Každé město má svou historii, ale Tombstone se stalo legendou. Do arizonského města Tombstone, útočiště těch největších desperátů Divokého západu, přichází soudce Wyatt Earp, aby zde spolu se svými dvěma bratry a jejich rodinami začal nový život. Earp nechce zasahovat do záležitostí města, ale vlivem okolností je vtažen do krvavé přestřelky se zločinci v OK Corral. Když v boji zahyne jeden z jeho bratrů, Earp složí šerifskou přísahu a rozhodne se vyčistit město jednou pro vždycky. Podaří se mu zneškodnit mnohé zločince, ale jejich vůdce, nejrychlejší pistolník v celém okolí - Johny Ringo, pořád uniká. Earp ví, že Ringa ve střelbě nikdy nepřekoná, ale navzdory tomu bez váhání souhlasí s jeho výzvou na souboj ve dvojici. Zdá se, že o Earpově životě, jakož i osudu města Tombstone je rozhodnuto. Předem jasný průběh událostí však dostává trochu jiný směr, když do rozhodujícího duelu vstoupí Earpův přítel, hazardní hráč Doc Holliday (oficiálny text distribútora)

eexDon

Für mich - 75%, - /je to klasická hollywoodská story se vším, co k tomu patří/, + /akce + hudba slušná i po těch letech, hereckej výběr ušel a nejlepší je stejně postava Doca/, hodnocení - dobrej western, trochu postarší, poněkud oslavnej, ale dobrej, i po těch letech se mi to furt líbí, poznámky - jjjak chceš, kriple! ()

Andrmen221

Z tohoto filmu jsem takový zmatený. Jako milovník westernů se určitě jedná o jeden z nejlepších westernů 90.let. Skvělé herecké výkony, obzvláště Russell je zde s tím jeho typicky hustým knírem prostě úžasně uvěřitelný. Kilmer zde má nadherný příběh. Nejdřív jej nemusíte, nevíte, co si o něm myslet, ale když se shledá s bratry stojí při nich navzdory zhoršujícím se zdravotním problémům v podobě tuberkulózy. Osobně mě trošku zklamaly přestřelky. V první velké to jeho dva bratři koupí a muška není zrovna, to pravé ořechové. Když se poté mstí najednou zde máme prostřihy, jak vraždí červené šátky, jednoho po druhém. Obzvláště divná byla vražda šéfa bandy, kdy navzdory prudké střelbě, se Wyatt zvedne a jde si pro něj a 2 rány brokovnice jej pošle k šípku. Záhadce všichni opět vyváznou bez zranění. Samotná scéna s Ringem mě překvapila asi nejvíce. Čekal jsem nějaký duel, tak jako to máme všichni rádi. Při předchozích scénách vidíme, jak Ringo nemylosrdně zastřelé faráře, poté ukáže, jak rychlý je s koltem a netají se tím, že podepsal dohodu s ďáblem. Samotná jeho smrt je tedy poúsměvná, kdy ho zastřelí Doc v pokročilém stádiu Tubery, bez sebemenších potíží. Samotný konec je fajn, Earp pomstil své bratry, dal se dohromady se ženou, kterou miloval a jestli je pravda, co říkali na konci, že pak ještě žil 47 let, pak wow. What a life. Beru to pak méně, jako western, ale spíš jako biografický film, pojednávající o muži z dob divokého západu. Nevím, jestli to porovnat s nejlepšími westerny, dal bych 3,5 hvězdy, ale to nejde, a tak zůstanu u třech. ()