Je leto roku 1995 a štrnásťročná Ann (Natalie Portmanová) a jej matka Adele (Susan Sarandonová) sa presťahujú z malého mestečka do Los Angeles. Adele sa chce oslobodiť od malomestského života, ktorý ju dusí. Dúfa, že sa jej v novom bydlisku splnia jej tajná želania. V porovnaní s ňou však Ann nebola sťahovaním vôbec nadšená. Nechcela opustiť svojich priateľov a spolužiakov. Ani po dvoch rokoch strávených v Los Angeles nie je vzťah medzi matkou a dcérou nijako ideálny. Adele stále verí vo svoje tajné sny, kým Ann je realistka. Jedného dňa sa však ich životy úplne zmenia... (TV JOJ)

castor

Vztahy matek a dcer nebývají sluncem zalité. Obzvlášť v určitém věku. Tyhle dvě vyrazily hledat štěstí pod palmy Los Angeles, respektive právě lehkomyslná matka se hodlá oprostit od maloměstského života, který ji dusí, a doufá, že rodině nové prostředí přinese lepší příští. Ovšem čtrnáctileté dcerky (realistky) se zrovna dvakrát neptala, navíc ji opakovaně nutí do věcí, které jí nejsou po chuti. Ač za kamerou stál Wayne Wang, jde o ryze ženský film. O ženách a se ženami. Nenabídne sice nic originálního nebo dramatického, ale má dvě želízka v ohni: ostřílenou Susan Sarandon (první polovina 90. let jí fakt v mnoha směrech patřila), kterou místy válcuje stále ještě začínající Natalie Portman. Fajn soundtrack. ()

kleopatra

Od Susan Sarandon dokonalou práci čekáte, takže by překvapilo, kdyby tomu tak nebylo, ale ona je tu opravdu božská především Natalie Portman - v roli dcery nedobrovolně vláčené matkou od místa, kde se "všechno pokazí", k místu, kde je ještě nikdo nezná. Obzvlášť výborná je v momentě, kdy dělá talentovky na hereckou školu a inspirací k výstupu jí je neurotický záchvat její matky. ()

Kamca_

Obyčejný a průměrný film. Hrozné úzkostné stavy hlavní hrdinky matky Adele mě moc nebavily. A trochu se mi zdála stopáž 109minut dlouhá. Myslím, že by stačilo maximálně 80 minut. Dějově to bylo hodně o ničem, i když herecké obsazení se povedlo. Trochu mi to připomínalo film Mořské panny, ale ty mě zaujaly mnohem víc. 55%. ()

RomanHyde

Ucházející kvalita, především díky skvělým hereckým výkonům Susan Sarandon a Natalie Portman, které celý snímek doslova drží na vodou. Příběh totiž není nic originálního, zápletka skoro žádná a konec dopředu odhadnutelný. To všem jde však bokem při sledování ústředních hrdinek, kterým roli opravdu uvěříte a doslova vás vtáhnou do svých pocitů. ()

Mr.Ripley

Stačí si přečíst jména dvou hlavních aktérek a je jasné, že se budou dít velké věci. Žánr komedie bych zařadil přeci jen někam jinam, ač některé sarkastické momenty celý film odlehčují. Smutný příběh nefunkční rodiny. Dcery, která chce z tohoto pekla uniknout a nezdolné matky bojovat za svou rodinu a své přesvědčení ze všech sil. Na takový herecký koncert se nedá zapomenout. Dechberoucí herecké výkony zařadily obě hlavní aktérky do mého seznamu bohyň herectví. Citlivá dokreslující Elfmanova hudba je krásnou třešničkou na dortu. ()

• Susan Sarandon informovala filmové producenty, že se projektu nezúčastní, nebude-li Natalie Portman obsazena do role její dcery. (ČSFD)
  • Natalie Portman hraje ve filmu čtrnáctiletou, přestože ji v době natáčení bylo již 17 let. (Stanley619)