Jedné noci dostal mladý, a nepříliš zdatný žák školy kung-fu Kao nečekanou návštěvu - těžce raněného Chinga, mistra Shaolinu, který ho poprosí o pomoc a úkryt. Ching měl spor s obávanou bandou Tří Draků, kteří se stali jeho nepřáteli na život a na smrt. Kao se od svého přítele a nového mistra naučil staré bojové technice Shaolinu a stáhl se do samoty, aby se jí mohl plně věnovat. Po letech se dověděl, že Tři Draci usmrtili přítele Chinga a usadili se v domě jeho bývalého učitele. A tak nastává den pomsty... (oficiálny text distribútora)

Tomco

Jedna z najlepších Kung-fu vecičiek, ktorá dlhé roky kolovala na VHSkách. Osobne som sa len horko ťažko rozpamätal vďaka komentáru od Geminiho, v ktorom spomína súboj vrkočom. Vďaka traileru som si oživil spomienky na 100x videnú klasiku žánru. Spomínaný trailer si môžete pozrieť tu: http://www.youtube.com/watch?v=Y_5Y0EjPxYQ ()

kaposlav

Tak toto je klasika. Videl som to prvý krát počiatkom 90tých rokov na VHSke. Možno neskôr ešte raz, ale po toľkých rokoch sa prebudila nostalgia a musel som si to zohnať a pozrieť opäť. Bol to taký dabing, keď všetkých dabuje jeden hlas a v pozadí ešte znela aj nemčina, ale v pohode. Ten bojovník čo používa vlasy ako bič je proste nezabudnuteľný. ()

Tamten

Místy kvalitní podívaná, hlavně když člověk sleduje, co všechno herci skutečně dokáží. Příběh je ale tak šílený, že to tentokrát i vadí (a to jsme v kung-fu filmech zvyklí na ledacos). Přidrzlý mladík, který se naučí mistrně kung-fu během pár dní a za rok se stane neporazitelným je ale dost silná káva. ()

Lacike

Jedna z kung-fu klasik od Intersonicu a nemyslim si, ze by ma stale bavila len vdaka nostalgii. Pribeh je klasicky jednoduchy, ale perfektne funkcny. Jedna sa o klasicku pomstu mladika (Yuen Tak) za smrt jedneho z jeho majstrov. To ze ma vlastne dvoch majstrov je jedinou inovaciou v deji. Jeden ho prilis dobre kung-fu neuci, ale kedze ho k sebe prichylil, ked bol na ulici, tak mu je vdacny. A druhemu zachrani docasne zivot, tak ho na oplatku stihne naucit poriadne kung-fu. Ale trojica zaporakov vedenych diabolskym bielovlasym sefom (Johnny Lung), ktory v boji pouziva aj cop zakratko druheho majstra dostihne a zabije, takze mladik môze pomaly nastupit na cestu pomsty a jedneho zlosyna za druhym pozabijat. Napriek nametu film nema temnu atmosferu, ale prave naopak. Je podany v Jackie Chanovskom komedialnom style. Mlady Yuen Tak tu dokazuje, ze mal celkom slusny komedialny talent a aj herecku charizmu. Bohuzial sa nasledne zacal venovat choreografii a pred kamerou sme ho uz videli malokedy. V tomto filme ale v bitkach predvadza svoj talent naplno. V bitkach este citit pozostatky fazovanej choreografie, ale casto je tak dynamicka az je skoro uplne plynula. No a to mnozstvo kombinacii na jeden zaber je nieco ohromujuce. Na Shaw Brothers produkciu bitky obsahuju aj mnozstvo skvelych akrobatickych kuskov. V tomto smere sa Yuen Takovi vyrovna len Yuen Biao alebo Hsiao Ho. Ani Jackie take kusky vo svojich filmoch nepredvadzal. Na rozdiel od dalscih spickovych kaskaderov ako Chin Kar Lok alebo Mars, ktory vo svojich solovkach v bitkach prilis nezaziarili, kedze boli zamerane len na vsemozne pady, Yuen Tak tu predvadza v bitkach pekne pestru choreografiu. Drobnym minusom filmu je len klasicka studiovost kulis v ktorych sa film odohrava. Plus zaporaci mohli mat aj nejaku lepsiu motivaciu ako to, ze su proste zli. Celkovo sa jedna o skvele komedialne kung-fu, ktore by malo uspokojit kazdeho fanusika Chanovskych oldschoolov. 9/10. ()

Karmin

Vzhledem k tomu, že mě v tomto případě neovlivňuje nějaká nostalgie typu "můj první kung-fu film viděný na zrnité videokazetě propašované z východního Německa", tak mě ten film nijak neuchvátil :-/ Je mi jasné, že příběh nebyl zamýšlen jako hlavní lákadlo, a proto jeho primitivnost neodsuzuji. Ale ty souboje, na kterých to naopak celé stojí, jsou s postupem času čím dál tím víc nudné a opakující se. Ještě tak nejlíp dopadají střety se zbraněmi, ale koukat se pět minut na to, jak dva borci předvádějí stále se opakující prostná cvičení.. .Vždyť oni se většinou ani nesnaží zasáhnout jeden druhého! Jenom tak machrují jako na soutěži, samozřejmě s doplněním těch strašných umělých zvuků "vžuum" a "whuuf". A navíc je hlavní hrdina tak nepředstavitelně nesympatický! A prý že atmosféra staré Číny? Humorné scény? To už bych se tedy radši znovu podíval na WING CHUN. ()