Krížová cesta

(festivalový názov)
  • Česko Kalvárie (festivalový názov) (viac)

Marc Stevens je hezký, mladý zpěvák, který cestuje svým Vanem od města k městu. Bohužel uprostřed lesa se mu pokazí auto. Pozdě v noci, za nepřestávajícího déště nemoudře poslechne radu Belga Boryse a vydá se do hotelu majitele Paula Bartela. Na začátku se zdá být majitel mílým a samotným člověkem, ale později se projeví jeho psychopatické stránky. Nabízí Markovi pomoc v nápravě auta. Zpěváka už znepokojuje při procházce lesem pohled na vesničany znásilňující prase. Jeho obavy jsou na místě. Bartel zničí jeho auto, omámí ho... a tady začíná Markova noční můra. Noční můra, která se skládá ze svázání, skalpovacích elementů, ukřižování a znásilnění... (LIVINGDEAD)

Tomasson93 odpad!

Bože, co mělo zase znamenat tohle?! Pán režisér si zřejmě řekl, že udělá z lidí naprosté idioty a tak natočil Calvaire. Film,který se díky plakátu a obsahu tváří poměrně děsivě a slibuje zajímavou podívanou...realita je ovšem naprosto odlišná. Nelogičtější a nudnější film jsem už dlouho neviděl. Do nějaké poloviny se zde nestalo vůbec nic, velká nuda. Atmosféra žádná, hlavní postava mě vytáčela už od začátku a Igor byl neskutečně napřesdržku, takže snad jediný klad byla postava záporáka. Co se začalo dít poté opravdu nechápu. !!SPOILER!! Igor, celou dobu hledájící svého psa, nakonec přinese prase radujíc se, že našel svého psa. Bartel obleče Marca do ženských šatů a je rád, že má zpět manželku. Jeden z těch tupců znásilní Marca. A film končí oslavným tancem bandy dementů. !!KONEC SPILERU!! Režisér si zřejmě myslel, že fanouškovský filmový svět je na stejné úrovni jako skupina magorů z tohohle filmu, jinak si nedovedu vysvětlit, co chtěl tímto výtvorem říci. Já mu za tento skvost nemohu dát nic jiného než odpad! ()

veverysiak

Veľmi rozporuplný film, miestami mi to pripomínalo Misery, občas to bolo celkom obstojné, ale niektorými detailami tú zvláštnu výnimočnosť chlapi posrali, najviac mi zasmrdela tá didžina v krčme, preto sa prikláňam k sklamaným fandom hororu, takže 40%. ()

bulawaio

7/10. Exploitation jak se patří. S typickým evropských vzhledem se dostáváme do opuštěních belgických lesů, kde se nám udává malé milostné drámo o tom, jak nám můžou chybět ty zatracený ženský. Podívaná to sice není vyloženě krvavá, ale syrovost je tam znázorněna výborně. Hlavní myšlenka není úplně dotažená, ale svojí atmosféru tenhle horor rozhodně má. Na jedné straně strašně moc srovnatelné s dalšími exploitation kousky, na straně druhé se mi konkrétně podobný příběh vůbec nevybaví. Palec nahoru za odvahu a podporu kontinentální tvorby. ()

wray

velmi vela som od tohto nezavisleho horroru necakal, vacsinou to byva velmi nezavisle a velmi divne. Ale predsa - co ak? Calvaire vsak neprekvapil, je to velmi slabe, ziaden psychologicky strach sa nekona, ziadne napate sceny, ziadne prekvapanie a vyskocenie zo stolicky - proste divny film, zlo ma podobu skupinky vidlakov ktori to maju v hlave trosku pomotane (kolkokrat sme uz videli tento motiv?) na konci sa ziadne prekvpanie nekona. Snad jedine tanecna scena stoji za to, a za to teda aspon 1 hviezda. Celkovo ale - ruky prec :) ()

Maraboy

Nevim jaká je pravděpodobnost že se dostanete do nějaký prdele kde to bude samej zvrácenej prasák ?! Nic méně ta představa je dost depresivní stejně jako tenhle dosti ujetej film ,kde doslova litujete hlavní postavu čím si musela projít a věřte že tohle by jste nechtěli zažít ani v tom nejhorším snu. ()

punco

Francúzi vedia. Minimálne "civilným" sposobom natočeným nízkorozpočťákom v rámci žánru sebavedomo šokovať a zhnusiť diváka. Za to majú u mňa veľký rešpekt a aj keď sa Calvaire pomalšie rozbieha, od začiatku je jasné že to bude nakoniec psychický teror, a ten je v druhej polke vykreslený veľmi precízne. Viac takýchto filmov poprosím. Nič pre rekreačných filmárov. ()

cinemafil

Pořád jsem čekal, kdy se NĚCO stane, aby to dostálo pravidlům horroru. Marc je stěží uvěřitelně pasivní. Otevřený konec je jen zdánlivě, je to domyslitelné. Horor pro začátečníky. zaujala mě krajina, ta se hodila dokonale. Kdo film neuvidí, o nic nepříjde. 2* ()

zigy

A to jsem ještě milosrdný, protože atmosféra neklidného klidu před bouří vesnického šíleného dědka a jeho kumpánů je dost dobrá. Jak jdeme do akce, nastává však nuda, a to velká.... ()

DAJAAAA

Teda,tolik dementů pohromadě jsem už dlouho neviděl.Vlastně,co to kecám, vždyť to vidím skoro každý den v naší totálně neschopné vládě.😂😂😂 ()

Easykill

Není to úplně klasický exploitation, ale za vidění to určitě stojí. Zpěvákovi způsobí nemalé trápení "lidský odpad" z jedné vesnice, na kterou narazí po cestě. První polovina snímku buduje solidní atmo a druhá už je z jiného soudku. Taky jsem si celý film říkal, kde sakra vzali tolik odporných lidí a zhýralců. Až na pár drobností, je to dost dobrý. ()

tomaszon

Reálie se opravdu povedly a filmové zpracování připomíná 70. léta, ale dějově to byla tuze prázdné.. Koncentrace magorů je nadmíru veliká a scénka, kdy všichni chasníci pařej na místní vesnický zábavě je zábavná. Bohužel mě to jako celek vůbec neoslovilo. ()

morbido odpad!

NUDA!!!!Celý film sa nič nedeje absolutne nič.Níčim ma to nezaujalo celé to vyzeralo že režisér sa ani nesnaží aby to to vôbec niečím zaujalo ako keby vedel čo za SHIT točí a nech to vidí čo najmenej ludí.Brutalita iných Francúzskych filmov je tu zastúpená v podobe strihania vlasov(BRUTAL GORE) a znásilnením prasaťa(audio masaker bez nejakej odozvy v podobe znechutenia alebo aspon spozornenia).Film som dopozeral iba že som čakal na nejaký BRUT koniec ale nič neprišlo.No a aký význam mala WTF tancovačka my zostane asi navždy záhadou???!!! ()

naytsirk

Zvláštní podívaná... já pořád říkám, že naplánovat si pořádně cestu do předu a nechat si zkontrolovat auto je jedna z nejdůležitějších věcí... ()

Martynez

no hodně zvláštní film! Vcelku jsem se nudil, ale po taneční stránce to bylo dokonalý! Když to kluci v tý knajpě rozbalili do toho to piáno......no to mi lez mráz po zádech. ()

Snakefinger

Tenhle film buď máte rádi, nebo Vám je lhostejný. Pro příznivce tvrdého gore zklamání, pro milovníky psychického terroru naprostá lahůdka. Atmosféra parádní. Možná si někdo myslí, že je to nudný film.... působí tak, možná prvoplánově, ale zůstane Vám i tak dlouho pod kůží. Garantuji. ()

Mahoney88

...podobne chorobný, pochmúrny, šialenstvo gradujúci film snáď ani neexistuje. Životná úloha Laurenta Lucasa, reminiscencia Brigitte Lahaie, ostatný herci zrejme pozbieraní z psychiatrickej liečebni, depresívne prostredie a oné gradujúce šialenstvo so záverom topiacieho sa psychopata prosiaceho o lásku, toto naozaj nemá obdoby. Fantastické je takmer absolútne abstrahovanie od gore, tento fakt naopak len zvýrazňuje "disturbing" efekt. Neviem, či je Calvarie mojim najobľúbenejším expoitation, nenapadá ma momentálne nič nepríjemnejšie, s rezervou však určite patrí medzi moje top tri... ()

BOIKOT

Takový normální horor o chudákovi co se stal obětí několikati hodně pošahaných dědků co si zněj chtěj udělat ženu. Brutalita je poněkud menší než jsem čekal a jak všichni popisujou gay a zvířecí sex tak to jsem tam naštěstí moc neviděl vlastně tam vidět snad ani není.No pokud berete všechno co vidíte vážně nekoukejte na to Pak už by se vám totiž do Belgie,Francie ani Lucemburska totiž moc nechtělo. ()

Drzy_orel

jako horor bych to rozhodně nezařadil, psycholické drama možná. Nebejt na tom na festivalu v sále, kterej se smíchem reagoval na určitý scény, tak to doma dávno vypnu. ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července

18.07.2017

Největší prostor bude věnován švédské kinematografii, na kterou se zaměří blok Fokus. Ze Švédska přijedou také významní hosté: svou retrospektivu na LFŠ uvede Tarik Saleh, k němu se přidá i jeden z… (viac)