Keď sa večne upracovaná workoholická Lindsey Meeksová (Drew Barrymoreová), ktorá nemá čas na nič okrem práce zoznámi so šarmantným a uvoľneným Benom Wrightmanom (Jimmy Fallon), okamžite ju očarí, a z jeho strany je rovnaká odozva. Obaja sa dajú rýchlo dohromady a celú zimu spolu trávia každú voľnú chvíľku. Zdá sa, že na ich vzťahu niet žiadneho kazu, ale s blížiacim sa letom Lindsey nečakane objaví Benovu posadnutosť bejzbalovým tímom Boston Red Sox. Všetko, čo sa stalo doteraz dokonalé, zrazu mizne a s ich vzťahom to ide jednoznačne z kopca... (TV JOJ)

Klay

Už začíná být k nesnesení jak hollywood chrlí jednu romantickou komedii za druhou a všechny jsou si podobné jak spermie spermii. Dokud někdo nepředepíše pánům scénáristům novou dějovou šablonu, podle které pojedou, tak se na tyhle filmy nemůžu dívat pozitivně. Začíná to klasicky; dva se seznámí, začnou spolu chodit, pak přijde nějaký ten problém...kupodivu není nikdo z páru mentálně zaostalý, jak bych od Farrellyovské komedie čekal(alespoň nějaké překvapení), tím problémem je baseball. Pak samozřejmě přijde nějaká ta neshoda, dočasný rozchod, scény sebeuvědomění a sladký happy end. Myslím že jsem nic podstatného nevyspoileroval, protože kdo viděl více jak dva tyto filmy tak stejně ví co bude následovat a jak to dopadne už od úvodních titulků. Jediné co film drží na ucházejících 2 hvězdách jsou slušní herci a dva tři dobré vtipy. ()

kocik1

Co mají ti američani pořád s tím baseballem, to asi nikdy nepoberu. Proč o něm točí pořád do kola stále stejné filmy, to už asi taky nepochopím. Taaak, asi je to baví. Film je teda o závislosti na baseballu a o jednom blbečkovi, který se té závislosti hodlá vzdát. Podepíše ty papíry nebo nepodepíše? Ruka se mu chvěje, jako by měl třasavku. Musím přiznat, že to je stejně napínavé jako druhořadá detektivka, kde sice znáte pachatele hodinu před koncem, ale ti policajti si pořád nejsou jistí. Potlesk a polibek na stadionu. A jo, já zapomněla, ono je to taky o lásce a o jedné kočce, která ráda běhá po stadionu. Což o to, zkouknout se tenhle snímek dá, ale než se mu na 100 minut upíšete, popřemýšlejte, jestli by nebylo lepší běhat někde v lese anebo si vzít hodinu baseballu a užít si ho i bez té omáčky. ()

MATADOR

Poblázněný fanoušek RedSox se zamiluje a zároveň nastávají patálie, co je mu přednější. Typická americká komedie, která má sice nějaký ten "potenciál" někoho donutit k smíchu, ale bohužel se tak tomu stane jen v pár okamžicích a to je na komedii opravdu málo. Konec mohl být typický - americký a odsunul bych tento film, do nejhorších hodnocení, jelikož je to prostě chuchvalec scén, které mají málo co společného a dohromady z toho je jen pouze ztráta času. Ale ten páteční večer, co to běželo v televizi je optimální. Komedie o fanouškovi RedSox, který se zamiluje a řeší celý film, co s tím. ()

dr.horrible

Autobiografická predloha Nicka Hornbyho sa zaoberá veľa vecami; od detstva a jeho prvej návštevy štadiónu, cez úspechy aj neúspechy jeho tímu, až k postupnej posadnutosti. Vzťah, ktorému futbal tak trochu zabraňuje, je iba jednou z vedľajších dejových línií. Sama o sebe je to kniha takmer nezfilmovateľná. V roku 1997 sa o jej sfilmovanie pokúsil David Evans a ako hlavnú dejovú líniu si vybral práve vzťah hlavnej postavy (ako vždy výborný Colin Firth) k učiteľke Sarah, a Arsenal, ktorého stále sa stupňujúce ligové úspechy mu v ňom zabraňujú. Bratia Farrellyovci a ich Fever Pitch potom v podstate neadaptujú Hornbyho knihu, ale skôr remakujú Evansov film. Ibaže urobili zásadnú a naozaj fatálnu chybu: pokúsili sa príbeh upraviť pre americké publikum a futbal zamenili za basseball. Osobne nezdieľam vášeň ani pre jeden z týchto športov, ale v prvom filme Evans výborne vykreslil atmosféru a vtiahol nás do deja, a keď Arsenal nakoniec zvíťazil, nejeden divák prežíval eufóriu. Tu je hlavná postava fanúšikom tímu, ktorý nikdy nezvíťazí, navyše zábery zo zápasov sú natočené nudne, nestrhujúco a nikto nemôže chápať, prečo je tým tímom / športom vlastne posadnutý. Navyše romantická línia odsúva šport na vedľajšiu koľaj a skvelý anglický záver nahrádza - ako inak - happy endom. A charakterového herca nahrádza komikom z talkshow. Fallon nie je Firth, basseball nie je futbal, Red Sox nie sú Arsenal. Čo ale Farrellyovcom vyšlo, je veľmi pekne napísaná postava Linsey a jej dokonalá predstaviteľka. Drew Barrymore nikdy nebola taká rozkošná, sladká a roztomilá, a zachraňuje dokonca aj ten nereálny americký záver, ktorý nakoniec - aj cez to všetko - robí predsa len trochu dojemným. Drew je proste úžasná a verím tomu, že bez nej, by tento film nebol ničím. ()

Beky

Bratři F.opět natočili průměrný film!! Nejedná se o zoufalou nudu, ale v průběhu filmu určitě budete žadonit o nějaké to vzrušení navíc!!! Bohužel film opět doplácí na neoriginalitu scénáře, jedná se pouze o zaběhnutý stereotyp romantických komedií!!...Láďa miluje Máňu, Kája je estébák, zkaženej vzduch.......otázka dne je: Proč se vůbec film točil? Podle mě to bratři a ani diváci neví!! Nic na tom nemění ani sympatická dvojka v podání B.+F. na které je příjemný pohled ( narozdíl od B.+G. ve Slova napsal, hudbu složil:(. Film doporučuju pouze lidem zoufale žadonícím po špetce romantiky!!..40%!! Jednou větou: Kde pak jsou časy Blbího a blbějšího, Něco na té Mary je nebo brutálně ujetého Kingpina?? ()

• I přes to, že Jimmy Fallon ve filmu ztvárňuje postavu Bena - fanouška Boston Red Sox, ve skutečnosti je herec velikým příznivcem týmu New York Yankees, jednoho z jeho největších rivalů. (Dio_Padre)
  • Film je remakeom osem rokov starého anglického filmu s totožným názvom Fever Pitch (1997). (genetique)
  • Film vznikol podľa románu známeho britského spisovateľa Nicka Hornbyho Futbalová horúčka. Bratia Bobby a Peter Farrellyovci, od ktorých sme zvyknutí na drsnejšie, tzv. fekálne komédie (napr. Niečo na tej Mary je), tento raz zostali veľmi umiernení. Posadnutosť hrdinu futbalom sa v americkej snímke zmenila na lásku k jednoznačne americkejšiemu športu – bejzbalu. (ash99)

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)