SILVER STREAK je rychlík směřující napříč státy do Chicaga. George Caldwell je jedním z cestujících a původně měl v plánu prožít klidnou několikadenní cestu, ale to jen do chvíle, než se seznámí s půvabnou spolucestující Hilly (Jill Clayburgh) a uvidí padat mrtvolu z vlaku. Od tohoto momentu se jeho cesta změní v jedno velké dobrodružství... (5150)

argenson

Kdysi jsem jako dítě viděl film, kde rozjetej vlak na slepý koleji rozbourá nádražní halu v Chicagu a připadlo mi to děsně cool. Dlouhý léta to ale bylo všechno, co jsem si pamatoval a až teď na to znovu narazil. Scenárista se musel vyřádit, ale pro mě to bylo místy zmatené, zvláště v momentech, kdy se v ději motalo několik osob s vícenásobnou identitou. Celkově jsem se ale docela bavil a hlavně scéna s šerifem byla výtečná. ()

charge

V expresním vlaku Silver Streak, dojde k vraždě profesora, který objevil důkaz padělků Rembrantových děl, Gene Wilder tomu chce za každou cenu přijít na kloub a zachránit ženu, kterou zde potkal, cestou je ovšem několikrát vyhozen z vlaku a dokonce potká i stupidního šerifa (v USA asi nebude vzácností), dobrá komedie, ikdyž trochu roztahaná, kde humorných scén moc nenalezneme. ()

honajz

Příjemná akční komedie (ne, není to detektivka, ani krimi, i když si z detektivky bere jisté drobné prvky, ale to i z jiných žánrů), která lavíruje mezi žánry, aby nakonec předvedla i slušný katastrofický film - mně se totiž ten závěr v Chicagu moc líbil. Snímek navíc obsahuje spoustu odkazů k tehdy známým filmům, ale neparoduje je, jen využívá jejich atributy (třeba buranský texaský polda, kdepak už jsme ho viděli? Nebo ten vysoký chlápek s těmi divnými zuby, nepřipomíná až nápadně jednu postavu z Bonda? atd.). Můj oblíbený herec Patrick McGoohan zde opět dostal, jak se při jeho americkém angažmá stalo zvykem (a v seriálu Columbo dokonce třikrát), roli padoucha a zahrál ji zas skvěle. A popravdě jsem nečekal, že se Gene Wilder nebude pitvořit. ale zahraje docela uvěřitelnou roli, na níž hodně pobaví třikrát opakovaná hláška po třikrát stejné situaci... Ok, není to veledílo, ale skutečně jsem se příjemně pobavil. ()

otík

Akční komedie s příjemným Genem Wilderem a pár minut si také zahrál Richard Pryor, ale netvoří tu zas až tak sehranou dvojku. Jde o zcela standartní komedii s pár akčníma scénama a hlavně velmi solidními kaskadérskými kousky. Ale jinak je to spíše nudná komedie o vlaku, který si to uhání směr Chicago a občas z něj hlavní hrdina vypadne (nebo je vyhozen), aby se zase jako bumerangem vrátil. Jinak nic moc. Hudba: Henry Mancini ()

Martin741

Reziser Arthur Hiller /Rodina Addamsova 1964/ natocil len dalsi nudny film Us proveniencie zo 70. rokov. Film, v ktorom sa toho deje zufalo malo, Gene Wilder /Bonnie a Clyde/ miestami prehraval, nijako to od priemeru potom nezachranil ani Clifton James /bondovky Live and Let Die a Man with the golden Gun/. Nudna a nicim nezaujimava filmova produkcia 70. rokov, film pravom zapadol v sedivom, sivom priemere : 50 % ()