Mal to byť jednoduchý, ale účinný plán. Mimoriadne zdatný a šikovný mladý zlodej hovoriaci si Devil Boy (John Reardon) už má poklad takmer vo vrecku. Prezlečený za princa sa uchádza o ruku dcéry miestodržiteľa, aby sa zmocnil drahocenného pokladu. Lenže vec nie je tak jednoduchá. O ruku krásnej princeznej Li Wei (Desiree Siahaan) sa uchádza aj Princ zo Severu (Rupert Graves), ktorého miestodržiteľ z politických dôvodov preferuje. Princezná sa však už stihla zahľadieť do Devil Boya a tak presvedčí svojho otca, aby záujemcov o jej ruku podrobil mimoriadne náročnej skúške odvahy, kde víťaz berie všetko… (TV Markíza)

Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Prostředí 8/10/// +David Carradine a Theresa Lee, hezké prostředí, slušná hudba, některé souboje -2x 90 minut je příliš, velice slabý příběh, špatný scénář a mizerné dialogy/// Jaj, tohle opravdu moc dobré nebylo. Koukat na tento film tři hodiny je fakt ztráta času. Kdyby mi bylo deset, tak se mi to moc líbí, ale tohle je pro mě dost velké utrpení. Trapné, směšné, dětinské...musí se nechat že to zachraňují herečky a obraz jako takový není vůbec k zahození. Prostě hezky se na to kouká, ale hlavu ani patu to nemá./// Celkem 54%/// ()

eraserhead666

Výprava velmi ucházející, hudba výborná, exteriéry uchvacující, souboje překvapivě velmi precizně a na pohled hodně uspokojivě natočené, obě ženské postavy elektrizující, Carradine úchvatný (byť až na závěrečný fight nic nepředvede, ale JE tam a žerete mu to). Ale jinak tato zbytečně zdlouhavá romanticko-kung-gu-fantastická pohádka o šangajském Robinu Hoodovi (samozřejmě bělochovi), který ke štěstí, bohatství a buchtě přijde, postrádá to hlavní - zajímavý příběh. Je to suché, mnohdy nezáživě, povětšinou nudné (hlavně druhá část) a hodně, hodně jednoduché a ploché. Povedená forma, leč prakticky bez obsahu. Čím více mi byl hlavní hrdina protivný a nesympatický, tím byl záporák sympatičtější. Ty tři hodiny jsou takřka neúnosné a více než jednou nezvládnutelné. ()

Cervenak

Trpel som a v polovici (po prvej časti) som to musel vypnúť, lebo som už jednoducho ďalej nevládal. David Wu síce nezaprie svoju minulosť a tak sú kung-fu bitky celkom pozerateľné a majú slušnú choreografiu, ale ten stupídny príbeh (nesúrodá vykrádačka Ninja korytnačiek, Opičieho kráľa, Aladina a neviemčoho ešte), neskutočne blábolivé dialógy a hlavne všetky tie americké ksichty hrajúce Aziatov (na čele s plagátovým hlavným hrdinom, ktorý sa škerí častejšie ako Tom Cruise, a to už je čo povedať) ma jednoducho premohli a z mojej počiatočnej ústretovosti urobili riedku brečku, rozotretú po polystyrénových dekoráciách. Humus - a to od producentov Odysey, Merlina a ďalších príjemných hallmarkovských klasík zabolí. ()