Goldie Hawnová a Chevy Chase v komediálním thrilleru, nominovaném na Oscara, o sanfranciské knihovnici a nemotorném policistovi, jejich trochu divoké lásce a o jedné mikrokazetě, jejíž obsah až příliš přitahuje pozornost nekalých živlů... (oficiálny text distribútora)

Oskar

Upjatá knihovnice Goldie Hawn se náhodně zaplete do boje zločinců o jakýsi mikročip a vyzbrojena jen deštníkem a Chevym Chasem uniká jejich vražedným úkladům... Docela sympatická komedie, jen se možná trochu minula se správnou dobou. Patří k sérii pokusů znovu namíchat kouzelnou formuli úspěšné Šarády a dělá to v okamžiku, kdy už to všechny ostatní přešlo. Filmy jako Arabeska, Masquerade, Caprice, Gambit a Darling Lily nebyly takovými trháky, jak si jejich producenti přáli, a Podlá hra přišla dobrých deset let poté, co se nad tímto krátkodobým trendem zavřela voda. Z nějakých 80% procent je to bláznivá komedie a thrillerově-detektivní prvky spíš paroduje. Podobá se i filmu Stříbrný blesk, k němuž její režisér Colin Higgins napsal scénář. Chevy Chase a Goldie Hawn jsou roztomilý párek, ale ve filmu jsou poměrně zřídka pohromadě. Nejvtipnější mi připadali Dudley Moore jako nešťastný dirigent, který se děsí prozrazení své úchylky, a Burgess Meredith v roli neohroženého domovníka. Mírný nadprůměr. 60% ()

Han22

Krimikomedie, která jako by už byla z 80. let. Ve filmu zní dobové hity (v tomto případě dvě písničky u nás neznámého Barry Manilowa); v hlavních rolích Hawnová a prakticky debutující Chevy Chase, ve vedlejších se kromě Mereditha a Moora mihne také Brian Dennehy. Samotný film začíná jako solidní thriler, kdy mladou knihovnici chce někdo zabít, ona sama neví proč a nikdo ani policie ji to nevěří; přičemž nechybí pár řádně napínavých scén. Brzy se to však přehoupne do komedie, což je možná trošku škoda, protože to spojení mírně skřípe. Samotný vražedný plán je pitomý a přehnaný, záporáci karikatury. Ovšem některé komediální scény nemají chybu - nebohý trpasličí prodavač biblí nebo Moorův (disko)milovník amatér :) Navíc je tu i nějaká romantika a parádní honička ulicemi San Francisca. Já tenhle styl ala 80s mám rád, vyrůstal jsem na tom, tak si trošku nadhodnotím na 4*. ()

Jara.Cimrman.jr

"Nemáme ani mrtvolu ani náznak násilí. Podezřelými jsou albíni a trpaslíci." Někteří detektivové nevěří, že Gloria a Papež jsou v nebezpečí a není se čemu divit. Kdybych já vyšetřoval tento případ, tak už se volí nový vedoucí církevního spolku a Gloriino tělo vyplavuje moře. Jenže já to neřeším, to nechám na poručíkovi Carlsonovi a já se mohu pouze dívat. A viděl jsem to, co nevidím moc rád - špatné propojení humoru a napětí. Tedy spíše žádné propojení, protože napínavé scény se celkem pravidelně střídají s komediálními výstupy a já se neumím tak svižně přeladit. Přesto si myslím, že jako komedie je to povedené, jako thriller nepovedené a jako film tak nějak průměrné. ()

Javert

Goldie věru rád nemám a filmy s ní tudíž nevyhledávám. K tomuto kousku jsem se dostal přes filmografii Chevyho Chase a nakonec vůbec nelituji. Zástup pestrobarevně vykreslených postav tu prochází filmem, kterému popis komedie/thriller sedne jako prdel na hrnec. Režisér Higgins si zde s humorem pohrává s klasickými fimovými klišé, takže nezůstaneme ochuzeni ani o zlotřilého albína. A hlavní představitelé? Chase zase nedostal tolik prostoru, jak jsem čekal, hlavní postavou je zde spíše Hawn (která obstarává i většinu komediálních čísel) ... a krabička Marlborek. Králem humoru je zde ovšem perverzní Dudley Moore. Škoda, že zhruba od poloviny filmu tempo vyprávění a kadence vtipů upadá. I přesto je to ale jedna z těch lepších krimikomedií a plně si zasluhuje čtyři hvězdy. ()

filipvrbik

Je to dobré, a dobré je za tři. Hlavním problémem filmu je, že zkusil kombinaci akční krimi komedie - a sice se to jakž takž povedlo, ale být to víc komediální, obvlášť, když je na palubě Chevy Chase v roli detektiva, by bylo lepší. Navíc to má spíš divný konec, ale zajímavé je, že o pár let později byl skutečně atentát na papeže Jana Pavla II... Ale na sedmdesátky to vůbec špatné není...60% ()