinař. Půvab Marion Cotillard přidává filmu na kvalitách. Režii Ridleyho Scotta jsem v tom sice nepoznal, ale i tak to byla příjemná podívaná načichlá milou atmosférou bezstarostného venkova. ()

KiJi

SHON VELKOMĚSTA NEBO KLID VENKOVA? Odpověď na tuto otázku je zcela jasná, film až na jednu drobnou výjimku nedává prostor pro nějaký dějinný zvrat. Snímek je dobré sledovat s krásnou dívkou po boku a posrkávat kvalitní víno (a já bych zakousl ještě chutný sýr). Romantiku podtrhují sluncem zalité vinice, rázovité postavičky, flirtování obou hrdinů v místě, kde se téměř zastavil čas. Herecky dobře zvládnuté, filmařsky také (děj dokreslují retrospektivní vzpomínky, které tempo vyprávění ještě víc zpomalují), ale je to opravdu obyčejný film, nic víc, nic míň - resumé: pro pohodově strávený večer. ()

Poryv

Rok 2006 byl pro mistra Scotta dobrý ročník, natočil totiž Dobrý ročník podle knihy Petera Mayleho Dobrý ročník. Gladiátor na bitevním poli londýnských investic, Russell Crowe, drtící soupeře na hranici pravidel, je vyrušen ze svého zápasu a povolán na francouzskou hroudu, kde kdysi trávil idylické dětství u svého strýčka. Nečekané dědictví přináší ovoce nejen v podobě révy vinné. Bezcitný byznysmen postupně nalézá smysl svého života a přináší všem nám, obyčejným lidem, poselství, že pokud máte na kontě miliony, můžete spokojeně žít s krásnou dívkou na místě, kde se dá dýchat a žít zdravě. ()

revere

Ten film mi vůbec nesedl. Příběh je hrozně klišoidní, herci mne nepřesvědčili, dialogy také ne. A navíc nepiju víno. Viděl jsem to před deseti lety a nerad na to vzpomínám. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney

08.02.2019

Ve věku 82 let zemřel britský herec Albert Finney, známý například z filmů Velká ryba nebo Dobrý ročník. Finney byl pětkrát nominovaný na Oscara, v roce 2003 pak získal Zlatý glób za hlavní roli v… (viac)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly

17.09.2012

Nikdy se nikomu nezavděčíš

Nikdy se nikomu nezavděčíš

11.01.2007

Každý měl aspoň jednou v životě ten problém, že ať udělá cokoliv sebelepšího, tak se někdo musí ozvat hlasem nespokojeným. Tahle životní moudrost platí dvojnásob ve filmovém průmyslu. Před několika… (viac)