Doktorka Susan Wheeler (Genevieve Bujold) sa po smrti svojho najlepšieho priateľa v bostonskej nemocnici, kde vykonáva prax, rozhodne dopátrať, čo bolo príčinou jeho smrti. Zistí, že až príliš veľa hospitalizovaných mladých a zdravých ľudí upadá do kómy, z ktorej sa už nikdy nepreberú. Pri svojej snahe zistiť, prečo k tomu dochádza, naráža na nepochopenie svojich nadriadených i milenca, kolegu Marka Bellowsa (Michael Douglas), ktorý by nerád ohrozil svoju sľubnú kariéru

V poradí len druhá kniha s názvom Kóma a už bestseller od Robina Cooka bola predlohou pre tento film. (Yoss)

Saxos

Věrný přepis jedné z R. Cookových knih z lékařského prostředí. Film se drží přesně knihy. V jedné z hlavních rolí mladý Michael Douglas. Celkem otřesná hudba. Místo toho, aby děj gradovala, tak ruší. ()

brasek

Nejako ma tento snímok veľmi neoslovil. Má dobrý príbeh, dobrú zápletku, ale naozaj nič šokujúce a prevratné sa za tým neskrýva. Slová kolegov o geniálnej atmosfére sú veľmi scestné, nič také tento snímok neobsahuje. ()

Brenda.Ch

Výborné ! Četla jsem zamlada několikrát knížku, teď jsem si pustila film, který se knížky drží docela dobře, potěšil mě i Jeffersonův institut, věrně ztvárňující popisované praktiky péče o lidí v komatu v knížce...akorát mě trochu mrzelo, že romantiku trochu odflákli (on ten Mark se měl do Susan teprve zamilovat), ale to nijak neubralo na dobrém zpracování. ()

chozze008

Protože todle budou číst jen buzny, tak vám rovnou řeknu, že Douglas to nebyl. Naopak ji zachrani. Herecka dobra, ale uz ma to nejlepsi za sebou a hvezda dolu ze jsem ji musel videt nahou (nic moc). Jinak tento film me zasadne ovlivnil , stejne jako kniha "Bez, pejsku bez". Uvedomil jsem si u nej ze nesnasim duhy. Nesnasim ty svine!!! Jak si jen tak sedis a voni ti zacnou lizt po noze a kousat te do prdele a ja na ne "Dete do prdele vy zasrany duhy!!!". Ne, jinak thriller dobrej, dostal jsem z toho chut na old skool jako "Firma" a spol. Co se tyce hudby, Jerry se nam tentokrat moc nepredvedl, na muj vkus ty hrotici sceny moc hrotil :-), ty smycce me rvaly usi. Umrou nekdy vubec tydle lidi? Jerry, Hans a dalsi, to je fakt vetsinou par jmen do kola, ty uz delaj hudbu hollywoodu snad sto let. ()

PTuranyi

Knihu Robina Cooka, spisovateľa bestsellerov z lekárskeho prostredia, režíruje iný spisovateľ bestesellero Michael Crichton. Príbeh začína pomerne nudne vzťahom hlavnej hrdinky. Zápletkou sa pomerne očakávane stáva kóma jej priateľky.  Vyzerá to na pomerne banálnu vec, ale Susan chce vedieť viac a čoskoro sa začína hovoriť o konšpirácii hoci tomu ešte nič nenaznačuje. Netrvá však dlho a začína narážať na podozrivé správanie. Od toho okamihu sa z filmu stáva slušne natočený thriller s jemnou scifi atmosférou (viď Jeffersonov inštitút) odkrývajúci široké sprisahanie za účelom obchodu s transplantovanými orgánmi. A hlavnej hrdinke ide skutočne o život. Produkcia je kvalitná a čo sa týka nahoty pomerne odvážna. Natočiť zábery hlavnej hrdinky v sukni na rebríku zospodu si netrúfne hocikto. Geneviève Bujold je celkom presvedčivá hoci spočiatku sebavedomá lekárka sa po náraze na systém najprv zosype ako domček z kariet. Michael Douglas nie je v tomto filme úplný nováčik, ale stále nie je úplne presvedčivý hoci jeho rola je len postranná. Ostatní herci nemajú v príbehu veľa priestoru až na Richarda Widmarka v úlohe riaditeľa nemocnice, ktorý s dabingom Karola Machatu tiež pôsobí nevyrovnane. 75% ()

Dvojirakri

Docela napínavý thriller z nemocničního prostředí, ve kterém figuruje pěkná lékařka a mafie s lidskými orgány. Ale pacientům které čeká operace bych to asi ke sledování nedoporučoval... ()

gizi

První půl hodiny mě to moc nebralo, ale pak se to začalo celkem slušně rozjíždět. Na tu dobu (nebo spíš právě proto) se jedná o povedený film, který netrpí syndromem americké přehnanosti let pozdějších. Minus za pro mě zcela nevhodný dabovaný hlas Douglase (české znění skupina Nova 2013). Celkově 75%, 4.2.13. ()

Pythonator

Michael Crichton byl mezi spisovateli jeden z nejlepších. Co se týče jeho režisérské kariéry, ta už tak bombastická nebyla, ale i tak jde z filmu Coma (a nejenom z něho) vycítit něco jako režisérská šikovnost alá Hitchcock. Rozhodně je to kvalitní thriller a ve své době to musela být pecka. Dal bych i 4 hvězdy, ale nějak mi neseděl pomalu se rozjíždějící nudnější začátek filmu. Na tempu to přidalo až v půlce a teprve ke konci to bylo opravdu mistrovsky strhující. Mladý Michael Douglas potěší a Geneviève Bujold je přímo rozkošně odhodlaná přijít tomu všemu na kloub. ()

gael83

Solidní žánrovka s velmi mladým Douglasem a Genevieve Bujold "pro Trekkie známá, že byla původní Janeway" většina neznalých resp. nelékařů bude mít problém s celkem hojně používanými "medical" termíny, jinak je to slušně odvedená práce, akce, střih a retro hudba dokreslují nástup 80s stylu filmů, stálo by to za REMAKE! ()

lepinla792

Výborný mrazivý thriller, kde se od počátku a stále stupňuje napětí. Pět hvězdiček, ale přesto s menší výtkou. Když se herci v něčem smočí, vyválejí nebo jsou něčím postříkaní, měli by úměrně tomu vypadat. Načesanost a uhlazenost pak nejsou na místě. Ale samotnej film to nezkazí. V kvalitním filmu je to spíše menší vada. ()

Vexilolog

Na tu dobu slušný thriller. Člověk s nostalgií zavzpomíná na tehdejší účesy i počítače. Navíc cudné, jak v té době se mohly v Americe točit filmy, takže jen náznak sexu v nemocnici mezi lékařem (ten s obdivuhodným klidem dokáže reagovat na dotaz doktorky Wheelerové) a sestrou a pak úsměvně erotické záběry zespodu na dokorku Wheelerovou šplhající po žebříku. Ta s rafinovaností nakonec svlékne punčocháče, aby nález jejích bot bez punčochových kalhot nebyl nápadný. Co se týče výkonu herců, tak dle mého názoru byla Bujoldová lepší než Douglas. ()

miro162

Napinavy thriller so slusnou atmosferou a hudbou. Napinave nahanacky po nemocnicnych chodbach nenechaju nikoho chladnym. Aj po vyse 30 rokoch tento thriller dokonaluje funguje aj na sucasneho divaka. ()

Plutotype

Páči sa mi ako režisér nespustil zo svojho scenára a dal vo filme priestor na to ako okolie môže z vás urobiť psychický labilnú osobu aj keď to nemá ani tušenie, čo sa vám práve deje. Hlavná herečka túto úlohu zvládla a keď už pri sledovaní prestanete veriť, že je možno dopátrať sa pravde, vtedy sa film konečne otočí a naberie tie správne grády. Film ma napätie, vizuály a veľmi dobrú 70´s atmosféru z nemocničného prostredia. Kniha môže byť lepšia, nečítal som. ()

farinelli77

Skvělý thriller! Napětí od začátku do konce. Ani 40 let tomu filmu nijak neuškodilo. Právě naopak! Paradoxně lepší podívaná než u současné produkce! ()

Petbrab

Už je znát na filmu zub času. Přesto poměrně povedená adaptace knihy Cooka i se závěrečným napínavým koncem. Výborný výkon Widmarka. ()