Statečný cínový vojáček

• USA The Brave Tin Soldier
Animovaný / Krátkometrážny / Rodinný
USA, 1934, 7 min

Predloha:

Hans Christian Andersen (kniha)

Scenár:

Jiří Cirkl

Příběh této klasické animované pohádky nás zavede do hračkářské dílny, kde všechny hračky o půlnoci ožívají. Ožije i hlavní hrdina, vojáček, který při výrobě přišel o nohu, za což se mu ostatní hračky smějí. Až na tanečnici, která ho lituje. Oba se do sebe zamilují. Jak asi jejich láska dopadne, když o krásnou tanečnici usiluje i zlý král? (Caelos)

igi B.

I po cca třičtvrtě století stále (nebo možná o to více) okouzlující animáky z produkce Celebrity Pictures, nabité rozvernými gagy, s půvabnou dobově stylovou kresbou a animací. Tento filmek s českým názvem "Statečný cínový vojáček" na kompilačním dvd z produkce LK. Ovšem nutno pustit si film v originále! Krom původní zvukové stopy je totiž dvd bez českých titulků a s opravdu odpudivým českým dabingem, namixovaným na utlumený původní zvuk, takže částečně krom zpěvu a dialogů neslyšíte ani původní hudbu, ruchy nevyjímaje. Neuvěřitelné, co dokážou vyprodukovat tuzemští prasáčtí ignoranti s pokryteckým podtextem, že "dvd by si neměli nechat ujít fanoušci klasické animace, filmové historie nebo sběratelé" (sic!)... :-( - - - - - (Poprvé viděno 28.9.2008 na dvd, komentář zde jako první - 28.9.2008) ()

NinadeL

Nová verze kolekce na DVD se jmenuje Zlatý věk kreslených komiksů a čítá tyhle nesmrtelné kousky: Statečný cínový vojáček, Paleček Tom, Aladinova kouzelná lampa, O Ali Babovi, Šťastné dny, Přichází léto, Bezhlavý jezdec, Honzík a kouzelná fazole, O červené slepičce, O námořníku Sindibádovi a Skřítek Mrazík. ()

-bad-mad-wolf-

V dětství jedna z mých oblíbených Andersenovek, u níž jsem zbožňoval tu tragickou osudovost a snad poprvý v životě uvažoval nad smrtí a údělem nechtěných. Rozverný animáček mi k tomu logicky moc nepasuje... ()

Caelos

Krásná kratičká pohádka, kde nakonec všechno dobře dopadne. Je to staré přes 70 let a přesto krásná animace a hlavně, VÝBORNÁ HUDBA! Jak už píše igi.B, je třeba si to pustit v originále. Nevím proč tam cpali dabing, dnešní děcka to stejně nezajímá. ()

majo25

3. diel seriálu ComiColor Cartoon - nie je velmi zaujímavo podaný a pointa príbehu je, že spravodlivosti sa dočkáte až na onom svete (!). 55% ()

PetraMishka

Pěkné animované pojetí cínového vojáčka a jeho baletky, které překvapivě skončí stejně jako předloha, ale tentokrát se přidává milý bonus, aby to nebyl takový šok. ()